Кожна четверта гривня витрачена за платіжною карткою в Інтернеті.
Про це розповів заступник голови НБУ Олексій Шабан під час круглого столу «Коли все буде cashless: як найближчим часом розвиватимуться безготівкові платежі в Україні», організованого «Фінансовим клубом».
«Близько чверті розрахунків, як в обсязі, так і кількості, – це купівля в Інтернеті, – повідомив Олексій Шабан. – Середній чек сплати в Інтернеті становить близько 400 грн, що більше, ніж 240 грн в «наземних» магазинах».
За словами виконавчої директорки, керівниці блоку «Роздрібний бізнес та маркетинг» Альфа-Банку Ольги Філіпенко, три ключові тенденції сприяють розвитку безготівкових платежів.
«Перший фактор – віддалена ідентифікація. Українці тепер можуть стати клієнтами будь-якого банку, який підтримує віддалену ідентифікацію, або через «Дію», або через відеочат. Це сприяє тому, що люди звикають користуватися сучасними та зручними технологіями і банківськими сервісами», – вважає вона.
Другий фактор – це мобільний банк. «Стати клієнтом банку можна через мобільний банк, і розвиток цифрового банку допомагає розвитку безготівкових платежів», – зазначила Ольга Філіпенко.
Третя тенденція – запровадження цифрових карток. «В мобільному банкінгу можна відкрити цифрову віртуальну картку, яка повністю ідентична за функціоналом та програмою лояльності пластиковій картці. І за цей рік в Альфі 40% усіх відкритих карток – цифрові картки в мобільному банку. Клієнт додає цю картку в Google Pay, Apple Pay чи Samsung Pay і користується нею», – розповіла банкірка.
Легкість емісії дозволяє українцям одночасно користуватися картками багатьох банків, що посилює фактор конкуренції. «93% клієнтів ОТП Банку мають картку будь-якого іншого банку. Питання лише, чи є ОТП Банк для них банком першого вибору – основним банком», – розповів член правління з розвитку роздрібного бізнесу ОТП Банку Олег Клименко.
«Інтернет-рішення будуть трендом на майбутні роки», – вважає заступник голови правління ТАСкомбанку Артур Муравицький. Але позбутися готівки буде непросто. «Ми намагаємося спілкуватися з клієнтами, щоб зрозуміти мотиви їхньої поведінки. Взяли клієнтів, які більше 70% своїх доходів знімають готівкою. Є три фактори, які впливають на це. Перший – рівень доходів. Люди із зарплатою менше 12 тис. грн схильні до такої поведінки. Друге – вплив місця проживання, наявність відповідної платіжної інфраструктури. І третє – місце роботи», – зазначає Олег Клименко.
Инф. finance.ua
e-finance.com.ua