• Main Page / Головна
  • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
  • Archive / АРХІВ
  • Contacts / Контакти
  • RSS feed
  • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
  • У липні 2024 року Україна зафіксувала значне зростання експорту великої рогатої худоби та яловичини
    2024-08-24 12:00:24

    У липні 2024 року Україна зафіксувала значне зростання експорту великої рогатої худоби (ВРХ) та яловичини, що пояснюється активізацією попиту на міжнародних ринках у сезон шашлику. Проте, незважаючи на це, загальні обсяги поставок від початку року залишаються нижчими порівняно з минулорічними показниками. Про це повідомив аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі.

    Згідно з попередніми даними Державної служби статистики України, у липні 2024 року обсяг експорту ВРХ живою вагою склав 1,74 тисячі тонн, що на 25% більше, ніж у червні. При цьому виручка від цих поставок зросла на 17% та досягла 3,18 мільйона доларів. Усі експортовані тварини були поставлені до Лівану. Проте загалом за період січень-липень 2024 року експорт ВРХ з України скоротився на 83%, склавши лише 6,81 тисячі тонн, з виручкою 121,86 мільйона доларів, що на 60% менше, ніж у попередньому році.

    Експорт мороженої яловичини також продемонстрував зростання у липні, досягнувши 1,71 тисячі тонн, що на 48% більше, ніж у червні. Грошова виручка від продажу цього м'яса зросла на 50% і склала 6,92 мільйона доларів. Основними ринками збуту стали Узбекистан (34%), Грузія (31%) та Казахстан (26%). Водночас, за перші сім місяців 2024 року, експорт мороженої яловичини знизився на 31% в обсягах та на 26% у грошовому виразі порівняно з аналогічним періодом минулого року, досягнувши 9,34 тисячі тонн і 38,7 мільйона доларів відповідно.

    Аналітики припускають, що зростання експорту яловичини у липні пов'язане зі збільшенням попиту на міжнародних ринках. Наприклад, Китай продовжує нарощувати імпорт яловичини, зокрема з Аргентини, де за перші п'ять місяців цього року було експортовано 234 тисячі тонн м'яса, що становить 75,8% від загального обсягу аргентинського експорту яловичини. Такі тенденції пов'язані з прагненням Китаю забезпечити продовольчу безпеку та задовольнити зростаючий попит на високоякісні джерела білка.

    Інші країни також демонструють активність на ринку яловичини. Наприклад, Австралія за липень 2024 року експортувала 123,46 тисячі тонн м'яса, що на 5% більше за рекордний показник травня 2015 року. Основними напрямками експорту австралійського м'яса залишаються Японія та Південна Корея.

    Україна також продовжує імпортувати яловичину. У липні 2024 року було імпортовано 9,5 тонн ВРХ живою вагою. Імпорт охолодженої яловичини зріс до 12,5 тонн (+38%), а мороженої яловичини до 200 тонн (+30%) порівняно з червнем. Порівняно з липнем 2023 року імпорт охолодженої яловичини збільшився на 48%, а мороженого м'яса – на 27%. Основними постачальниками стали країни ЄС, США та Аргентина.

    Незважаючи на активний імпорт, зовнішньоторговельне сальдо України у секторі ВРХ та яловичини залишилось позитивним, склавши у липні 8,72 мільйона доларів.

    e-finance.com.ua

    Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

    WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

    WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

    OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    E-FINANCE.COM.UA
    E-mail: info@e-finance.com.ua

    © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
    Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
    When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.