Податкові новини (ДПС у Дніпропетровській області) 12.05.2025

12 май, 12:54

Сергій Лисеюк та Андрій Троцко призначені заступниками Голови Державної податкової служби України


Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує, що ДПС України на вебпорталі за посиланням https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/896208.html повідомила.
Кабінет Міністрів України призначив Сергія Лисеюка та Андрія Троцка заступниками Голови Державної податкової служби України.
До цього часу Сергій Лисеюк та Андрій Троцко обіймали посади виконуючих обов’язки заступників Голови Державної податкової служби України.

 


Руслан Кравченко: Завдяки допомозі GEM
пошкоджене приміщення податкової у Дніпрі оперативно відновлене


Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє.
Трохи більше місяця тому після однієї з чергових атак росіян на Дніпро було пошкоджено приміщення Головного управління ДПС області – вибита значна кількість вікон. Вже сьогодні – все відновлено.
Про це повідомив Голова ДПС Руслан Кравченко у Telegram-каналі.
Відновити приміщення в такі короткі терміни вдалося за допомогою некомерційної організації Global Empowerment Mission (GEM) у партнерстві з Фондом Говарда Г. Баффетта (HGBF).
«З GЕM нас пов’язує історія, яка почалася ще в часи, коли я очолював ОВА. Вони допомогли встановити в будинках мешканців Київщини, які постраждали від російських атак, вікна на 3 млн доларів. Сьогодні вони підставили своє дружнє плече податківцям», – відзначив Голова ДПС.
У будівлі ГУ ДПС Дніпропетровської області демонтували пошкоджені величезні нестандартні конструкції,  встановили  нові  вікна  та  повернули  будівлі  її  функціональність.  Загалом  замінено 276 м2  пошкоджених металопластикових та дерев’яних блоків зі склопакетами.
Руслан Кравченко підкреслив, що GEM також допомагає відновити ще два приміщення податкової – у Полтаві та на Харківщині. Вони теж пошкоджені внаслідок російських ударів.  
«Дякую команді GEM та її засновнику Майку Каппоні. Так виглядає справжня дружба. Коли допомагають не тому, що треба – а тому, що не можуть інакше», – акцентував Голова ДПС.
Інформація розміщена на вебпорталі ДПС України за посиланням


https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/896030.html

 


Комунікаційна податкова платформа: податківці Дніпропетровщини спілкувались про порядок нарахування та сплати мінімального податкового зобов’язання по земельному податку


За зверненням фізичної особи на комунікаційну податкову платформу Головного управління ДПС у Дніпропетровській області у форматі онлайн проведено зустріч за участі заступника начальника податкової служби Дніпропетровщини Федора Терханова.
Під час заходу податківці розповіли, хто сплачує мінімальне податкове зобов’язання (далі – МПЗ), детально зупинились на алгоритмі визначення розрахункової суми МПЗ, який застосовується коефіцієнт та на які рахунки сплачується цей податок.
Також платнику пояснили, що МПЗ для земельних ділянок, земельних часток (паїв) не визначається за період, за який не визначається плата за землю або єдиний податок четвертої групи.
Фахівці податкової служби області акцентували увагу, що для інформаційної підтримки платників у податковій службі Дніпропетровщини працюють номери телефонів «гарячих ліній», за якими можна отримати консультації. Проінформували про інформаційні джерела податкової служби регіону (субсайт «Головне управління ДПС у Дніпропетровській області» вебпорталу ДПС України, сторінки «ДПС у Дніпропетровській області» у соціальній мережі Facebook та «Головне управління ДПС у Дніпропетровській області» на YouTube-каналі). Наголосили, що усі джерела щоденно оновлюються та наповнюються актуальною інформацією.
Відкритість та доступність комунікації податкової служби з платниками – запорука стабільності партнерських відносин.

 


Результати Деклараційної кампанії 2025: платники Дніпропетровщини задекларували понад 30,2 млрд грн доходу

