ЄС оголосила про намір надати Україні комплексний пакет фінансової допомоги

23 сен, 09:00

Європейська комісія оголосила про намір надати Україні комплексний пакет фінансової допомоги, що передбачає створення нового механізму співпраці, підтримуваного Європейським Союзом та країнами "Великої сімки". Загальний обсяг підтримки складе до 45 мільярдів євро, з яких 35 мільярдів буде виділено з бюджету ЄС, а решту — з боку країн G7, які не є членами союзу.

Як зазначається в повідомленні ЄК, джерелом цього пакету стане прибуток, отриманий від заморожених активів Центрального банку Росії. Ця фінансова підтримка є "вирішально важливою" для вирішення нагальних бюджетних потреб України, які зросли в умовах триваючої агресії.

Отримані кошти Україна зможе використати для погашення позик від ЄС та інших кредиторів, які беруть участь в ініціативі G7 під назвою "Надзвичайні позики для прискорення надходжень для України" (ERA). Це дозволить Україні стабілізувати фінансову ситуацію та покрити нагальні витрати.

Пропонований пакет допомоги відповідає зобов'язанням, взятим під час саміту лідерів G7 в Апулії 15 червня та засідання Європейської ради 27 червня. Використання російських активів має на меті "надіслати чіткий сигнал" про те, що відновлення України має здійснюватися за рахунок відповідальних за її руйнування.

Перед набуттям чинності ця пропозиція потребує схвалення Європейського парламенту та кваліфікованої більшості країн-членів ЄС у Раді. Однак, Єврокомісія підкреслює, що зважаючи на терміновість ситуації, вона буде активно працювати з законодавцями для забезпечення швидкого схвалення.

В Міністерстві фінансів України також пояснили, що 35 мільярдів євро з майбутніх прибутків від заморожених російських активів будуть спрямовані на погашення позик. Таким чином, всі кошти макрофінансової допомоги будуть надані Україні безповоротно, що зменшить фінансовий тягар на внутрішні ресурси.

Щодо призначення цієї допомоги, Україна матиме можливість самостійно визначити, на що витрачати кошти. Вони не будуть прив'язані до конкретних витрат, що дозволить "забезпечити найбільш нагальні потреби" країни.

Водночас Єврокомісія зазначила, що надання цієї позики залежатиме від "незмінної прихильності України до підтримки ефективних демократичних механізмів, поваги прав людини та виконання умов, узгоджених з ЄС". Новий пакет буде пов'язаний з політичними умовами, що підтримують реформи в рамках програми Ukraine Facility, включаючи План для України на 2024-2027 роки.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/278213.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua