Повідомлення про оприлюднення проекту наказу ДПА України

16 фев, 17:29

Повідомлення про оприлюднення проекту наказу ДПА України „Про внесення змін до наказу ДПА України від 01.07.02 №301 „Про затвердження порядку передачі банками інформації про відкриття (закриття) власних кореспондентських рахунків, закриття та зміну рахунків клієнтів – платників податків і зборів (обов’язкових платежів) до органів державної податкової служби електронними засобами та заповнення розрахункових документів у разі сплати (стягнення) платежів до бюджету або повернення платежів з бюджету”

Для запровадження контролю за обігом податку на додану вартість на банківських рахунках платників податків та забезпечення виконання Указу Президента України „Про невідкладні заходи щодо підвищення ефективності справляння податку на додану вартість”, ДПА України розробила проект наказу „Про внесення змін до наказу ДПА України від 01.07.02 №301 „Про затвердження порядку передачі банками інформації про відкриття (закриття) власних кореспондентських рахунків, закриття та зміну рахунків клієнтів – платників податків і зборів (обов’язкових платежів) до органів державної податкової служби електронними засобами та заповнення розрахункових документів у разі сплати (стягнення) платежів до бюджету або повернення платежів з бюджету”.

Запровадження системи контролю за обігом ПДВ на банківських рахунках платників податків на сьогодні має особливе значення. Це пов’язано не тільки з необхідністю перевіряти правильність відображення сум у податковій декларації, що подається платником податку, а також з дотриманням ним законодавства щодо включення до податкового зобов’язання сум ПДВ, відображених в податкових накладних, а для споживача – до податкового кредиту. Перевірка такої інформації необхідна при проведенні „зустрічних” перевірок. А тому, забезпечуючи мінімальне втручання в діяльність суб’єктів господарювання, виникла необхідність запровадити автоматизацію процесів проведення перевірок за обігом ПДВ на банківських рахунках платників податків та встановити порядок відстеження перерахованих й отриманих платником податків сум ПДВ, які в електронному вигляді можуть бути надані установами банків органам державної податкової служби з використанням засобів захисту.

Прийняття наказу дозволить підвищити ефективність адміністрування ПДВ, знизити терміни проведення перевірок щодо правомірності відшкодування заявлених сум ПДВ, посилити контроль за повнотою та своєчасністю надходження податку, а також надасть можливість уніфікувати процедуру його відшкодування та запобігатиме застосуванню схем мінімізації податкових зобов’язань платниками податків.

Проект наказу з аналізом регуляторного впливу цього акта розміщено на веб-сайті Державної податкової адміністрації України (sta) в розділі „Проекти нормативно-правових актів” та на сайті регуляторних актів, створеному Радою підприємців при Кабінеті Міністрів України (rp).

Пропозиції та зауваження до проекту наказу ДПА України „Про внесення змін до наказу ДПА України від 01.07.02 №301 „Про затвердження порядку передачі банками інформації про відкриття (закриття) власних кореспондентських рахунків, закриття та зміну рахунків клієнтів – платників податків і зборів (обов’язкових платежів) до органів державної податкової служби електронними засобами та заповнення розрахункових документів у разі сплати (стягнення) платежів до бюджету або повернення платежів з бюджету” від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються протягом 1 місяця з дати оприлюднення проекту на адресу розробника: поштову – 04655 МСП, м. Київ-53, Львівська пл., 8, ДПА України, управління реєстрації та обліку платників податків, електронну – atatarinovasta.

Пропозиції та зауваження також можна надсилати на адресу Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України: поштову – 01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 й електронну – business-radakmu, а також на адресу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва: поштову – 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11 й електронну – .


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/8956.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua