Західно-Донбаська ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області повідомляє, Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці" від 28.12.2014 р. № 77-VIII передбачено ряд змін.
Члени сімей фізосіб - підприємців, які беруть участь у провадженні підприємницької діяльності, виключаються з переліку платників єдиного внеску;
Підприємці, і на загальній системі і на єдиному податку, зобов'язані платити мінімальний ЄСВ навіть за місяці, в яких вони взагалі не отримували доходів. Саме такою є вимога в разі визначення розміру ЄСВ самостійно за місяці, в яких не отримано дохід.
Збільшуються розміри штрафів:
• за несплату (несвоєчасну сплату) єдиного внеску - з 10% до 20% від своєчасно не сплачених сум;
• за донарахування податковою своєчасно не нарахованого ЄСВ - з 5% до 10% від донарахованої суми за кожний повний або не повний звітний період, але не більше 50% від донарахованого ЄСВ.
Крім того встановлено штраф за неподання звіту з ЄСВ - 170 грн. (10 н.м.д.г.) і 1020 грн. (60 н.м.д.г) за повторне порушення.
Роботодавці тепер зобов'язані платити ЄСВ не менше мінімального (розрахований з мінімальної зарплати встановленої законодавством), не залежно від суми нарахованої зарплати. Це, щоправда, не стосується виплат за неосновним місцем роботи.
Роботодавці - підприємства та підприємці, які виплачують зарплату або винагороду за договором ЦПХ, - мають право платити ЄСВ (нарахування на ФОП) за ставками з урахуванням понижуючого коефіцієнту (не менш 0,4 для 2015 року), якщо роботодавець дотримується наступних умов:
• база ЄСВ за період, за який проводиться нарахування, як мінімум в 2,5 рази більше середньомісячної бази нарахування ЄСВ за 2014;
• середня зарплата по підприємству збільшилася не менше як на 30% порівняно з середньою зарплатою за 2014;
• середній платіж за працівника (іншу застраховану особу) після застосування коефіцієнта) становить не менше 700 грн.;
• середня зарплата по підприємству становить не менше ніж 3-х кратний розмір мінімальної зарплати.
e-finance.com.ua