Україна під тиском іноземних кредиторів стоїть перед необхідністю відновлення виплат за боргами після тривалої перерви. Ці кредитори включають власників українських облігацій, таких як інвестиційні компанії BlackRock та Pimco.
Про це повідомляє Wall Street Journal.
За інформацією видання, наразі іноземні кредитори формують комісію та залучають консультантів для проведення переговорів щодо відновлення виплат, які були зупинені з моменту початку війни в Україні.
WSJ підкреслює, що міжнародні кредитори України терплять чимало, але їхній терпіння майже на межі.
Вони пропонують українській владі укласти угоду, яка передбачала б відновлення виплат відсотків за кредитами в обмін на списання "значної частини" боргу.
За даними, що надійшли до української влади, інвестори планують отримувати від України 500 мільйонів євро відсоткових виплат щорічно. Загалом борг українських облігаційних кредиторів становить 20 мільярдів євро.
WSJ зазначає, що якщо Україна не відновить виплати за боргами іноземним кредиторам, то до осені може очікувати дефолт.
У разі відсутності угоди Україна може оголосити дефолт, оскільки у серпні закінчаться канікули з обслуговування держборгу, що були введені іноземними фондами після повномасштабного вторгнення РФ.
Одночасно влада США та інші західні країни виражають занепокоєння, що гроші платників податків можуть потрапити в руки власників облігацій, якщо Україна відновить будь-яке обслуговування боргу.
Країни погодилися надати Україні боргові канікули на суму близько 4 млрд доларів власних позик до 2027 року, але висловили стурбованість, що власники облігацій можуть розпочати виплати боргу раніше, ніж це передбачалося.
Нагадаємо, Україна намагається здійснити реструктуризацію боргу до завершення замороження виплат, яке тривало два роки і було узгоджене власниками непогашених міжнародних облігацій на суму 20 мільярдів доларів.
Наразі Україна готова надіслати міжнародним власникам єврооблігацій план реструктуризації свого боргу на 20 мільярдів доларів на початку травня.
e-finance.com.ua