• Main Page / Головна
  • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
  • Archive / АРХІВ
  • Contacts / Контакти
  • RSS feed
  • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
  • Як змінилися доходи великих IT-компаній під час війни (дослідження)
    2023-06-17 10:00:12

    ІТ-ринок продовжив зростання, і топ-30 компаній отримали доходу на $412 млн більше, ніж у довоєнному 2021 році. Про це йдеться у дослідженні Офісу ефективного регулювання BRDO.

    Доходи великих IT-компаній
    П’ять найбільших юросіб: ТОВ «Епам системз», «Глобаллоджик Україна», «Люксофт Солюшнс», «Сіклум» і «Інтелліас» забезпечили близько 20% з $7,3 млрд ІТ-експорту в 2022 році, йдеться у дослідженні.

    У списку також є менші сервісні компанії, R&D-центри іноземних продуктових компаній: юрособи компаній Samsung, Ubisoft, Snap, а також українські продуктові компанії: юрособи компаній EVO, AUTODOC.

    Бізнес окремих компаній безпосередньо не пов’язаний з ІТ, хоча і передбачає суттєву технологічну компоненту.

    Дві компанії з топ-30 займаються обробкою платежів (ПрАТ «Український процесинговий центр» та ТОВ «Віза Україна»), ТОВ «Фінтех бенд» розвиває банківський сервіс monobank, а ТОВ «Регіональна газова компанія» постачає газ кінцевим користувачам та розробляє обладнання для газорозподілу.

    Воєнний 2022 рік по-різному вплинув на учасників ринку. Загалом ІТ-ринок продовжив зростання, і топ-30 компаній отримали доходу на $412 млн більше, ніж у 2021 році (61% цього приросту припадає на п’ять найбільших сервісних компаній).

    Утім, 10 компаній із переліку завершили 2022 рік із меншим доходом, ніж у 2021 році. Для частини компаній це пояснюється зменшенням попиту на їхні послуги всередині України, наприклад, для власника українських маркетплейсів ТОВ «Уапром». Для інших — рішенням зменшити обсяг розробки в Україні, наприклад, для ТОВ «Юбісофт Юкрейн».

    Більша частина компаній отримує дохід у розмірі від $4000 до $5000 на місяць у розрахунку на одного спеціаліста (кількість спеціалістів отримана через опитування компаній dou.ua).

    Компанії-розробники ігрового програмного забезпечення (ТОВ «Плейтика» і ТОВ «ПТС Юа сервісез») отримують дещо більше. Компенсація медіанного Middle Software Engineer становить $2600 на місяць. Існують сумніви в достовірності інформації про компанії, дохід на одного спеціаліста в яких нижче цієї суми, зазначається у дослідженні.

    Топ-30 компаній сумарно сплатили $61,5 млн податку на прибуток у 2022 році. Двома найбільшими платниками є компанії ТОВ «Епам Системз» та ТОВ «Глобаллоджик Україна». Водночас до п’ятірки лідерів увійшли менші компанії, такі як ТОВ «Фінтех бенд» (дев'яте місце за доходом) і ТОВ «Український процесінговий центр» (22 місце за доходом).

    Маржинальність (Profit margin) більшості компаній з топ-30 становить до 15%. Нехарактерно висока маржинальність у двох продуктових компаній, що працюють на українському ринку: ТОВ «Фінтех бенд» (60%) і ТОВ «Уапром» (18%), та у компаній, що займаються обробкою платежів: ПрАТ «Український процесінговий центр» (28%) і ТОВ «Віза Україна» (18%).

    Інф. minfin.com.ua

    e-finance.com.ua

    Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

    WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

    WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

    OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    E-FINANCE.COM.UA
    E-mail: info@e-finance.com.ua

    © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
    Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
    When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.