• Main Page / Головна
  • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
  • Archive / АРХІВ
  • Contacts / Контакти
  • RSS feed
  • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
  • Європейським країнам не вистачає коштів для допомоги украйнським біженцям
    2023-05-01 10:40:53

    Через тривалу війну в Україні та значний наплив біженців до країн Європейського Союзу країни Східної Європи почали відчувати дефіцит коштів, що призвело до скорочення економічної допомоги українським біженцям.

     Європейський уряд намагається заохотити українців, які знайшли притулок в ЄС, знайти бодай якусь роботу, пише Вloomberg.

    З початку повномаштабного вторгнення члени ЄС опосередковано витратили на цю війну більше, ніж планувалося: від збільшення витрат на оборону та надсилання зброї до Києва до субсидування комунальних платежів після різкого зростання цін на енергоносії.

    Значна частина коштів пішла на підтримку найбільшої кризи біженців у Європі з часів Другої світової війни, коли сусіди України приймали мільйони наляканих переселенців.

    Це також напружує державну скарбницю. Румунія припинила виплати житлу біженцям чотири місяці тому, посилаючись на фінансову кризу після того, як витратила на це близько 500 мільйонів євро.

    "Румунія вже витратила сотні мільйонів євро на допомогу біженцям з першого дня війни, і ми продовжуватимемо це робити, але у нас обмежений бюджет, і ми докладаємо всіх зусиль, щоб забезпечити підтримку всіх громадян, румунів та іноземців, – сказав речник уряду Дан Карбунару.

    Додатковий фінансовий тягар, посилений стрімким зростанням цін на продовольство та енергоносії, тисне на сусідні з Україною країни ЄС, де рівень життя ще не зрівнявся із середнім рівнем у блоці майже через два десятиліття після приєднання.

    Зареєструвавши майже 1,6 мільйона біженців на своїх кордонах, Польща поступово скасувала житлову субсидію в розмірі 40 злотих (10 доларів) на особу на день для працездатних українців, які можуть працювати. Польща зберегла щомісячну субсидію в розмірі 500 злотих на дитину та безкоштовне навчання та медичне обслуговування, але він скасував безкоштовний громадський транспорт.

    Чеська Республіка заплатила близько 23 мільярдів крон (1,1 мільярда доларів) за приблизно півмільйона біженців, яких вона приймає. Тут також збираються перейти від оплати орендодавцям до оплати проживання самим біженцям. Країна планує зменшити цю суму наприкінці року для людей, які можуть працювати.

    З початку повномасштабного вторгнення Чехія витратила близько 1,59 млрд доларів на допомогу українським біженцям.

    Термін дії субсидій на житло у Словаччині в розмірі 24 євро (26 доларів) на день для дорослих і 12 євро на дитину закінчується наприкінці травня, а Міністерство фінансів заявило, що фінансовий резерв для України не забезпечує  покриття цих витрат до кінця року.

    Загалом, кількість українців, які в лютому 2023 року отримали статус тимчасового захисту, зменшилась у 19 із 26 країн-членів Європейського Союзу.

    Тетяна Гойденко

    Інф. delo.ua

    e-finance.com.ua

    Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

    WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

    WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

    OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    E-FINANCE.COM.UA
    E-mail: info@e-finance.com.ua

    © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
    Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
    When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.