22 авг, 09:00
Україна продовжує отримувати значну фінансову підтримку від міжнародних партнерів з початку війни, і сума цієї допомоги вже наближається до $100 мільярдів. Найбільшими донорами виступають Європейський Союз та Сполучені Штати Америки, які зробили вагомий внесок у стабілізацію економічної ситуації в країні.
За словами голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, станом на 15 серпня 2024 року Україна отримала $24,5 мільярдів зовнішнього фінансування. Понад половину цієї суми надав Європейський Союз, забезпечивши 53,4% від загальної суми, тоді як США внесли 15,9%. Значний внесок також зробили Міжнародний валютний фонд (МВФ) – 12,6%, Японія – 8,7%, Канада – 6%, Велика Британія, Світовий банк та інші донори.
Гетманцев зазначив, що до кінця поточного року очікується додаткове надходження $13,5 мільярдів. Ці кошти будуть надані в основному від Європейського Союзу, Сполучених Штатів, МВФ та Світового банку. Зокрема, ЄС планує виділити ще 4 мільярди євро як черговий транш безвідсоткової позики за програмою Ukraine Facility, США – $3,9 мільярди у формі другого траншу безвідсоткової позики, яку можна буде списати у рамках бюджетної допомоги. МВФ передбачає надання $2,2 мільярди, а Світовий банк – $1,5 мільярди.
На сьогодні загальна сума міжнародної допомоги, наданої Україні з початку війни, досягла $98,1 мільярда. Основними донорами виступають Європейський Союз, який надав $40,6 мільярда, що складає 41,4% від усієї допомоги, та США з внеском $26,8 мільярда (27,3%). Серед інших значних партнерів – МВФ ($10,2 мільярда), Японія ($6,3 мільярда), Канада ($5,1 мільярда), Велика Британія ($2,6 мільярда), Світовий банк ($2,1 мільярда), Німеччина ($1,7 мільярда), а також інші країни та організації, які сумарно надали $2,7 мільярда.
Як підкреслив Гетманцев, ця фінансова підтримка, що надається на пільгових умовах або безповоротно, відіграє ключову роль у забезпеченні фінансування переважної більшості невійськових витрат України та сприяє збереженню макрофінансової стабільності в країні. Завдяки цьому, Україна має змогу ефективно управляти своїми економічними викликами та забезпечувати необхідні видатки в умовах війни.
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/277973.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua