Залишитись без електрики набагато страшніше, аніж без газу чи гарячої води. Це відчули на собі мешканці однієї зі столичних п'ятиповерхівок. В будинку електропостачання нікуди не зникало. Але напруги вистачає лише на тьмяне освітлення. Телевізори, обігрівачі та інша побутова техніка працювати відмовляється. Куди поділися вольти в розетках - з'ясовував Дмитро Казанцев.
Напруга в розетках ніби і є, але користі з неї мало. Побутова техніка з ладу не виходить, але й не працює, каже Віталій, мешканець сорок третього будинку на проспекті Перемоги. Вже й нову мікрохвильову піч придбав.
Віталій, мешканець будинку:
- Старая перестала греть продукты и мы решили приобрести новую. И на следующий день оказалось, что она тоже не может работать нормально из-за перепада, из-за малого напряжения в сети.
І так майже з усіма приладами.
- Электрическая плита, я не могу пользоваться зажигателями - целый день нету света, напряжения нету, шо это за дело?
- Три сотки включены в люстру, а горят как три свечки.
Цей будинок здали в експлуатацію ще у шістдесят восьмому. Кілька років тому електропроводка почала підводити. Задля відновлення будівлі мешканці створили кооператив.
Валентина Андріївна, бухгалтер кооперативу:
- Мы собрали деньги и сами сделали вот это все по всему дому. Это все разводка, все поменяли, все новое.
Ремонт не допоміг - потрібних двохсот двадцяти вольт все одно немає.
І це об одинадцятій ранку. А що ж робиться увечері, коли всі вмикають побутову техніку?
В'ячеслав Петрик, головний інженер обслуговуючої організації:
- Хлопці беруть просто ставлять перемичку в щитовій і кидають, дві фази приходить на дом і получається одна фаза перегружена простоянно, то єсть на ній іде двойна загрузка.
І так майже два роки.
Дмитро Казанцев, кореспондент:
- Аби відновити нормальне електропостачання потрібно прокласти новий силовий кабель від трансформатора до будинку. перебивка У Київенерго обіцяли замінити силовий кабель одразу після Євро-2012. Та схоже чемпіонат вже давно скінчився, а от мешканці все ще чекають ремонтників.
Чи довго ще чекати - ми запитали у безпосереднього енергопостачальника.
Григорій Даниленко, головний інженер ПАТ "Київенерго":
- Для того щоб вирішить дане питання треба прокопать сто один метр траншеї, проложить туда кабель. Дві-три неділі ми повинні зробить оце. Для цього, щоб все це зробить необхідно взять всі дозвільні документи. Якщо ви в Києві не будувались ви дуже щаслива людина.
Виявляється, в столиці набагато важче зібрати дозвільні документи, ніж прокопати стометрову траншею.
Источник
e-finance.com.ua