Українські газові сховища можуть відіграти важливу роль у запобіганні зимової енергетичної кризи в Європі та протидії російському диктатору Володимиру Путіну. За даними Bloomberg, використання підземних газових сховищ в Україні стане частиною стратегії Європейського Союзу у забезпеченні надійного постачання енергії.
Агенція зазначає, що наразі газові сховища Європи заповнені на більш ніж 70%. І зберігання газу в Україні може допомогти уникнути надлишку протягом наступних місяців.
Німецька комунальна компанія RWE AG заявила: "Українські сховища можуть допомогти збалансувати попит та пропозицію на газовому ринку ЄС у другій половині 2023 року, оскільки вони мають чудові зв'язки з європейськими ринками".
Для ефективного зберігання газу в Україні потрібно, щоб ціни були достатньо низькими для виправдання витрат. Ймовірно, ЄС буде змушений надавати страхові гарантії, щоб захистити від потенційних втрат, пов'язаних з війною.
Ця ініціатива є частиною стратегії запобігання енергетичній кризі, яка спричинила рекордні ціни та державне втручання торік. Європейські уряди виділили 646 млн євро на допомогу компаніям та споживачам, але вони не можуть собі дозволити повторити це в наступному році, пише видання.
Зберігання європейського газу в Україні не тільки принесло б необхідний країні дохід, а й зміцнило б зв'язки з блоком і послужило б зневагою Росії після того, як Кремль спробував використати енергію, щоб послабити підтримку Києва, наголошує Bloomberg.
Газові сховища України розташовані на глибині 2 км під землею та мають вмістити понад 30 млрд кубометрів газу, що становить близько 10% потреб ЄС у четвертому кварталі минулого року. Український оператор Укртрансгаз забезпечує третину цих потужностей.
Наталія Софієнко
e-finance.com.ua