15 сен, 12:48
Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко звернувся до керівництва Національного банку України та Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва з обґрунтуванням необхідності врегулювання питань, пов’язаних з держреєстрацією змін до статутів банків.
Як зазначається у зверненні Президента АУБ: “Відповідно до вимог Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” банки пройшли державну реєстрацію та відомості про них внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Ці відомості, зокрема, включають визначену Статутом назву банку.
Однак при внесені змін до Статуту більшість банків зіштовхнулася з проблемою неможливості їх реєстрації, оскільки найменування банку, визначене в Статуті, не відповідає “Вимогам щодо написання найменування юридичної особи або її відокремленого підрозділу”, затвердженим наказом Держпідприємництва України від 09.06.04 № 65.
Проведений аналіз назв банків, занесених до Державного реєстру банків станом на 01.01.05, показав, що назви майже 60% діючих банків не відповідають зазначеним Вимогам.
Проходження цих процедур тільки через незначні зміни в написанні в найменуванні банку значно ускладнює та подовжує в часі реєстрацію змін до Статуту, які найчастіше пов’язані із збільшенням розміру статутного капіталу. Це ставить під загрозу виконання банками прийнятих планів капіталізації та обмежує розвиток їх кредитної діяльності”, – наголошується у зверненні Президента Асоціації.
Крім того, вважають в АУБ, необхідно враховувати, що внесення змін у назву банку потягне за собою необхідність внесення змін до банківської ліцензії, дозволу НБУ на виконання окремих операцій, положень банків про їх філії та відділення, переоформлення договорів з клієнтами (вкладниками, позичальниками, контрагентами-іноземними банками), заміни печаток і т.ін.
За словами Президента АУБ, такі бюрократичні перепони в реєстрації змін до статутів банків не відповідають визначеному Президентом України курсу на спрощення реєстрації юридичних осіб.
Банки вважають недоцільним розмежування процедури реєстрації банку на реєстрацію Статуту, яка здійснюється НБУ, та, власне, державну реєстрацію банку–юридичної особи, яка здійснюється органами держадміністрації.
“Запровадження зазначеного порядку веде до “подвійної” реєстрації, що значно ускладнює процедуру реєстрації діяльності банків та їх структурних підрозділів, збільшує терміни реєстрації, потребує від банків значних накладних витрат під час підготовки документів та не сприяє розвитку банківської системи в цілому”, – наголошується у зверненні Президента АУБ Олександра Сугоняко.
АУБ та комерційні банки запропонували законодавчо врегулювати питання державної реєстрації банків, надавши НБУ статус держреєстратора банківських установ. Також ними подано Проект змін до Закону України ”Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”.
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/66.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua