• Главная
  • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
  • АРХИВ
  • Финансисту
  • Бухгалтеру
  • Малому бизнесу
  • Аналитика
  • Реклама
  • Контакты
  • RSS feed
  • Издается с 9 сентября 2005 года
  • Як відобразити поворотну фінансову допомогу, отриману і неповернуту в 2014 році?
    Опубликовано: 2015-10-07 08:20:20

    У разі отримання поворотної фінансової допомоги від засновника – неплатника податку на прибуток до 2015 року, її неповернення протягом 365 днів, або від платників, які мають пільги з цього податку, при поверненні її у 2015 році чи наступних роках, слід врахувати, що відповідно до підпункту 14.1.257 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) поворотна фінансова допомога - сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов'язковою до повернення.

    Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», який набрав чинності з 01.01.2015 р., розділ III «Податок на прибуток підприємств» Кодексу викладено у новій редакції.

    Відповідно до підпункту 134.1.1 пункту 134.1 статті 134 Кодексу об'єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності.

    Згідно з пунктом 18 підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу за операціями, по яких витрати для цілей оподаткування податком на прибуток до 1 січня 2015 року визначалися за датою перерахування коштів на банківський рахунок або в касу контрагента платника податку, і станом на 1 січня у платника податку була наявна кредиторська заборгованість за такими операціями, при розрахунку об'єкта оподаткування сума коштів, що була перерахована на банківський рахунок або в касу контрагента платника податку після 1 січня 2015 року, зменшує фінансовий результат до оподаткування.

    Отже, починаючи з 01.01.2015 р. проводиться зменшення фінансового результату до оподаткування на суму поверненої поворотної фінансової допомоги, отриманої платником податку до 01.01.2015 р. від осіб, які не є платниками податку на прибуток або мають пільги з цього податку, та включеної до складу доходів при визначенні об'єкта оподаткування податком на прибуток до цієї дати.

    ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м. Києві

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    Новости рубрики:


    Байден планирует поднять налоги для богатых почти вдвое, - Bloomberg



    Украина получит 25 млн грн от ООН на борьбу с COVID-19



    Як повинні платити податки в Україні громадяни, що працюють за кордоном: роз'яснення



    З початку року на сервіс ДПС України «Пульс» звернувся 221 платник Дніпропетровщини



    Мобільний ЦОП для мешканців Криворізького регіону



    Співпраця Верхньодніпровської ДПІ з територіальними громадами – один з пріоритетних напрямків роботи



    Про деклараційну кампанію 2021 на пресконференції



    За якою ставкою ПДВ оподатковуються послуги, які надаються готелями і подібними засобами тимчасового розміщування, як-от: забезпечення харчуванням і напоями, послуг з прання, користування конференц-залами, місцями для проведення нарад, тощо?



    Про маркування марками акцизного податку вироблених в Україні і імпортованих алкогольних напоїв



    Припинення діяльності особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність: звітність та сплата ПДФО




    E-FINANCE.COM.UA
    Электронная почта проекта: info@e-finance.com.ua
    Тел.: +380-50-441-7388

    bigmir)net TOP 100
    Яндекс.Метрика

    Яндекс цитирования
    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном виде активная ссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.