В рамках діяльності у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму чи фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, у період з 01.01.2016 року по 01.08.2016 року Центральним апаратом НКЦПФР (Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку) було здійснено перевірку 6-ти суб’єктів первинного фінансового моніторингу (професійних учасників фондового ринку).
Результати перевірки виявили підозрілі фінансові операції на суму понад 25 млрд грн, в яких брали участь 81 юридична особа (професійні учасники фондового ринку, клієнти тощо) та 28 фізичних осіб.
Інформацію про підозрілі фінансові операції НКЦПФР направила до правоохоронних органів, оскільки в їх компетенції знаходиться розслідування фактів легалізації (відмивання) доходів та притягнення винних до відповідальності.
В межах своїх повноважень НКЦПФР за результатами здійснених перевірок та аналізу інформації, наданої на запити (було надіслано 21 запит до суб’єктів первинного фінансового моніторингу), застосувала до порушників законодавства такі санкції: анулювала 11 ліцензій 4-м юридичним особам-професійним учасникам фондового ринку; винесла 6 вимог щодо усунення порушень законодавства; склала 3 адміністративні протоколи щодо посадових осіб суб'єктів первинного фінансового моніторингу; наклала штрафи на порушників у розмірі 199 950 грн (з яких вже сплачено до Державного бюджету України 154 550 грн). Загалом у 2016 році за результатом наглядової діяльності у сфері фінансового моніторингу сплачено до бюджету 338 250 грн.
Найбільш розповсюдженими в діяльності суб’єктів первинного фінансового моніторингу були такі порушення:
- неповідомлення Держфінмоніторингу про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу;
- незабезпечення виявлення фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу;
- незберігання документів щодо ідентифікації осіб, які провели фінансову операцію;
- порушення порядку ідентифікації клієнтів;
- непроведення аналізу відповідності фінансових операцій, що проводяться клієнтом, наявній інформації про зміст його діяльності та фінансовий стан.
Протягом семи місяців Комісія активно працювала в напрямку розробки та удосконалення законодавчої і нормативної бази у сфері фінансового моніторингу, зокрема, розроблене і затверджене рішенням НКЦПФР від 17.03.2016 року №309 «Положення про здійснення фінансового моніторингу професійними учасниками ринку цінних паперів»; розроблені і затверджені рішенням НКЦПФР від 31.05.2016 року №617 «Критерії, за якими оцінюється ризик суб'єкта первинного фінансового моніторингу - професійного учасника фондового ринку, бути використаним для відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення»; розроблені «Рекомендації з управління ризиками для суб’єктів первинного фінансового моніторингу, погоджено 2 законопроекти у сфері фінансового моніторингу. Також у зазначений період надано 19 письмових роз’яснень та близько 250 роз’яснень на звернення на телефонну лінію з питань фінансового моніторингу.
В той же час, для ефективної протидії з боку держави легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, законодавче і нормативне поле все ще потребують удосконалення.
НКЦПФР: За 7 місяців 2016 року на фондовому ринку виявлено підозрілих фінансових операцій на суму понад 25 млрд грн
2016-09-07 08:46:28
Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.
WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open. WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch. OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy. Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна. |
Related News / Новини рубрики:
У 2024 році товарообіг між Україною та Японією показав позитивну динаміку
Податкові новини (ДПС у Дніпропетровській області) 20.12.2024 Die EU bereitet sich auf einen Winter ohne russisches Gas vor: Strategien und Initiativen Норвегія прогнозує рекордні інвестиції у нафтогазовий сектор на 2025 рік Китай досяг рекорду в добовому видобутку вугілля Croissance du trafic passagers à la frontière ouest : les plus grandes files d'attente dans la région de Lviv Die Karottenpreise in der Ukraine sind um 83 % gestiegen: Hauptgründe und Trends Diesel car sales in Ukraine fell by a third: top models of November ЄБРР надасть Укрзалізниці кредит у розмірі 480 мільйонів євро Rada Najwyższa przyjęła ustawę o ujawnianiu tajemnicy bankowej i o nadzorze nad majątkiem osób zaginionych |