Лише 1 з 3 найбідніших сімей Америки має ощадний рахунок, але цей показник потроху зростає.
Про це йдеться у звіті Федерації споживачів Америки (ФСА), пише CNBC.
Серед 20% найбідніших американських домогосподарств — тобто тих, які заробляють менше ніж $26 000 на рік — лише 30% мали у 2019 традиційні ощадні рахунки у банках чи кредитних спілках. Медіанний обсяг заощаджень на таких рахунках — всього $1010. Якщо ж дивитись на всі домогосподарства США, 52% з них мають рахунок з медіанним обсягом заощаджень у $5000.
«Ті, хто мають гроші, заощаджують по-різному. А ті, хто не має багато грошей, а це, мабуть, більш ніж половина домогосподарств, переважно покладаються на ощадні рахунки», — коментує Стівен Бробек, старший науковий співробітник ФСА.
Американці стали заощаджувати більше. Однак, все ж є певний прогрес. Частка власників рахунків серед найбідніших 20% за минулі 15 років зросла на три відсоткових пункти, а розмір типового депозиту — на $370.
«Прогрес є, але більше таких сімей повинні відкрити ощадний рахунок і регулярно заощаджувати за його допомогою», — каже Бробек.
Спричинена коронавірусом криза відобразилася на бідніших домогосподарствах сильніше, ніж на багатших. Так, робітники з нижчою платнею частіше втрачали роботу під час пандемії. Це, ймовірно, підірвало їх здатність до заощадження.
Проте вливання готівки через три раунди стимулюючих виплат та збільшення допомоги по безробіттю може стати можливістю переконати більше сімей відкрити ощадний рахунок, вважає Джордж Барані, директор ініціативи «Америка заощаджує» у ФСА.
Инф. finance.ua
e-finance.com.ua