Нещодавно завершилась кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами у 2024 році. За результатами річного декларування платниками Дніпропетровщини подано 12 694 податкові декларації про майновий стан і доходи, задекларовано доходів на загальну суму 30 282,95 млн гривень. Порівняно з результатами декларування у 2024 році – це на 6 063,25 млн грн більше, темп росту – 125,0 відсотків.
«За підсумками декларування платниками визначено до сплати 369,56 млн грн ПДФО, що на 189,83 млн грн більше ніж у минулому році. Військового збору – 53,03 млн грн, показник виріс на 23,78 млн гривень», – повідомила начальник Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Теодозія Чернецька.
Очільниця податкової служби Дніпропетровщини звернула увагу, що кількість мільйонерів, які задекларували свої доходи за 2024 рік складає 2 299 осіб, це на 504 особи більше у порівнянні з кількістю таких осіб у 2023 році. Ними задекларовано 27 948,29 млн грн доходів, з яких визначені податкові зобов’язання у сумі 347,12 млн гривень.
До найбільших сум доходів, які декларовано фізичними особами, відносяться доходи:
- від отриманих дивідендів – 7 847,54 млн грн;
- які не включались до загального оподаткованого доходу – 7 093,25 млн грн;
- отримані від спадщини – 1 754,99 млн грн;
- інші – 984,41 млн грн;
- іноземні – 979,59 млн гривень.
Крім того, резидентами Дія Сіті задекларовано дохід у розмірі 848,89 млн гривень.
Також громадянами Дніпропетровської області задекларовано: доходи від продажу майна – 723,21 млн грн; інвестиційний прибуток – 362,41 млн грн, дохід від надання майна в оренду – 271,87 млн гривень.
Очільниця податкової регіону подякувала всім, хто сумлінною сплатою податків проявляє свою стійку громадянську позицію, підтримує сьогодні економіку і обороноздатність нашої країни.

 


Дніпропетровщина: на податковому обліку –
понад 292,6 тис. юридичних осіб та самозайнятих осіб


На податковому обліку в Головному управлінні ДПС у Дніпропетровській області (далі – ГУ ДПС) станом на 01.05.2025 знаходилось 292 668 юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців, адвокатів і нотаріусів. Порівняно з 2024 роком загальна кількість зареєстрованих суб’єктів господарювання зросла майже на 7,5 тис. осіб (станом на 01.05.2024 – 285 179 осіб).
Юридичних осіб станом на 01.05.2025 на обліку в ГУ ДПС перебувало у кількості 121 337 осіб, що на понад 2,3 тис. осіб більше ніж у 2024 році (станом на 01.05.2024 – 118 954 осіб).
Також, станом на 01.05.2025 в ГУ ДПС на обліку знаходилось 171 331 ФОПів, адвокатів та нотаріусів. Це порівняно з 2024 роком на понад 5,1 тис. осіб більше (станом на 01.05.2024 – 166 225 осіб).
Звертаємо увагу, що відповідно до п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).
Податковою адресою юридичної особи (відокремленого підрозділу юридичної особи) є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (п. 45.2 ст. 45 ПКУ).
Об’єктами оподаткування і об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням, є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів. Такі об’єкти за кожним видом податку та збору визначаються згідно з відповідним розділом ПКУ.
Платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків.


Від платників податку на прибуток підприємств до місцевих бюджетів Дніпропетровщини надійшло майже 271,4 млн грн

Протягом січня – квітня 2025 року місцеві бюджети Дніпропетровської області отримали від платників податку на прибуток підприємств майже 271,4 млн гривень. У порівнянні з січнем – квітнем минулого року це на понад 38,8 млн грн, або на 16,7 відс., більше.
Звертаємо увагу, що відповідно до п. 44.2 ст. 42 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) для обрахунку об’єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування.
Підпунктом 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 ПКУ встановлено, що об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які визначені відповідними положеннями ПКУ.
ПКУ не передбачено різниць для коригування фінансового результату до оподаткування на суму податку на додану вартість. Такі суми відображаються при формуванні фінансового результату за правилами бухгалтерського обліку.


Податковий календар на 12 травня 2025 року


Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує, що

12 травня 2025 року, понеділок, останній день сплати:

- сум податку на доходи фізичних осіб та військового збору, зазначених у річній податковій декларації про майновий стан і доходи за 2024 рік фізичними особами – підприємцями, крім тих, що обрали спрощену систему оподаткування;


останній день подання:


► за квітень 2025 року:


- звіту про обсяги виробництва та обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, за формою № 1-ВП;
- звіту про обсяги обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, за формою № 1-ОП;


► за І квартал 2025 року:


- податкової декларації екологічного податку;
- податкової декларації з туристичного збору;
- податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця, платниками віднесеними до третьої групи;
- податкової декларації платника єдиного податку третьої групи (юридичні особи);
- податкової декларації збору за місця для паркування транспортних засобів;
- спрощеної податкової декларації з податку на додану вартість нерезидентами, які постачають фізичним особам електронні послуги;
- податкової декларації з податку на прибуток підприємств для платників, у яких базовий звітний (податковий) період дорівнює календарному кварталу;
- податкової декларації з податку на прибуток підприємств за угодою про розподіл продукції;
- розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку;
- податкової декларації з рентної плати з розрахунком:
• рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин без рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводної сировини;
• рентної плати за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин;
• рентної плати за спеціальне використання води;
• рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів.


Цифровізація сервісів для платників – пріоритет сучасної податкової служби

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє.
Національна стратегія доходів на 2024 – 2030 роки (далі – НСД) схвалена Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2023 року № 1218-р.
Важливим аспектом виконання завдань, визначених НСД для податкової служби, є цифрова трансформація ДПС та розвиток електронних сервісів для платників.
Провести звірку розрахунків з бюджетом та отримати документи, що підтверджують стан розрахунків, платники можуть, не відвідуючи контролюючий орган, – в Електронному кабінеті.
Для отримання Витягу з інформаційно-комунікаційної системи ДПС щодо стану розрахунків платника з бюджетом та сплати єдиного внеску (далі – Витяг) платнику необхідно надіслати до органу ДПС за своїм основним місцем обліку Запит про отримання витягу щодо стану розрахунків з бюджетом та сплати єдиного внеску за даними органів ДПС» (далі – Запит) за формою «J/F1300207».
Платникам доступне отримання Витягу, починаючи з 2013 року за кожний рік окремо та в розрізі податків, зборів, платежів. Якщо платник податків у Запиті зазначає позначку про необхідність підпису Витягу, то на такий документ накладається кваліфікований електронний підпис керівника підрозділу економічного аналізу територіального органу ДПС за основним місцем обліку такого платника. 
З актуальними матеріалами щодо впровадження НСД можна ознайомитися на вебпорталі ДПС України у рубриці «Національна стратегія доходів» https://tax.gov.ua/diyalnist-/natsionalna-strategiya-dohodiv/.


Яким чином виправити помилки в додатку 2 (Д2)
до податкової декларації з ПДВ?

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що виправлення помилок, що були допущені у додатку 2 до податкової декларації з ПДВ, проводиться шляхом подання уточнюючого розрахунку, до якого додається додаток 2 з відміткою «Уточнюючий».
У заголовній частині додатка 2 до уточнюючого розрахунку проставляється позначка «Х» навпроти поля 013 – «Уточнюючий»; у полі 02 вказується поточний звітний (податковий) період, в якому виправляється помилка та подається уточнюючий розрахунок; у полі 03 – звітний (податковий) період, що уточнюється.
Таблична частина додатка 2 до уточнюючого розрахунку заповнюється наступним чином:
- у рядку додатка 2, що уточнюється, зазначаються вартісні показники зі знаком «–»;
- в наступному рядку зазначаються правильні показники (у разі їх наявності).
Рядки додатка 2, які не потребують виправлення, в уточнюючому додатку 2 не зазначаються.
У такому ж порядку виправляються помилки в додатку 2, не пов’язані з вартісними показниками (наприклад, неправильно вказані ІПН, звітний податковий період, дата/номер документа (акта чи довідки)), при цьому підсумковий рядок «Усього» не заповнюється.


Дотримання платниками вимог заповнення обов’язкових реквізитів платіжної інструкції під час сплати податків, зборів, платежів та єдиного внеску

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує.
Відповідно до вимог пункту 37 розділу ІІ Інструкції про безготівкові розрахунки в національній валюті користувачів платіжних послуг, затвердженою Постановою Правління Національного банку України від 29 липня 2022 року № 163 (із змінами) (далі – Інструкція НБУ № 163) платіжна інструкція, оформлена платником в електронній або паперовій формі, повинна містити обов'язкові реквізити, зокрема «Код платника».
Пунктом 40 розділу ІІ Інструкції НБУ № 163 визначено, що у випадках, передбачених законодавством, коли платник ініціює платіжну операцію за фактичного платника, заповнюється реквізит «Код фактичного платника».
Порядок заповнення під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 22.03.2023 № 148 (із змінами) (далі – Порядок № 148).
У Порядку № 148 наведено приклади заповнення реквізиту «Призначення платежу», зокрема поля «Код виду сплати» та «Додаткова інформація запису».
Сплата податків та єдиного внеску оформлюються за кожним напрямом сплати та кожним кодом виду сплати окремою платіжною інструкцією.
Також звертаємо увагу, що згідно пункту 38.2. статті 38 ПКУ, сплата податку та збору здійснюється платником податку безпосередньо, а у випадках, передбачених податковим законодавством, – податковим агентом, або представником платника податку.
Отже, платники під час сплати податків та єдиного внеску повинні дотримуватися наступних правил заповнення обов’язкових реквізитів платіжної інструкції.
1 При безготівкових розрахунках платників з бюджетами та фондом соціального страхування від власного імені.
Юридичні особи, ФОП та громадяни заповнюють усі обов’язкові реквізити платіжної інструкції, у т.ч. реквізит «Код платника» (податковий номер юридичної особи - ЄДРПОУ, РНОКПП ФОП та громадянина) та реквізит «Призначення платежу».
2. При безготівкових розрахунках платників з бюджетами та фондом соціального страхування за відокремлені підрозділи (філії).
Юридичні особи (головні підприємства) у випадках, передбачених ПКУ, заповнюють усі обов’язкові реквізити платіжної інструкції, у т.ч.:
реквізит «Код платника» (податковий номер головного підприємства);
реквізит «Код фактичного платника» (податковий номер філії);
реквізит «Призначення платежу».
3. При готівкових розрахунках платники під час сплати податків та єдиного внеску за допомогою технічного пристрою (банківський автомат, платіжний термінал) та через каси надавачів платіжних послуг заповнюють усі обов’язкові реквізити платіжної інструкції, у т.ч. реквізит «Код фактичного платника» (податковий номер платника податків) та реквізит «Призначення платежу». При цьому реквізит «Код платника» містить код надавача платіжних послуг, з використанням технічного пристрою якого або через каси якого проводиться готівковий розрахунок.


Платникам ПДВ про формат заповнення
графи 5  таблиці 1 додатка 2 до податкової декларації з ПДВ

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує.
Форма та Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289 (далі – Порядок № 21).
У складі податкової декларації з податку на додану вартість (далі – декларація) подаються передбачені Порядком № 21 додатки, які додаються до декларації за наявності подій, які підлягають відображенню у таких додатках (п. 9, 11 розд. ІІІ Порядку № 21).
Додаток 2 «Розрахунок суми бюджетного відшкодування та суми від’ємного значення, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (Д2)» до декларації (далі – додаток 2 (Д2)) обов’язково подається при заповненні рядків 19, 20.1, 20.2 та 21 декларації (пп. 2, 4 та 5 п. 5 розд. V Порядку № 21).
У таблиці 1 додатка 2 (Д2) до декларації здійснюється повна розшифровка відʼємного значення з рядка 19 декларації, зокрема у графі 5 зазначається період складання податкової накладної, розрахунку коригування кількісних і вартісних показників, іншого документа (для забезпечення сумісності та правильного зчитування даних в інформаційних системах ДПС, нумерація місяців зазначається у цифровому форматі без ведучого нуля, наприклад: січень позначається як «1», лютий – як «2», а грудень – як «12». Рік зазначається чотиризначним числом, наприклад: «2024»).


До уваги неприбуткових організацій!

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, що відповідно до п.п. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) неприбутковим підприємством, установою та організацією для цілей оподаткування податком на прибуток підприємств є підприємство, установа та організація (далі – неприбуткова організація), що одночасно відповідає таким вимогам:
- утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;
- установчі документи якої (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників у розумінні Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 № 435-IV), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб. Для цілей цього абзацу не вважається розподілом отриманих доходів (прибутків) фінансування видатків, визначених п.п. 133.4.2 п. 133.4 ст. 133 ПКУ;
- установчі документи якої (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду, іншим юридичним особам, що здійснюють недержавне пенсійне забезпечення відповідно до закону (для недержавних пенсійних фондів), або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення). Положення цього абзацу не поширюється на об’єднання та асоціації об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельні кооперативи;
внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі – Реєстр).
Положення абзаців третього і четвертого п.п. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 ПКУ щодо вимог наявності установчих документів не поширюються на бюджетні установи.
Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року № 440 (далі – Порядок № 440).
Пунктом 14 Порядку № 440 визначено, що у разі зміни організаційно-правової форми неприбуткової організації, внесення змін до її установчих документів (або установчих документів організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) до контролюючого органу подається реєстраційна заява з позначкою «зміни», до якої додаються копії документів відповідно до п. 6 Порядку № 440. Заява та копії документів повинні бути подані протягом десяти календарних днів з дня державної реєстрації таких змін, а у разі, коли державна реєстрація змін не здійснюється, протягом десяти календарних днів з моменту виникнення зазначених у п. 14 Порядку № 440 обставин.
Якщо після державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу контролюючий орган встановив невідповідність неприбуткової організації вимогам п. 133.4 ст. 133 ПКУ, він приймає рішення про виключення організації з Реєстру з дня державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу (абзац дванадцятий п. 8 Порядку № 440).
Згідно з п. 117.1 ст. 117 ПКУ неподання у строки та у випадках, передбачених ПКУ, заяв або документів для взяття на облік у відповідному контролюючому органі, реєстрації змін місцезнаходження чи внесення інших змін до своїх облікових даних, неподання виправлених документів для взяття на облік чи внесення змін, подання з помилками чи у неповному обсязі, неподання відомостей стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського обліку та/або складення податкової звітності, відповідно до вимог встановлених ПКУ, –
тягнуть за собою накладення штрафу, зокрема, на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи, – 1020 гривень.
У разі неусунення таких порушень або за ті самі дії, вчинені протягом року особою, до якої були застосовані штрафи за таке порушення, –
тягнуть за собою накладення штрафу, зокрема, на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи, – 2040 гривень.
Враховуючи викладене, якщо неприбуткова організація (установа) після внесення змін до установчих документів (або установчих документів організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) не подала до контролюючого органу реєстраційну заяву з позначкою «зміни» протягом десяти календарних днів з дня державної реєстрації таких змін, а у разі, коли державна реєстрація змін не здійснюється, протягом десяти календарних днів з моменту виникнення обставин, пов’язаних зі змінами в її установчих документах то до такої неприбуткової організації (установи) застосовується штраф у розмірі 1020 гривень.
У разі неусунення таких порушень або за ті самі дії, вчинені протягом року неприбутковою організацією, до якої були застосовані штрафи за таке порушення, до такої організації застосовується штраф у розмірі 2040 гривень.


ФОП – платник єдиного податку відправила товар юридичній особі накладеним платежем, сформувавши фіскальний чек із видом оплати «післяплата» через платіжну систему: дата отримання доходу

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку визначено главою 1 розд. XIV Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Фізична особа – підприємець (далі – ФОП) може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим главою 1 розд. XIV ПКУ, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному главою 1 розд. XIV ПКУ (п. 291.3 ст. 291 ПКУ).
Нормами п. 291.5 ст. 291 ПКУ визначено обмеження щодо здійснення видів діяльності для суб’єктів господарювання, зокрема, ФОП – платників єдиного податку першої – третьої груп.
Згідно з п.п. 1 п. 292.1 ст. 292 ПКУ доходом для ФОП – платника єдиного податку є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, доходи у вигляді бюджетних грантів, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.
Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) (п. 292.6 ст. 292 ПКУ).
Платники єдиного податку першої – третьої груп повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі – готівковій або безготівковій (у тому числі з використанням електронних грошей) (п. 291.6 ст. 291 ПКУ).
Одночасно зауважуємо, що у разі застосування іншого способу розрахунків, ніж зазначено у п. 291.6 ст. 291 ПКУ (крім платників єдиного податку третьої групи – електронних резидентів (е-резидентів), платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому допущено такий спосіб розрахунків (п.п. 4 п.п. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 ПКУ).
Крім того, відповідно до п. 296.1 ст. 296 ПКУ ФОП – платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, ведуть облік у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів.
Облік доходів та витрат може вестися в паперовому та/або електронному вигляді, у тому числі через Електронний кабінет.
Враховуючи викладене, якщо товар був відправлений ФОП – платником єдиного податку юридичній особі накладеним платежем, з оплатою «післяплата» через платіжну систему, то датою отримання доходу ФОП – платника єдиного податку є дата зарахування коштів на рахунок.


За якою формою та за яким ідентифікатором форми в електронному вигляді ФОП подається податкова декларація платника єдиного податку четвертої групи?

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу.
Форма податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи затверджена наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 578 (в редакції наказу Міністерства фінансів України від 31.01.2025 № 57) (далі – Декларація).
Фізичними особами – підприємцями подається Декларація за ідентифікатором форми F0103806.
Форма податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи затверджена наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 578 (в редакції наказу Міністерства фінансів України від 31.01.2025 № 57) (далі – Декларація).
Відповідно до п. 4 розд. ІІ Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557, електронні форми документів у форматі за стандартом на основі специфікації eXtensibleMarkupLanguage (XML) оприлюднюються на вебпорталі ДПС.
На офіційному вебпорталі ДПС у рубриці Електронна звітність/Платникам податків про електронну звітність/Інформаційно-аналітичне забезпечення/Реєстр електронних форм податкових документів розміщена нова форма Декларації за ідентифікатором F0103806, яка подається фізичними особами – підприємцями.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/280170.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua