Зміни в агробізнесі: доходи, чисельність та бонуси персоналу у першому півріччі 2024 року

09 авг, 18:00

Компанія Agrohub провела дослідження, яке проаналізувало зміни в чисельності, доходах та бонусах персоналу в агробізнесі за перше півріччя 2024 року. Дослідження охопило агрономічні, інженерні та земельні посади, виявивши суттєві зміни в цих сферах.

Станом на червень 2024 року, 71% компаній в агробізнесі вже підвищили заробітну плату своїм співробітникам в агрономічній, інженерній та земельній сферах. Ще 21% респондентів зазначили, що не вирішили питання підвищення зарплат, а 7% планують здійснити коригування доходів до кінця поточного року.

Згідно з результатами дослідження, компанії підвищили заробітні плати в середньому на 10-15%, що менше порівняно з 20-25% у 2023 році. Проте 15% компаній розглядають можливість подальшого підвищення доходів наприкінці року.

"Бізнеси реагують проактивно, адже в 2023 році підвищення зарплат було зумовлене рівнем інфляції, що зросла через війну. В 2024 році, хоча інфляція сповільнилася, дефіцит кадрів зріс. Компанії активно борються за утримання працівників, адаптуючи підходи до збільшення доходів відповідно до своїх стратегій і можливостей", — зазначає Дмитро Лєбєдєв, керівник Agrohub HR360 Benchmarking.

Цього року компанії стали більш диференційовано підходити до зміни заробітних плат, розглядаючи окремо центральний офіс та локальні підрозділи. Основна увага приділяється останнім, оскільки збереження персоналу в виробничих підрозділах є пріоритетом. Центральні офіси зазвичай вже мають вищі зарплати.

Мотиваційна частина доходу у вигляді річного бонусу залишається поширеною практикою в агробізнесі. 62% компаній мають усталену політику бонусування, 31% ще розробляє таку політику, а 8% не планують її запроваджувати у 2024 році. При цьому 54% респондентів вважає, що співробітники мають право на бонус, якщо працюють в компанії не менше шести місяців.

Серед компаній, які вже ухвалили рішення про виплату бонусів у 2024 році, 70% базують розрахунок на кількості місячних доходів. Однак деякі компанії прив’язують бонуси до фінансових результатів, зокрема, до показника EBITDA, а також до рентабельності робочого капіталу та чистого прибутку.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/277916.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua