Існує три основні передумови врегулювання ситуації на сході України – цілковите перекриття кордону з Російською Федерацією, аби не допустити поповнення складу та бойових запасів бойовиків, формування боєздатної професійної армії України, оснащеної сучасною зброєю, та проведення реформ всередині країни – у правовій, судовій системі та економічній сфері. Про це заявив під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі колишній народний депутат України, а нині – старший сержант окремого розвідувального батальйону ЗСУ, який вже 16 жовтня повернеться в зону АТО, Павло Жебрівський. «Лише за умови виконання цих трьох умов ми забезпечимо мир і контрольованість українських територій на Донбасі, а з часом і в Криму», – переконаний пан Жебрівський.
На разі, за словами Павла, завдяки волонтерам, армія в повній мірі забезпечена всім необхідним. Немає проблем із забезпеченням стрілецькою зброєю, принаймні, старих зразків. «Мешканці більшості визволених міст, справді, є проукраїнськими, проте в Артемівську, ближче до Дебальцеве, та в самому місті ситуація дещо інакша. В першому приблизно 25% все ж підтримують ДНР, а в останньому після щоденних обстрілів вже не довіряють нікому, а лише прагнуть миру та спокою», – сказав пан Жебрівський.
Учасник однієї із найгарячіших на сьогодні зон АТО закликав працювати в інформаційному полі з мешканцями сходу. «Я пропоную створити сотню колишніх народних депутатів, які мають досвід роботи з людьми, аби вести активний діалог та проводити роз’яснювальну роботу в зоні АТО та на визволених територіях», – запропонував Павло Жебрівський. За його словами, люди навіть з доступом до українських телевізійних каналів, не розуміють особливостей спеціального статусу для регіонів чи Закон про люстрацію.
Розвідник Жебрівський не розраховує на мир з ДНР та ЛНР. «Забираючи у людей до 70% виручки, придушуючи бізнес та розстрілюючи людей сьогодні, вони не зможуть вже повернутися до колишнього життя. При цьому, єдиної координації всередині них не було, тому відносне затишшя сьогодні треба максимально використати для озброєння нашої армії та захист кордону в два етапи – спершу шляхом залучення спостерігачів ОБСЄ, а потім і українських прикордонників», – сказав Павло.
e-finance.com.ua