01 окт, 14:00
У місті Чорноморськ почали роботу дві нові сонячні електростанції, збудовані за допомогою механізму енергосервісних компаній (ЕСКО). Про це повідомило Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України. Впровадження цих об'єктів є важливим кроком на шляху до зменшення енергетичної залежності та підвищення стійкості місцевих інфраструктур.
Перший із проєктів, розташований на очисних спорудах водоканалу Чорноморська, є найпотужнішою сонячною електростанцією, збудованою за схемою ЕСКО в Україні. Щорічно вона зможе заміщати понад 500 тисяч кВт-год електроенергії, що значно знизить навантаження на національну енергосистему. Запущена в червні 2024 року, електростанція вже генерує близько 40 тисяч кВт-год чистої енергії щомісяця, що покриває 50% від потреб водоканалу.
Для забезпечення безперебійної роботи навіть у випадку знеструмлення, на станції встановлено систему накопичення енергії. Акумуляторні батареї забезпечують резервне живлення об'єкта на годину, що дозволяє уникнути перебоїв у роботі технологічного обладнання.
Другий об'єкт — мережева сонячна електростанція, розміщена на каналізаційній насосній станції, була запущена у вересні 2024 року. Потужність цієї станції складає 130 кВт, і вона здатна генерувати близько 160 тисяч кВт-год енергії щорічно. Очікується, що це дозволить водоканалу заощаджувати до 25% від обсягу традиційної електроенергії, необхідної для роботи насосних станцій.
Такі проєкти є показовими прикладами успішного використання відновлюваних джерел енергії для підтримки критичної інфраструктури. Вони сприяють не тільки економії коштів, а й значному зниженню впливу на довкілля, оскільки скорочують використання традиційних енергоресурсів.
За даними агентства, ініціатива впровадження ЕСКО-проєктів допомагає підприємствам підвищувати енергоефективність, зменшувати витрати на енергію та сприяти розвитку зеленої енергетики.
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/278281.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua