
22 апр, 22:30
Руслан Кравченко: Підприємства торгівлі і переробної промисловості – лідери сплати податків за перший квартал цього року
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє.
Підприємства торгівлі і переробної промисловості – лідери сплати податків за перший квартал цього року. Про це повідомив Голова Державної податкової служби Руслан Кравченко у своєму Телеграм-каналі.
«За січень – березень 2025 року до зведеного бюджету України підприємства цих галузей сплатили податків, зборів та платежів: оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів i мотоциклів – 17,2 % та переробної промисловості – 17 %», – зазначив він.
Серед лідерів сплати також суб'єкти господарювання:
- фінансової та страхової діяльності – 11,7 %;
- державного управління й оборони; обов'язкового соціального страхування – 11,2 %.
Окреме питання – темпи зростання. За перший квартал 2025 року порівняно з аналогічним періодом 2024 року маємо збільшення у таких галузях:
- переробна промисловість – +47 % (+27,3 млрд грн);
- оптова та роздрібна торгівля; ремонт автотранспортних засобів i мотоциклів – +29,7 % (+19,8 млрд грн);
- державне управління й оборона; обов'язкове соціальне страхування – +31 % (+13,3 млрд грн);
- професійна, наукова та технічна діяльність – +54,2 % (+8 млрд грн).
«Вдячний кожному підприємцю за відповідальність, роботу в надскладних воєнних умовах і сумлінну сплату податків», – додав Голова ДПС.
Інформація розміщена на вебпорталі ДПС України за посиланням
https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/890163.html
Представники ДПС удосконалюють навички контролю
за трансфертним ціноутворенням
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує, що ДПС України на вебпорталі за посиланням https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/889793.html повідомила.
Представники Державної податкової служби України та її територіальних органів взяли участь у навчальному заході з питань податкового контролю за трансфертним ціноутворенням.
Захід відбувся в Лондоні в межах програми «Податкові інспектори без кордонів» (TIWB) за ініціативи Податкового агентства Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії.
Представники Міністерства фінансів України та експерти з Великої Британії, Франції та Швеції обговорили підходи до перевірки контрольованих операцій з нематеріальними активами та внутрішньогруповими послугами, зокрема, з використанням тесту фінансової спроможності, аналізу функціонального профілю компаній, оцінки обґрунтованості витрат та реальності наданих послуг.
Українська сторона презентувала практичні кейси, зокрема, щодо операцій з нарахування роялті та внутрішньогруповими послугами. Спільно з міжнародними експертами опрацьовані типові схеми, які застосовуються в контрольованих операціях.
Також обговорювалися:
підходи до визначення ринковості відсоткових ставок за кредитними договорами, які укладаються між пов’язаними особами,
методологія розрахунку кредитного рейтингу позичальника в межах групи, з урахуванням його ролі як бюджетоформуючого підприємства, яке акумулює на собі основні активи, ресурси та контролює основні функціональні ризики.
У свою чергу представники податкової служби Великої Британії презентували підходи до організації ефективного контролю за трансфертним ціноутворенням, спрямовані на запобігання розмиванню податкової бази та ухиленню від оподаткування.
Учасники також ознайомилися з досвідом Швеції щодо практики контролю за операціями із купівлі-продажу непрацюючих кредитів (NPL) у межах трансакцій міжнародної групи компаній. Експерти поділилися підходами до оцінки фінансової спроможності та здатності контролювати ризики контрагентами-нерезидентами, що дозволило обґрунтовано перерозподілити прибутки на користь шведської компанії.
За підсумками заходу сторони домовилися продовжувати співпрацю та обмін досвідом для формування сталої позитивної практики у сфері трансфертного ціноутворення.
Програма TIWB – ефективна платформа для обміну досвідом, впровадження кращих міжнародних підходів та інтеграції України у світову систему податкових стандартів. ДПС і надалі братиме активну участь у міжнародному діалозі задля посилення ефективності контролю та зміцнення податкової культури.
Майже 8,2 тис суб’єктів господарювання увійшли до Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує.
ДПС затверджено Перелік платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства станом на березень 2025 року.
До Переліку включено 8 199 платників податків. З них 5 544, або майже 68 % були включені до Переліку станом на листопад 2024 року.
До Переліку увійшли:
7 467 юридичних осіб, у тому числі:
- 4 123 юридичні особи на загальній системі оподаткування;
- 211 резидентів Дія Сіті;
- 2 149 юридичних осіб – платників єдиного податку III групи;
- 984 юридичні особи – платники єдиного податку IV групи.
732 ФОП, у тому числі:
- 65 фізичних осіб – підприємців на загальній системі оподаткування;
- 667 фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку III групи.
Цими платниками за 2024 рік сплачено 164,89 млрд грн податків до зведеного бюджету, або майже 10 % від загального обсягу податкових платежів.
За платниками податків, які включені до Переліку, закріплено 611 комплаєнс-менеджерів.
Також їм в Електронний кабінет направлено інформаційні повідомлення про включення їх до Переліку та про закріпленого комплаєнс-менеджера.
Довідково.
Перелік платників затверджено на виконання вимог Закону України від 18 червня 2024 року № 3813-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства».
Особливості взаємодії платника податків з комплаєнс-менеджером визначено наказом ДПС від 31 жовтня 2024 року № 788 «Про організацію діяльності комплаєнс-менеджера з платником податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства».
Відповідно до Порядку формування та оприлюднення Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 07.10.2024 № 495 зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 жовтня 2024 року за № 1539/42884 (зі змінами) на вебпорталі ДПС у розділі «Територія високого рівня податкової довіри» оприлюднено середньогалузеві показники критеріїв високого рівня добровільного дотримання податкового законодавства за січень – грудень 2024 року.
Інформація розміщена на вебпорталі ДПС України за посиланням
https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/889724.html
Надходження екологічного податку до загального фонду держбюджету
від платників Дніпропетровщини виросли на понад 52 відсотки
Майже 69,4 млн грн екологічного податку – внесок платників Дніпропетровщини до загального фонду державного бюджету у січні – березні 2025 року. Як повідомила в. о. начальника Головного управління ДПС у Дніпропетровській Теодозія Чернецька, у порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження з екологічного податку виросли майже на 23,9 млн грн, або на 52,5 відсотків.
«Екологічний податок – це дієвий спосіб регулювання негативного впливу на природу. Кошти від надходжень екологічного податку спрямовуються на забезпечення фінансування природоохоронних заходів. Дякуємо платникам, які своєчасно сплачують податки до бюджетів, тим самим підтримуючи стабільність і розвиток економіки країни», – зазначила очільниця податкової служби регіону.
За користування надрами платники Дніпропетровської області спрямували до загального фонду держбюджету майже 23,0 млн грн рентної плати
Протягом трьох місяців поточного року від платників Дніпропетровської області до місцевих бюджетів за користування надрами надійшло майже 23,0 млн грн рентної плати.
Повідомляємо, що об’єктом оподаткування рентною платою за користування надрами для видобування корисних копалин по кожній наданій у користування ділянці надр, що визначена у відповідному спеціальному дозволі на користування надрами (далі – спеціальний дозвіл), є обсяг товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини), що є результатом господарської діяльності з видобування корисних копалин у податковому (звітному) періоді, види якої встановлені кондиціями на мінеральну сировину об’єкта (ділянки) надр, до якої належать:
- обсяг товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини), що є результатом господарської діяльності з видобування корисних копалин з надр на території України, її континентального шельфу і виключної (морської) економічної зони, у тому числі обсяг мінеральної сировини, що утворюється в результаті виконання первинної переробки, що провадиться іншими, ніж платник рентної плати, суб’єктами господарювання на умовах господарських договорів про послуги з давальницькою сировиною;
- обсяг товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини), що є результатом господарської діяльності з видобування корисних копалин з відходів (втрат, хвостів тощо) гірничого виробництва, у тому числі обсяг мінеральної сировини, що утворюється в результаті виконання первинної переробки, що провадиться іншими, ніж платник рентної плати, суб’єктами господарювання на умовах господарських договорів про послуги з давальницькою сировиною, якщо для її видобутку відповідно до законодавства необхідно отримати спеціальний дозвіл;
- обсяг товарної продукції – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини), що є результатом господарської діяльності з видобування корисних копалин з надр на території України, її континентального шельфу і виключної (морської) економічної зони, у тому числі обсяг мінеральної сировини, що утворюється під час виконання робіт, для проведення яких необхідно отримання погодження центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр, у тому числі під час виконання робіт в акваторіях водних об’єктів.
Поряд з цим, відповідно до абзацу другого п.п. 69.5 п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України обсяг товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) товарної продукції гірничого підприємства із гірських порід, яка класифікується за кодом 2517 згідно з УКТ ЗЕД, що безоплатно передається на користь Збройних Сил України та добровольчих формувань територіальних громад, Національній гвардії України, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки України, Державній прикордонній службі України, Міністерству внутрішніх справ України, Управлінню державної охорони України, Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, іншим утвореним відповідно до законів України військовим формуванням, їх з’єднанням, військовим частинам, підрозділам, установам або організаціям, що утримуються за рахунок коштів державного бюджету, для потреб забезпечення оборони держави, не є об’єктом оподаткування рентною платою за користування надрами за видобування корисних копалин.
Податок на прибуток підприємств: місцеві бюджети Дніпропетровщини отримали від платників понад 258,7 млн гривень
У січні – березні поточного року місцеві бюджети Дніпропетровщини отримали від платників податку на прибуток підприємств понад 258,7 млн гривень Це на понад 36,3 млн грн більше ніж у січні – березні 2024 року, темп росту – 16,4 mmвідсотків.
Нагадуємо, що 30.04.2025 – останній день сплати авансового внеску з податку на прибуток підприємств з пунктів обміну іноземних валют за квітень 2025 року.
Хто має право не сплачувати та звільнений від сплати військового збору?
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що мають право не сплачувати військовий збір:
- фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої та другої груп, податкова адреса яких знаходиться на територіях бойових дій або на тимчасово окупованих російською федерацією територіях України станом на дату початку бойових дій або тимчасової окупації, – за період з першого числа місяця, в якому почалися бойові дії на відповідній території, виникла можливість бойових дій або почалася тимчасова окупація такої території, до останнього числа місяця, в якому було завершено такі активні бойові дії, припинено можливість бойових дій або завершено тимчасову окупацію;
- фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої та другої груп, які не використовують працю найманих осіб, – протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, яка триває 30 і більше календарних днів, що підтверджується витягом з Електронного реєстру листків непрацездатності;
- самозайняті особи (фізичні особи – підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність), які призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації, – на весь період їх військової служби.
Крім того, у період дії правового режиму воєнного стану не підлягають оподаткуванню військовим збором доходи у вигляді грошового забезпечення працівників правоохоронних органів, військовослужбовців та працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та інших осіб на період їх безпосередньої участі в здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації.
Щодо повідомлення контролюючого органу про
неможливість вивезення/втрату первинних документів
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує.
Платник податків подає повідомлення про неможливість вивезення/втрату первинних документів відповідно до п.п. 69.28 п. 69 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до:
- контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків – в електронному вигляді за допомогою меню «Листування з ДПС» приватної частини Електронного кабінету;
- або будь-якого діючого центра обслуговування платників – на паперових носіях (особисто/уповноваженою на це особою або поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення). При цьому повідомлення адресується контролюючому органу за основним місцем обліку платника податків.
ФОП для отримання довідки (інформації) про доходи за необхідний період здійснення підприємницької діяльності подає відповідну заяву
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, щоб фізичній особі – підприємцю (далі – ФОП), яка не припиняла підприємницької діяльності та перебуває на обліку в органі ДПС (у т. ч. була як на загальній так і на спрощеній системі оподаткування), для отримання довідки (інформації) про доходи за період здійснення підприємницької діяльності до/з 1998 року, необхідно подати:
- за період перебування на загальній системі оподаткування – окремі заяви про видачу довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату або відсутність податкових зобов’язань), форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 № 568 (із змінами) (далі – Наказ № 568, Заява за формою № 568), щодо кожного звітного річного періоду за який необхідно отримати інформацію про доходи;
- за період перебування на спрощеній системі оподаткування – заяву про видачу довідки про доходи у довільній форми (далі – Заява) (із зазначенням способу отримання інформації: поштою або в контролюючому органі).
Зазначені вище заяви подаються:
- до контролюючого органу за основним місцем обліку ФОП в один із таких способів: письмово або в електронній формі засобами електронного зв’язку (з дотриманням вимог, визначених пунктом 42.4 статті 42 Податкового кодексу України (далі – ПКУ);
- або до будь-якого діючого Центру обслуговування платників (далі – ЦОП).
Контролюючий орган (ЦОП) протягом 10 календарних днів з дня отримання відповідної заяви надає:
- довідку(и) про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату або про відсутність податкових зобов’язань) за формою, затвердженою Наказом № 568 з наявною інформацією про доходи ФОП, задекларовані на загальній системі оподаткування (окремо за кожний звітний річний період відповідно до поданих Заяв за формою № 568), яку(і) ФОП отримує безпосередньо в контролюючому органі (ЦОП), до якого подано(і) Заяву(и) за формою № 568;
- довідку в довільній формі про доходи ФОП, задекларовані на спрощеній системі оподаткування, яку ФОП отримує безпосередньо в контролюючому органі (ЦОП), до якого подано Заяву, або поштою (в залежності від зазначеного в Заяві способу отримання).
Водночас, повідомляємо що склад і строки зберігання документів у системі податкових органів визначаються відповідно до Переліку типових документів, що утворюються у діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, інших підприємств, установ та організацій, із зазначенням строків зберігання документів (далі – Перелік строку), затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 12.04.2012 № 578/5 (із змінами).
Відповідно до Переліку строку, зберігання документів 5 років.
За допомогою Електронного кабінету можна
провести звірку зі сплати податків
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє.
Електронний кабінет платника податків забезпечує можливість перегляду актуальної інформації про стан розрахунків з бюджетами в розрізі платежів, а також проведення звірки розрахунків платника та одержання документа, що підтверджує стан розрахунків в електронному вигляді без відвідування контролюючого органу.
В меню «Стан розрахунків з бюджетом» платники мають доступ до своїх особових рахунків зі сплати податків, зборів та інших платежів, де забезпечена можливість здійснення сплати податків, зборів, платежів та єдиного соціального внеску скориставшись будь-якою із запропонованих платіжних систем та/або методів сплати.
На сьогодні витяг щодо стану розрахунків можна сформувати за кожний рік окремо, починаючи з 2013 року, у розрізі податків та зборів автоматично з накладанням кваліфікованого електронного підпису посадовою особою контролюючого органу, а також розрахувати пеню на день подання запиту. Для проведення звірки такий запит надсилається до контролюючого органу за місцем реєстрації та інформація формується за всіма регіонами (територіальними громадами, до яких сплачуються податки, збори платежі).
Крім того, мобільний застосунок «Моя податкова» надає доступ платникам податків (фізичним особам) до інформації про стан розрахунків з бюджетом у розділі послуг та податковий борг у розділі «Мої дані».
Спадщина отримана від члена сім’ї першого/другого ступеня споріднення:
чи декларувати дохід?
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє про таке.
У 2024 році платник податку на доходи фізичних осіб (далі – податок) отримав у спадщину рухоме майно від спадкодавця – батька. Чи необхідно подавати податкову декларація про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація)?
Відповідно до п. 179.2 ст. 179 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, у разі отримання доходів у вигляді об'єктів спадщини, які відповідно до розділу IV Кодексу оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 Кодексу.
Об'єкти спадщини, що успадковується спадкоємцями, які є членами сім’ї першого та другого ступеня споріднення спадкодавця, підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою (п.п. 174.2.1 п. 174.2 ст. 174 Кодексу).
Отже, якщо платник податку отримав у спадщину рухоме майно від спадкодавця – батька, у такому випадку вважається, що такий платник виконав свій обов’язок і податкова декларація за наслідками 2024 року не подається за умови відсутності інших доходів, які передбачають виникнення обов’язку щодо її подання.
Де розміщені реквізити рахунків для сплати податків, зборів,
єдиного внеску та інших платежів до бюджетів?
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що своєчасне доведення платникам податків реквізитів рахунків для сплати податків, зборів та платежів, відкритих Державною казначейською службою України, відбувається шляхом їх розміщення у Центрах обслуговування платників, на офіційному вебпорталі відповідного територіального органу ДПС або на вебпорталі ДПС за посиланням: Головна/Рахунки для сплати платежів (https://tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv/).
Одночасно, за принципами, визначеними п. 42 прим. 1.1 ст. 42 прим. 1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) функціонує Електронний кабінет, який забезпечує можливість реалізації платниками податків прав та обов’язків, визначених ПКУ та іншими законами, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, та нормативно-правовими актами, прийнятими на підставі та на виконання ПКУ та інших законів, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, в тому числі, шляхом, зокрема, автоматизованого визначення рахунків для сплати податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на поточну дату конкретного платника податків.
Механізм сплати платежів з використанням єдиного рахунку
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує.
Повідомлення про використання або про відмову від використання єдиного рахунка подається платником в електронній формі через Електронний кабінет у порядку, встановленому статтею 42 прим.1 Податкового кодексу (далі – ПКУ).
Платник має право повідомити про використання або про відмову від використання єдиного рахунка один раз протягом календарного року.
Якщо платник – юридична особа має відокремлені підрозділи, то повідомлення про використання або про відмову від використання єдиного рахунка подається такою юридичною особою за кожним відокремленим підрозділом.
Використання єдиного рахунка платником розпочинається з робочого дня, що настає за днем подання ним повідомлення про використання єдиного рахунка.
У разі відмови платника від використання єдиного рахунка таке використання припиняється починаючи з 01 січня наступного календарного року на підставі повідомлення про відмову від використання єдиного рахунка.
Після подання повідомлення про використання платник в Електронному кабінеті отримує підтвердження про включення такого платника до реєстру платників єдиного рахунку та реквізити єдиного рахунку для сплати податків.
Єдиний рахунок не може використовуватися платником для сплати грошових зобов'язань та/або податкового боргу з податку на додану вартість, акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, а також для сплати частини чистого прибутку (доходу) до бюджету державними та комунальними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями.
Під час використання платником єдиного рахунка для сплати грошових зобов'язань та/або податкового боргу (заборгованості) з податків і зборів, єдиного внеску та інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС, відповідно до пункту 35 прим.1.3 статті 35 прим.1 ПКУ платник не має права сплачувати такі кошти на інші рахунки, відкриті Казначейством для сплати грошових зобов'язань та/або податкового боргу (заборгованості) з податків і зборів, єдиного внеску та інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС.
Кошти, які сплачені на інші рахунки у випадку, передбаченому абзацом першим пункту 35 прим.1.3 статті 35 прим.1 ПКУ, вважаються помилково сплаченими грошовими зобов'язаннями та підлягають поверненню у порядку, визначеному статтею 43 ПКУ.
Деклараційна кампанія 2025
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що до завершення Деклараційної кампанії 2025 залишилось 9 календарних днів!
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/279999.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua