• Main Page / Головна
  • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
  • Archive / АРХІВ
  • Contacts / Контакти
  • RSS feed
  • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
  • Податкові новини (ДПС у Дніпропетровській області) 18.04.2025
    2025-04-19 14:49:42

    Податківці виявили порушень на 2,2 млн грн у продавців автомобілів та запчастин

    Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє.
    Під час перевірок у лютому – березні 2025 року податкова виявила порушення на 2,2 мільйона гривень серед підприємців, які здійснюють роздрібну торгівлю автомобілями, запчастинами та надають послуги з ремонту і техобслуговування.
    Основні порушення:
    - проведення розрахунків без застосування РРО/ПРРО, з порушенням режиму програмування РРО/ПРРО,
    - повідомлення органів ДПС не про всі об’єкти оподаткування, через які провадиться діяльність,
    - ненадання в повному обсязі документів, які належать до предмету перевірки,
    - використання праці найманих осіб без їх офіційного працевлаштування,
    - відсутність можливості здійснення безготівкових розрахунків з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв.
    Наприклад, в одному з регіонів податківці здійснили 2 фактичні перевірки суб’єктів господарювання, які продають малогабаритну сільськогосподарську техніку. Перед цим податківці провели контрольну закупівлю за готівку мотоблоків із навісним приладдям. При розрахунках за техніку суб’єкти господарювання РРО/ПРРО не застосовували, фіскальні касові чеки не видавали.
    Також встановлено відсутність документів, що підтверджують облік та походження реалізованого товару,  облік товарних запасів у встановленому порядку не вівся. Встановлені порушення на суму 485 тис. гривень.
    ДПС закликає дотримуватися правил використання РРО/ПРРО при здійсненні господарської діяльності та офіційно оформлювати трудові відносин із найманими працівниками. Це не лише вимога закону, а й запорука уникнення штрафів і підтримка довіри клієнтів.
    Інформація розміщена на вебпорталі ДПС України за посиланням


    https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/889038.html

     


    Підтримка ветеранського бізнесу: податківці, науковці та фахівці із супроводу ветеранів обговорили основні кроки для мобілізованих підприємців


    Ефективна співпраця податківців Дніпропетровщини з Університетом митної справи та фінансів (УМСФ) триває багато років. На базі навчального закладу успішно працює Центр ветеранського розвитку, який створено з метою адаптації та соціалізації ветеранів (Центр).
    У рамках комунікаційної податкової платформи Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (ГУ ДПС) провідні фахівці ГУ ДПС разом із профільними науковцями Університету митної справи та фінансів провели онлайн зустріч для слухачів тренінг-курсу «Організація роботи фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб».
    Цього разу захід об’єднав представників не тільки Дніпропетровської області, а і територіальних громад Запорізької, Кіровоградської та Тернопільської областей.
    Спілкувалися на тему - «Підтримка ветеранського бізнесу. Пільгове оподаткування фізичних осіб – підприємців (ФОП)».
    Очільниця ГУ ДПС Теодозія Чернецька підкреслила: «Для податкової служби Дніпропетровщини вкрай важливо створити умови, в яких ветеранський бізнес зможе розвиватися, зростати та гідно конкурувати на ринку».
    Під час зустрічі детально обговорили актуальні податкові питання мобілізованих ФОПів та ветеранів: особливості застосування спрощеної системи, новації у сплаті військового збору з 01 січня 2025 року тощо.
    Акцентовано увагу, що з 01 грудня 2024 року уточнено перелік податків і зборів, від сплати яких звільняються мобілізовані ФОПи. Підставою для такого звільнення є подані за місцем податкової реєстрації наступні документи: заява самозайнятої особи, документи про проходження військової служби. Зазначені документи подаються протягом 10 днів після демобілізації, а у разі перебування особи на лікуванні – протягом 10 днів по його завершенню.
    Учасників зустрічі поінформували: ГУ ДПС проводить консультації для мобілізованих, демобілізованих осіб та/або членів їх родин  за телефонами:
    0968621070, 0951590970  з питання адміністрування податків, зборів;
    0936063045, 0995101150 з питання погашення податкового боргу.
    Нагадали також і про електронні сервіси – зручні та ефективні інструменти для платників податків, які започатковують або вже ведуть власний бізнес. Зокрема, обговорили функціонування Електронного кабінету платника податків, який дозволяє економити час і вирішувати податкові питання дистанційно.
    На підсумку заходу звернули увагу, що ДПС України напрацювала пропозиції для врегулювання податкових питань мобілізованих ФОП, які вже передані до Міністерства фінансів України.

     


    Як мобілізованому підприємцю виконувати податкові обов’язки під час війни – відкрита онлайн зустріч податківців з ветеранами та студентами


    Провідні фахівці Головного управління ДПС у Дніпропетровській області спільно з представниками Навчально-наукового центру «Школа Бізнесу» Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» провели онлайн зустріч «Підтримка ветеранського бізнесу. Пільгове оподаткування фізичних осіб – підприємців (ФОП)».
    В обговоренні взяли участь студенти, які вивчають курс «Правила звільнення від податкових зобов’язань мобілізованих підприємців (ветеранів) та членів їх родин».
    До спілкування долучились також представники ветеранського бізнесу – учасники проєкту «Lab2Market Veterano», більшість із яких опановує підприємницьку справу.
    Під час обговорення акцентували увагу, що на період військової служби мобілізовані ФОПи та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, звільняються від обов’язку:
    - нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб;
    - нарахування, сплати та подання податкової звітності з єдиного податку;
    - нарахування, сплати та подання звітності з військового збору у складі податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб або єдиного податку.
    Підставою для такого звільнення є подані за місцем податкової реєстрації наступні документи:
    - заява самозайнятої особи;
    - копія військового квитка або іншого документа, що підтверджує призов на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.
    Зазначені документи подаються протягом 10 днів після демобілізації, а у разі перебування особи на лікуванні – протягом 10 днів по його завершенню.
    Якщо мобілізована особа має найманих працівників, то на строк своєї служби вона може уповноважити іншу особу виплачувати зарплату. Уповноважена особа зобов’язана нараховувати та утримувати податки і збори з доходу у вигляді заробітної плати найманих працівників. Після демобілізації самозайнятої особи протягом 180 днів має сплатити ці податки та збори до бюджету. При цьому штрафи та фінансові санкції за цей період не будуть нараховані.
    Співпраця між Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області  та Національним технічним університетом «Дніпровська політехніка» триватиме і надалі.
    Спілкування, що формує фахівців: майбутні професіонали на зв’язку з податковою.

     


    Дніпропетровщина: місцеві бюджети отримали понад 142,3 млн грн
    акцизного податку за операціями з алкогольними напоями


    Протягом січня – березня 2025 року платники акцизного податку за операціями з алкогольними напоями поповнили місцеві бюджети Дніпропетровщини на понад 142,3 млн гривень. Надходження виросли у порівнянні з минулорічним відповідним періодом на понад 13,8 млн грн, темп росту – 110,8 відсотків. Про це проінформувала в. о. начальника Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Теодозія Чернецька.
    Очільниця податкової служби регіону висловила вдячність сумлінним платникам за своєчасне виконання своїх податкових зобов’язань. Акцентувала увагу, що легалізація обігу підакцизних товарів ставить в рівні умови кожного суб’єкта підприємницької діяльності, який працює у цій сфері та сприяє податковим надходженням.
    «Своєчасне наповнення місцевих бюджетів – це вагомий внесок у підтримку соціально-економічного розвитку громад, запорука економічної стабільності регіону. Тому податковою службою області на постійній основі проводяться заходи щодо детінізації ринку підакцизних товарів», – зазначила Теодозія Чернецька.

     


    Плата за землю: фізичні особи поповнили
    місцеві бюджети Дніпропетровщини на понад 108,8 млн гривень


    Впродовж трьох місяців 2025 року місцеві бюджети Дніпропетровщини від фізичних осіб – платників плати з землю отримали понад 108,8 млн гривень. У порівняні з першими трьома місяцями минулого року надходження збільшились на понад 11,1 млн грн, або на 11,4 відсотки.
    Звертаємо увагу, що земельний податок за земельні ділянки, що знаходяться у власності малолітніх та неповнолітніх дітей, нараховується на загальних підставах, і сплачується батьками, опікунами або самими малолітніми та неповнолітніми дітьми за допомогою батьків чи піклувальників.

     


    Видобування нафти: до загального фонду держбюджету платники Дніпропетровщини спрямували майже 18,0 млн грн рентної плати

    У першому кварталі поточного року за видобування нафти від платників Дніпропетровської області до загального фонду державного бюджету надійшло  майже 18,0 млн грн рентної плати. Це майже на 12,0 млн грн більше ніж у січні – березні 2024 рок, темп росту – 295,4 відсотки.
    Звертаємо увагу, що суб’єкт господарювання, який здійснює видобування підземних вод (прісні або мінеральні), є платником рентної плати: за користування надрами для видобування корисних копалин та за спеціальне використання води.


    Податковий календар на 21 квітня 2025 року


    Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує, що


    21 квітня 2025 року, понеділок,


    останній день сплати:


    ► єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування:
    - роботодавцями за найманих працівників, крім гірничих підприємств, за березень 2025 року;
    - фізичними особами – підприємцями, у тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, особами, які провадять незалежну професійну діяльність, та членами фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, за I квартал 2025 року;

    останній день подання за березень 2025 року:

    ► декларації з акцизного податку;
    ► податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску податковими агентами та платниками єдиного внеску;
    ► податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) у разі не подання податкової декларації на 2025 рік;
    ► податкової декларації з податку на додану вартість;
    ► податкової декларації з рентної плати з розрахунком:
    - рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України;
    - рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;
    - рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами;
    - рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України.


    Що робити після укладення трудового договору?

    Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що легальні трудові відносини – запорука соціальних гарантій для найманого працівника.
    Після оформлення трудового договору з найманим працівником роботодавцю необхідно повідомити Державну податкову службу України про прийняття такого працівника на роботу.
    Повідомлення подається до початку роботи працівника за формою, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413 (зі змінами).
    Це здійснює роботодавець, уповноважена ним особа або фізична особа за місцем їхнього обліку як платників єдиного внеску.
    Повідомлення можна подати в електронній або паперовій (якщо не більше п’яти працівників) формі.
    Надану інформацію вносять до реєстру застрахованих осіб.

     

    За якою ставкою ПДФО оподатковується дохід спеціаліста Дія Сіті, що виплачується на його користь у вигляді допомоги по тимчасовій втраті працездатності (лікарняні)?

    Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє.
    Особливості оподаткування доходів спеціалістів резидентів Дія Сіті встановлені п. 170.14 прим. 1 ст. 170 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), відповідно до п.п. 170.14 прим. 1.1 якого податковим агентом платника податку – спеціаліста резидента Дія Сіті під час нарахування (виплати) на його користь доходів у вигляді заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику податку у зв’язку з трудовими відносинами чи у зв’язку з виконанням    гіг-контракту, укладеного у порядку, передбаченому Законом України від 15 липня 2021 року № 1667-ІХ «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 1667), є резиденти Дія Сіті.
    Згідно з п.п. 170.14 прим. 1.2 п. 170.14 прим. 1 ст. 170 ПКУ за ставкою, визначеною п. 167.2 ст. 167 ПКУ (5 відс.), оподатковуються доходи платника податку – спеціаліста резидента Дія Сіті, що нараховуються (виплачуються) на його користь резидентом Дія Сіті починаючи з календарного місяця, наступного за календарним місяцем, в якому набуто статус резидента Дія Сіті, у вигляді:
    а) заробітної плати;
    б) винагороди за гіг-контрактом, укладеним у порядку, передбаченому Законом № 1667, у тому числі винагороди за створення та перехід прав на твори, створені за замовленням;
    в) авторської винагороди за створення службового твору та перехід прав на службові твори.
    Доходи спеціалістів резидента Дія Сіті, передбачені п.п. «а» – «в» п.п. 170.14 прим. 1.2 п. 170.14 прим. 1 ст. 170 ПКУ, що були нараховані (виплачені) у календарному місяці, в якому набуто статус резидента Дія Сіті, оподатковуються за ставкою, визначеною п. 167.1 ст. 167 ПКУ.
    Статтею 2 Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР «Про оплату праці» із змінами та доповненнями визначено структуру заробітної плати, до якої включаються: основна заробітна плата; додаткова заробітна плата; інші заохочувальні та компенсаційні виплати.
    Визначення видів виплат, що відносяться до основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, здійснюється з урахуванням Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 № 5 (далі – Інструкція № 5).
    Згідно з п. 3.2 розд. 3 Інструкції № 5 допомога по тимчасовій непрацездатності відноситься до інших виплат, що не належать до фонду оплати праці.
    Відповідно до п.п. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються такі доходи: сума державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги, компенсацій, вартість соціальних послуг та реабілітаційної допомоги (включаючи грошові компенсації особам з інвалідністю, на дітей з інвалідністю при реалізації індивідуальних програм реабілітації осіб з інвалідністю, суми допомоги по вагітності та пологах), винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування та у формі фінансової допомоги особам з інвалідністю з Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю згідно із законом, указами Президента України та актами Кабінету Міністрів України, а також вартість соціальної допомоги в натуральній формі малозабезпеченим сім’ям, що отримана від надавачів соціальних послуг відповідно до Закону України від 17 січня 2019 року № 2671-VІІІ «Про соціальні послуги» із змінами та доповненнями.
    Винятки, передбачені п.п. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 ПКУ, не поширюються на виплату заробітної плати, грошової (вихідної) допомоги при виході на пенсію (у відставку) та виплату, пов’язану з тимчасовою втратою працездатності.
    До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема, інші доходи, крім зазначених у ст. 165 ПКУ (п.п. 164.2.20 п. 164.2 ст. 164 ПКУ).
    Згідно з п. 167.1 ст. 167 ПКУ ставка податку становить 18 відс. бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) платнику податків (крім випадків, визначених у пп. 167.2 – 167.5 ст. 167 ПКУ) у тому числі, але не виключно у формі: заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.
    Враховуючи викладене, оскільки, дохід у вигляді допомоги по тимчасовій втраті працездатності (лікарняні) не включається до складу заробітної плати, то оподаткування такого доходу здійснюється у загальному порядку визначеному розд. IV ПКУ, тобто за ставкою податку на доходи фізичних осіб 18 відсотків.


    Швидко виправити допущені при сплаті помилки в реквізитах платіжної інструкції можна за допомогою сервісу «Е-повідомлення»

    Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що сервіс ДПС «Е-повідомлення», який запрацював наприкінці минулого року, оперативно інформує платника про помилкову сплату податків та єдиного внеску.
    Він допомагає швидко виправити допущені при сплаті помилки в реквізитах платіжної інструкції та уникнути нарахування штрафних (фінансових) санкцій і пені.
    Як це працює
    Якщо платник випадково здійснив платіж не за тими реквізитами, на наступний банківський день він отримує у приватній частині Електронного кабінету електронне інформаційне повідомлення з реквізитами такої платіжної інструкції.
    Це повідомлення знаходиться у розділі «Вхідні/вихідні документи»/«Вхідні»/«Повідомлення».
    Одночасно в Електронному кабінеті стає доступна електронна форма Заяви про повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань та пені (форма J/F1302002) для направлення до територіального органу ДПС, в якому обліковується помилкова сплата податків.
    Якщо ж помилково сплачений єдиний внесок, заяву потрібно подати в паперовому вигляді згідно з додатком № 1 до наказу Міністерства фінансів України від 23.07.2021 № 417.

    Деклараційна кампанія 2025


    Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу.
    Надавали у 2024 році послуги з репетиторства – до 01.05.2025 подайте податкову декларацію про майновий стан і доходи.

    e-finance.com.ua

    Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

    WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

    WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

    OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    E-FINANCE.COM.UA
    E-mail: info@e-finance.com.ua

    © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
    Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
    When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.