У росії спостерігається дефіцит іноземних високотехнологічних чіпів. Найбільше Москва потребує мікрочіпів виробництва американських фірм Marvell, Intel, Holt, ISSI, Microchip, Micron, Broadcom і Texas Instruments. Також їй потрібні мікросхеми японської фірми Renesas, німецької Infineon, мікросхеми американської фірми Vicor та AirBorn. Про це пише Politico, передає УНН.
Цитата
"Випустивши набагато більше своєї ракетної вогневої могутності, ніж вони спочатку припускали, солдати Москви тепер все більше покладаються на давні запаси примітивних боєприпасів радянської доби, тоді як українські сили, озброєні Заходом, борються за те, щоб переламати ситуацію точковими ударами по складах боєприпасів та ключовій інфраструктурі, такій як мости", - пише видання.
"Київ чудово розуміє, що результат війни, швидше за все, залежатиме від того, чи росія знайде спосіб відновити доступ до високотехнологічних чіпів, і прагне зробити так, щоб вона їх не отримала", - додає Politico.
Деталі
За інформацією видання, Україна розсилає міжнародні попередження про те, що кремль склав списки покупок напівпровідників, трансформаторів, з'єднувачів, корпусів, транзисторів, ізоляторів та інших компонентів, більшість яких вироблено компаніями в США, Німеччині, Нідерландах, Великій Британії, Тайвані і Японії, серед інших, які потрібні їй на підживлення своїх військових дій.
Джеймс Бірн, директор з розвідки та аналізу відкритих джерел у провідному аналітичному центрі в галузі оборони та безпеки RUSI, вважає, що цілком імовірно, що росія роками скуповувала запаси західних мікрочіпів та іншого необхідного обладнання, але зараз вони можуть закінчитися.
Російська програма військових закупівель "широка, добре фінансується, і вони мають величезну військову та промислову базу з виробництва матеріалів, - сказав Бірн. - Але тепер вонитак багато витратили в Україні, їм потрібний великий обсяг нових поставок. І санкції ускладнять їм завдання… Отже, їм доведеться розставляти пріоритети у критичних речах. Ми, очевидно, думаємо, що вони щосили намагаються забезпечити постачання".
"Дірки" в блокаді
Західні санкції проти росії, дедалі більше посилюють вплив на ланцюжки поставок мікрочіпів, щоб зменшити військовий потенціал Москви. Експерти попереджають, що режими експортного контролю надто часто не можуть зупинити передачу технологій небажаним суб'єктам та організаціям.
"Такі країни, як Північна Корея та Іран, нагромадили багаторічний досвід для обходу санкцій. росія, безперечно, підготувалася до того, щоб упоратися з цим останніми місяцями... Росіяни мають велику мережу союзних держав, з якими можна працювати", - повідомив Бірн.
Додамо
Міністерство торгівлі США неодноразово заявляло, що не бачить доказів того, що Китай передає технології росії, що може призвести до серйозних санкцій проти Пекіна.
Розслідування, проведене агентством Reuters у серпні, показало, що в російському військовому устаткуванні, виявленому на полі бою, як і раніше, широко поширені компоненти американських та інших західних технологічних компаній.
Галина Крижанівська
Джерело: УНН
e-finance.com.ua