• Main Page / Головна
  • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
  • Archive / АРХІВ
  • Contacts / Контакти
  • RSS feed
  • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
  • Податкові новини (ДПС у Дніпропетровській області) 23.04.2025
    2025-04-23 23:23:07

    Смарт-спеціалізація: корисний обмін досвідом для економічного зростання регіону


    Фахівці Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (ГУ ДПС) долучилися до регіонального онлайн круглого столу «Приєднання до платформи S3: можливості та виклики для ЄС та країн Східного партнерства». Захід, організований Національним технічним університетом «Дніпровська політехніка» пройшов у рамках проєкту «Смарт-спеціалізація: поширення досвіду європейських регіонів та громад» («Smart Specialisation: Spreading The Experience of European Regions and Communities»). Він зібрав представників науки, бізнесу, громадськості та органів державного управління.
    Головна мета проєкту поширення основних положень політики єднання ЄС, генерування нових знань та ідей через розробку пропозицій щодо оновлення змістовного наповнення смарт-пріоритетів Стратегії розвитку Дніпропетровської області. Учасники заходу обговорювали цілі регіональної смарт-спеціалізації та особливості реалізації відповідних процесів в країнах ЄС, їх роль у відбудові та забезпеченні розвитку територій і громад в Україні.
    Податківці наголосили на важливості підтримання державних ініціатив, спрямованих на економічний розвиток регіону. ДПС постійно працює над створенням сприятливого податкового клімату та вживає заходів, спрямованих на спрощення роботи бізнесу. Одним з ключових напрямків є цифровізація сервісів для платників. Учасникам заходу розповіли про можливості Електронного кабінету та мобільного застосунку «Моя податкова», які постійно оновлюються з урахуванням потреб платників та змін законодавства. Також з метою підвищення рівня виконання платниками вимог податкового законодавства, ГУ ДПС проводить семінари, зустрічі та «круглі столи» для платників, а також надає індивідуальні консультації.
    Розвиток онлайн послуг від Державної податкової служби спрямований на те, щоб зробити процес сплати податків для платників максимально зручним, прозорим та ефективним.
    Участь податкової служби у круглому столі підтверджує її готовність бути активним учасником трансформаційних процесів. Смарт-спеціалізація – це не лише європейський тренд, а й реальний шанс для України зробити свої регіони сильнішими, інноваційнішими та економічно стабільними. Діалог у цьому напрямку державних органів, бізнесу, науковців і громадськості має бути системним, аби Дніпропетровщина якнайкраще розкрила свій унікальний потенціал!
    Фахівці ГУ ДПС також звернули увагу учасників зустрічі на функціонування «гарячих ліній» ДПС, які є у кожному регіоні для вирішення податкових питань  мобілізованих ФОП та ветеранів, а також членів їхніх родин. Зокрема,  у Дніпропетровській області  можна звернутися за номерами:  096-862-10-70, 095-159-09-70, 093-606-30-45, 099-510-11-50. Ці «гарячі лінії» є складовою комплексу заходів, направлених на створення сприятливих умов для підтримки ветеранського бізнесу, який зможе розвиватися і гідно конкурувати на ринку.

     


    Особливості подання декларації про майновий стан і доходи за 2024 рік


    У пресцентрі інформаційного агентства «МІСТ-ДНІПРО» у форматі Zoom відбулась пресконференція за участі заступника начальника управління – начальника відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб, податків з громадян та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність управління оподаткування фізичних осіб Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Віталія Прокопенка.
    Подання декларації:
    Декларація про майновий стан і доходи подається відповідно до ст. 179 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26 жовтня 2015 року за № 1298/27743 (зі змінами).
    Податкову декларацію зобов’язані подавати:
    громадяни, у яких виникає обов’язок щодо подання податкової декларації;
    фізичні особи, які отримують доходи від підприємницької діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування (ст. 177 Кодексу);
    фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність (ст. 178 Кодексу);
    іноземці, які за результатами звітного року набули статус резидента України, мають відобразити доходи з джерелом їх походження в Україні та іноземні доходи (п.п. 170.10.4 п. 170.10 ст. 170 Кодексу);
    платники податку – резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду (п. 179.3 ст. 179 Кодексу).
    Строки подання декларації:
    фізичні особи – підприємці (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) та фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, – до 01 травня року, наступного за звітним;
    громадяни, у яких виникає обов’язок щодо подання податкової декларації, – до 01 травня року, наступного за звітним;
    фізичні особи – підприємці (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) у разі припинення підприємницької діяльності – протягом 20 календарних днів місяця, наступного за календарним місяцем, у якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця за її рішенням;
    резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, – не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду;
    фізичні особи, які заявляють право на податкову знижку, – до 31 грудня (включно) року, наступного за звітним.
    Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем (п.49.20 ст. 49 Кодексу).
    Платник податків самостійно обирає спосіб подачі декларації:
    особисто або уповноваженою особою;
    поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання (далі – поштою);
    засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України від 22.05.2003 № 851 «Про електронні документи та електронний документообіг» та від 05.10.2017 № 2155 «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги»  (далі – електронна форма).
    Громадяни, які отримували іноземні доходи та перебувають за кордоном, можуть надіслати декларацію поштою або в електронній формі. Подати декларацію в електронній формі можна, скориставшись приватною частиною Електронного кабінету.
    У режимі «ЕК для громадян» електронний сервіс «Податкова декларація про майновий стан і доходи» дозволяє сформувати декларацію та подати її до контролюючого органу з копіями первинних документів, у т.ч. для використання права на податкову знижку. При складанні декларації в Електронному кабінеті платника здійснюється часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей про отримані доходи, наявних у Державному реєстрі фізичних осіб, та відомостей про об’єкти нерухомого чи рухомого майна.
    Використання цього електронного сервісу:
    скорочує час і витрати при поданні податкової декларації;
    мінімізує помилки при заповненні декларації;
    надає можливість подання копій первинних документів як додаток до податкової декларації в онлайн - режимі.
    За несвоєчасне подання податкової декларації передбачена відповідальність відповідно до чинного законодавства. Відповідно до норм глави 11 Кодексу за порушення норм податкового законодавства передбачається фінансова та адміністративна відповідальність.

     


    Про підтримку ветеранського бізнесу, Деклараційну кампанію 2025, легалізацію праці, погашення боргу та інше – на заходах з платниками Дніпропетровщини

    Ефективна співпраця податкової служби Дніпропетровщини з платниками – запорука своєчасного наповнення бюджетів. Податківці приділяють особливу увагу комунікаціям з платниками податків, активно проводять інформаційно – роз’яснювальну роботу.
    На минулому тижні під час семінарів, проведених для суб’єктів господарювання м. Дніпра, м. Покрова (Нікопольський район), м. Жовті Води, м. Кривого Рогу та селища Царичанка фахівці податкової служби проінформували, що Деклараційна кампанія 2025 добігає кінця та нагадали про терміни та основні випадки подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація).
    Податківці підкреслили, що застосування Електронного кабінету і мобільного застосунку «Моя податкова» значно спрощує процес декларування: за допомогою цих сервісів можна здійснити передзаповнення Декларації та надіслати її до контролюючого органу, отримати інформацію про доходи за 2024 рік тощо. Крім того, окрему увагу приділили пільгам, які запроваджені державою для мобілізованих ФОПів.
    З платниками м. Нікополь, м. Самар, села Кринички (Дніпровський район), Троіцької громади (Павлоградський район) та Синельниківського району відбулись засідання «круглих столів», на яких представників бізнесу ознайомили зі змінами та новаціями податкового законодавства, розповіли про ключові напрями реформування податкової системи, що передбачені Національною стратегією доходів України до 2030 року, та реалізацію експериментального проєкту щодо функціонування системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) в Державній податковій службі України.
    Під час засідання «круглого столу», проведеного з головою Криничанської селищної ради Юрієм Балюком, визначено, що взаємодія податкової служби та органів місцевого самоврядування базується на постійній спільній роботі та активному інформаційному забезпеченні. Це дає розуміння того, що наповнення місцевих бюджетів задля посилення спроможності територіальних громад – один з пріоритетних напрямків діяльності державних органів.
    Декларування доходів, отриманих у 2024 році та нові правила для мобілізованих ФОПів також у фокусі комунікацій.
    Актуальні питання платників податків розглядаються під час проведення зустрічей. Зустрічі проходять за зверненнями платників, зокрема, на комунікаційну податкову платформу Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (ГУ ДПС).
    Так, протягом минулого тижня відбулися зустрічі з представниками бізнесу м. Дніпра, м. Кривого Рогу, Синельниківського та Самарівського районів. Заходи проводились як в офлайн так і в онлайн форматах.
    На зустрічах податківці детально розглянули правила звільнення від податкових зобов'язань для ФОПів, які мобілізовані.
    Погашення податкового боргу, легалізація трудових відносин, справляння податку на майно, нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування тощо – питання, які також обговорювалися під час проведення заходів.
    В ході спілкування податківці приділили увагу і Деклараційній кампанії 2025, зосередившись, зокрема на оподаткуванні доходів, отриманих фізичною особою у вигляді спадщини, що знаходиться за межами України.
    Комунікації з молоддю – це робота на перспективу.
    У м. Кам’янському податківцями проведено онлайн-навчання для студентів Відокремленого структурного підрозділу «Дніпровський фаховий коледж інженерії та педагогіки Українського державного університету науки і технології». Тематика навчання – декларування доходів, отриманих фізичними особами протягом 2024 року.
    Студентам дізналися, зокрема, про право на податкову знижку та алгоритм розрахунку такої  знижки за навчання. Також аудиторію ознайомили з інформаційними джерелами ГУ ДПС.
    Відкриті комунікації допомагають спільно працювати у напрямку підвищення рівня виконання платниками податкового законодавства, формують розуміння, що своєчасні надходження до бюджетів – це важливий внесок кожного у стабільність і розвиток економіки нашої держави.
    Робота продовжується.

     


    До загального фонду держбюджету платники Дніпропетровщини
    з ввезених товарів перерахували понад 63,5 млн грн акцизного податку


    Упродовж січня – березня 2025 року до загального фонду державного бюджету від платників Дніпропетровщини з ввезених товарів надійшло понад 63,5 млн грн акцизного податку. Надходження у порівнянні з відповідним періодом минулого року виросли на понад 13,0 млн грн, темп росту – 125,8 відсотків. Про це проінформувала в. о. начальника Головного управління ДПС У Дніпропетровській області Теодозія Чернецька.
    Очільниця податкової служби регіону зауважила, що позитивна динаміка надходжень свідчить про сумлінне виконання платниками зобов’язань перед державою, їх відповідальне ставлення до сплати податків.
    «Своєчасно сплачені кошти до бюджетів сьогодні є важливим ресурсом для підтримки обороноздатності країни. Дякуємо всім за роботу!» - зазначила Теодозія Чернецька.

     


    Рентна плата за видобування залізних руд:
    місцеві бюджети Дніпропетровщини отримали понад 472,0 млн гривень


    Протягом трьох місяців 2025 року до місцевих бюджетів Дніпропетровщини за видобування залізних руд надійшло понад 472,0 млн грн рентної плати, що на понад 78,4 млн грн, або майже на 20,0 відс. більше ніж у січні – березні 2024 року.
    Звертаємо увагу, що об’єктом оподаткування рентною платою за користування надрами для видобування корисних копалин по кожній наданій у користування ділянці надр, що визначена у відповідному спеціальному дозволі, є обсяг товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини), що є результатом господарської діяльності з видобування корисних копалин у податковому (звітному) періоді, види якої встановлені кондиціями на мінеральну сировину об’єкта (ділянки) надр (абзац перший п. 252.3 ст. 252 Податкового кодексу України (далі – ПКУ)).
    При цьому п. 252.4 ст. 252 ПКУ наведено перелік корисних копалин та умови за яких вони не належать до об’єкта оподаткування рентною платою за користування надрами для видобування корисних копалин.
    Отже, у разі наявності спеціального дозволу (незалежно від мети його отримання) об’єктом оподаткування рентною платою за користування надрами для видобування корисних копалин є обсяг видобутої корисної копалини, крім випадків передбачених п. 252.4 ст. 252 ПКУ.

     


    Дніпропетровщина: у поточному році від юридичних осіб – платників транспортного податку надходження зросли майже на 56,0 відсотків

    У першому кварталі поточного року від юридичних осіб до місцевих бюджетів Дніпропетровської області надійшло майже 3,1 млн грн транспортного податку. Це на понад 1,1 млн грн, або майже на 56,0 відсотків більше порівняно з січнем – березнем 2024 року.
    Звертаємо увагу, що відповідно до п. 267.4 ст. 267 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до п.п. 267.2.1 п. 267.2 ст. 267 ПКУ.

     

    Мобілізовані, демобілізовані фізичні особи та члени їх родин можуть отримати консультації з податкових питань, звернувшись на «гарячу лінію»


    Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що для надання консультацій мобілізованим, демобілізованим фізичним особам та/або членам їх родин в Головному управлінні ДПС у Дніпропетровській області працюють номери телефонів «гарячих ліній»:
    - (096) 862 10 70, (095) 159 09 70 – з питань адміністрування податків, зборів;
    - (093) 606 30 45, (099) 510 11 50 – з питань погашення податкового боргу.


    Платник ПДФО протягом 2024 року працював за кордоном
    та отримував там зарплату: чи необхідно подавати декларацію?


    Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що добігає кінця Деклараційна кампанія 2025. Фізичним особам за наслідками 2024 року необхідно подати податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) до 01.05.2025.
    Відповідно до п.п. 162.1.1 п. 162.1 ст. 162 Податкового кодексу України (далі –  Кодекс) платниками податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) є, зокрема, фізичні особи – резиденти, які отримують іноземні доходи. Об’єктом оподаткування є іноземні доходи – доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України (п.п. 163.1.3 п. 163.1 ст. 163 Кодексу).
    Порядок оподаткування іноземних доходів регулюється п. 170.11 ст. 170 Кодексу, п.п. 170.11.1 якого визначено, що у разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку – отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – декларація), та оподатковується за ставкою податку на доходи фізичних осіб (далі – податок), визначеною п. 167.1 ст. 167 Кодексу, крім окремих випадків, передбачених п.п. 170.11.1 п. 170.11 ст. 170 Кодексу.
    Відповідно до п. 164.4 ст. 164 Кодексу під час нарахування (отримання) доходів, отриманих у вигляді валютних цінностей або інших активів (вартість яких виражена в іноземній валюті або міжнародних розрахункових одиницях), такі доходи перераховуються у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діє на момент нарахування (отримання) таких доходів.
    Слід зазначити, що відповідно до п.п. 170.11.2 п. 170.11 ст. 170 Кодексу у разі якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у річній податковій декларації.
    Згідно з п. 13.5 ст. 13 Кодексу для отримання права на зарахування податків та зборів, сплачених за межами України, платник зобов’язаний отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування (далі – Довідка). Зазначена Довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України.
    Отже, у випадку, якщо платник ПДФО протягом 2024 року працював за кордоном та отримував там зарплату, такий платник повинен подати податкову декларацію за наслідками 2024 року.

     


    Записатись до електронної черги в ЦОП можна онлайн


    Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що Державна податкова служба України продовжує цифровізацію послуг для платників податків.
    Так, до електронної черги для відвідування Центрів обслуговування платників (ЦОП) можна записатись онлайн на Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі за посиланням: zir.tax.gov.ua/main/queue.
    Також попередній запис на отримання послуг у ЦОП доступний через Контакт-центр ДПС за телефоном 0800 501 007.
    Плануйте візит заздалегідь – заощаджуйте свій час!


    Що є підставою для взяття на облік у контролюючому органі за основним місцем обліку відокремленого підрозділу ЮО, утвореної відповідно до законодавства іноземної держави?

    Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує.
    Облік у контролюючих органах відокремлених підрозділів юридичних осіб, утворених відповідно до законодавства іноземної держави, у тому числі постійних представництв, регламентується ст. 64 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), статтями 4 та 5 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (із змінами та доповненнями) (далі – Закон № 2464), Порядком обліку платників податків і зборів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 із змінами та доповненнями (далі – Порядок № 1588) та Порядком обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 24.11.2014 № 1162 зі змінами та доповненнями (далі – Порядок № 1162).
    Відповідно до п. 64.1 ст. 64 ПКУ, статтями 4 та 5 Закону № 2464 та п. 3.5 розд. ІІI Порядку № 1588, п. 1 розд. ІІ Порядку № 1162 взяття на облік відокремлених підрозділів юридичних осіб, утворених відповідно до законодавства іноземної держави, у тому числі постійних представництв, як платників податків і зборів та платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – платник єдиного внеску) у контролюючих органах здійснюється на підставі відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР), наданих згідно із Законом України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (із змінами та доповненнями) у день отримання зазначених відомостей контролюючими органами.
    Дані про взяття на облік відокремлених підрозділів юридичних осіб, утворених відповідно до законодавства іноземної держави, як платників податків і зборів та платників єдиного внеску у контролюючих органах передаються до ЄДР та підтверджуються відомостями з ЄДР.


    Інформування платників податків про суми
    помилково сплачених податкових платежів

    Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє.
    Державною податковою службою України з метою підвищення рівня інформування платників податків про суми помилково сплачених податкових платежів, єдиного внеску запроваджено новий сервіс «Е-повідомлення».
    Платники податків, користувачі електронного кабінету, мають можливість отримувати в розділі «Вхідні/вихідні документи/Вхідні/ Повідомлення» електронне інформаційне повідомлення про помилкову сплату платежів (форма J/F14900) та миттєво здійснювати направлення до територіального органу ДПС, в якому обліковуються такі суми, заяву на перерахування коштів в електронному форматі.
    Форма Е-повідомлення про помилкову сплату платежів
    Податковий номер платника
    Назва та код територіального органу ДПС
    код території
    отримано сплату [дата платіжної інструкції] по платежу [код платежу] «[назва платежу]» в розмірі [сума] грн за платіжною інструкцією № [номер платіжної інструкції] на рахунок [ рахунок IBAN].
    У разі помилкової сплати просимо подати Заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені.
    Поряд з цим, посадові особи, які за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань є керівником підприємства, установи, організації, чи самозайнятою особою, чи фізичною особою – платником податків, також мають можливість отримувати додаткове повідомлення шляхом приєднання до сервісу «Info TAX».
    Звертаємо увагу, що автоматична відправка електронних інформаційних повідомлень про помилкову сплату платежів здійснюється засобами ІКС ДПС о 9.00 годині в робочі дні, крім понеділка, за транзакціями про сплату за попередній банківський день.


    Деклараційна кампанія 2025

    Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу.
    До завершення Деклараційної кампанії 2025 залишилось 8 календарних днів!

    e-finance.com.ua

    Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

    WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

    WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

    OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    E-FINANCE.COM.UA
    E-mail: info@e-finance.com.ua

    © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
    Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
    When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.