• Main Page / Головна
  • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
  • Archive / АРХІВ
  • Contacts / Контакти
  • RSS feed
  • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
  • Кабмін планує скасувати прожитковий мінімум: Новий підхід до соціальної підтримки
    2024-08-20 09:00:52

    Уряд України готується до радикальних змін у системі соціального забезпечення, зокрема до скасування поняття прожиткового мінімуму. Про це в ефірі телемарафону заявила міністерка праці та соціальної політики Оксана Жолнович. За її словами, замість фіксованого прожиткового мінімуму буде запроваджено нову систему соціальних виплат, які визначатимуться індивідуально для кожного громадянина.

    Міністерка зазначила, що нова система виплат враховуватиме такі чинники, як склад сім’ї, розмір домогосподарства та інші особливості, що дозволить більш точно визначити потреби кожної людини. Вона підкреслила важливість відходу від прожиткового мінімуму, до якого наразі прив’язані різні соціальні виплати, штрафи та посадові оклади.

    "Ми хочемо відійти від поняття прожиткового мінімуму. До нього прив'язані багато важливих показників, як-от штрафи та зарплати держслужбовців. Тому нам важливо роз’єднати ці аспекти і запровадити новий підхід," – пояснила Жолнович.

    Міністерка також звернула увагу на те, що діючий прожитковий мінімум не відповідає реаліям сучасного життя і є недостатнім для забезпечення базових потреб. Наразі він становить 3023 гривні для працездатних осіб, 2563 гривні для дітей до шести років, 3196 гривень для дітей віком від шести до 18 років, і 2361 гривню для осіб з втратою працездатності. За таких умов прожитковий мінімум не виконує свою основну функцію – забезпечення гідного рівня життя.

    З огляду на ці факти, уряд у бюджеті на 2025 рік не передбачив підвищення прожиткового мінімуму, а також мінімальної пенсії та мінімальної заробітної плати. Станом на сьогодні мінімальна зарплата в Україні становить 8000 гривень, що також викликає серйозні питання щодо її відповідності реальним потребам населення.

    Згідно з даними Світового банку, майже третина українців живе за межею бідності. Повномасштабна війна, розв'язана Росією, суттєво погіршила ситуацію, збільшивши кількість бідних на 1,8 мільйона людей у порівнянні з 2020 роком. За даними банку, минулого року близько 9 мільйонів українців жили в умовах бідності, що становить майже 29% від загальної кількості населення.

    Причиною зростання рівня бідності є значне скорочення зайнятості: понад п’ята частина дорослого населення, яке мало роботу до війни, втратило її. Це створює додатковий тиск на соціальну систему, що вимагає від уряду прийняття невідкладних рішень для підтримки населення в умовах кризової економічної ситуації.

    e-finance.com.ua

    Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

    WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

    WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

    OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    E-FINANCE.COM.UA
    E-mail: info@e-finance.com.ua

    © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
    Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
    When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.