З 6ня в Євросоюзу починає діяти нова облікова ставка

06 дек, 16:08

Колишній рівень підвищується на чверть відсотка до 2,25%. Чи може це підвищити курс євровалюти в Україні з`ясовувала Вікторія Бойко.
 
Європейська валюта знову всіх здивувала. Довгостроковий період її глобального ослаблення, закінчення якого очікували з підвищенням європейським Центробанком облікової ставки, отримав безстрокове продовження.

Евробанк ставку підняв, але підвищення курсу євровалюти, навіть одномоментного, так і не сталося. Ринок відреагував неадекватно – європейська валюта втратила пару пунктів.

Андрій Оністрат, експерт фінансового ринку: «Евробанк поднял ставку на 0,25, это вызвало только понижение курса Евро относительно доллара. В общем-то поднятие на 0,25 оно не является базовым, поэтому не имеет такого значения, потому что ставка Евробанка она по факту в два раза ниже чем по доллару».

Дворазова різниця в ставках двох зон (американській та європейській) принципова і зберігається не перший рік. Європа віддає перевагу низькій інфляції, росту економіки й в останню чергу курсові євро.

Тому ринок і сприйняв дії Евробанку як марну спробу підняти інвестиційну привабливість Євро. Якби підвищення була принциповим, тоді можливо ситуація і змінилася б.

Дмитро Резніченко, заступник директора казначейства комерційного банку: «На самом деле подходы в Америке и Европе несколько разнятся, то есть если в США ставка – это инструмент воздействия на экономику в большей степени, то в Еврозоне, ставка – это в большой степени контроль инфляции. Что возьмет верх – мы увидим, поживем».

Верх бере інфляція і Евробанк робить перший крок. Уперше за 5 років. Показник у два зиною відсотка, за підсумками десяти місяців, перевищує плановані 2%. Щоправда довго утримуваний на низькому рівні курс євро свою справу зробив. За підсумками того ж третього кварталу ріст ВВП склав 2,4 % замість очікуваних двох відсотків. Економічне зростання поновилося.

Андрій Оністрат, експерт фінансового ринку: «Я не склонен, что Евробанк будет обваливать курс Евро до такой степени, чтобы опять привлекательный, чтобы душить рост производства. То есть оно там еле-еле зашевелилось, и надо его поддерживать».

Європа підтримає економіку. Це підтвердив і глава Європейського Центробанку Жан Клод Тріше, коли сказав: докладати зусиль для подальшого підвищенням Центробанк не буде.

Якщо взятися за зміцнення курсу, то ситуація повернеться на круги своя, попит на європейські товари знову впаде, а з ним і курс євровалюти. Однак униз може полетіти і долар. Цьому може сприяти дефіцит платіжного балансу і подвійний дефіцит бюджету.

Поспішати міняти бакси на євро – банкіри не радять. Різниця в кілька центів уб`ється самою операцією і часом. От просто купити євро можна. Щоб заробити на його продажу в далекому майбутньому. За прогнозами аналітиків Morgan Stanley, у червні 2006 року ставку доведуть до 2,75%, під кінець року — до 3%.
Інф. ntn.tv
-

Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/4341.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua