Найближчим часом життя нашої країни та економіка будуть невідривно пов’язані з армією, і від її ефективності залежатиме те, як українці будуть жити в тилу. У цьому переконаний В’ячеслав Константиновський, бізнесмен, командир спецпідрозділу «Київ-Центр», який разом з братом вже витратив більше 8 мільйонів гривень на підтримку української армії. «Йдуть морози – хлопцям потрібна термобілизна, спеціальні берці, шкарпетки, які не тримають вологу, рукавиці, щоб не було обморожень та переохолоджень. За нашими розрахунками, мінімальні витрати на одного бійця 10-12 тисяч гривень – речі пристойної якості, але не найдорожчі. У цю суму я не включаю витрати на зброю», – зазначив під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі В’ячеслав Константиновський.
Він подякував волонтерам, які допомагають усім бійцям, що приймають участь в АТО. Але за його словами забезпечення військових – справа дуже специфічна: потрібно знати, що і де купувати та якої якості. Зараз потрібні об’єднання зусиль волонтерів для того, щоб придбати усе необхідне оснащення у потрібній кількості та якості, та отримати ціну, яка дозволить зекономити та купити більше. «Наприклад, підрозділи розвідки мають бути екіпіровані снайперськими гвинтівками, приладами нічного бачення, спеціальними військовими дальномірами, які коштують близько 30 тисяч доларів. Ці прилади дозволяють групі не підходити близько до ворожих об’єктів і не наражати на небезпеку розвідників та свій особовий склад. Особливо це актуально зараз: українським військовим потрібно підходити досить близько до позицій терористів, в іншому випадку – не можна дати точне коректування, а це знижує ефективність артилерії. Також потрібні транспорті засоби, оснащені тепловізорами і приладами нічного бачення», – пояснив Константиновський.
Брати Константиновські на своєму прикладі показують, як потрібно підтримувати українську армію. Крім перерахунку коштів на рахунки Міноборони, матеріальну підтримку бійців, ремонт техніки, закупівлю аптечок, наметів та одягу, вони направили 1 мільйон гривень на лікування поранених бійців, 1,5 млн. грн..на тепловізори, прилади нічного бачення, засоби зв’язку та 3 млн. грн. на купівлю автомобілів для підрозділів АТО.
Ще одним важливим аспектом під час військових дій є медицина для збереження життів військових та вчасної евакуації. Ще один приклад відповідального ставлення бізнесу – клініка «Новий зір». За словами головного лікаря Георгія Пархоменка, керівництво клініки прийняло рішення надавати безкоштовну допомогу бійцям та добровольцям, які постраждали у зоні АТО. «Усі хірурги, з якими я мав розмову, погодились проводити ці складні операції, щоб допомогти нашим бійцям. До усіх наших клінік, які є у Києві, Дніпропетровську, Харкові, Сумах, Черкасах та Кривому Розі, можуть звертатись бійці та добровольці про допомогу. Ми вже успішно провели перших 10 операцій», – зазначив під час брифінгу Григорій Пархоменко.
e-finance.com.ua