• Main Page / Головна
 • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
 • Archive / АРХІВ
 • Contacts / Контакти
 • RSS feed
 • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
 • Сухий травень та прогноз врожаю: виклики для аграрного сектору України
  2024-05-29 13:00:56

  Українська зернова асоціація (УЗА) оновила прогноз врожаю зернових та олійних культур на 2024 рік, знизивши його на 1,5 млн тонн до 74,6 млн тонн у зв'язку з негативним впливом сухого травня на частину східних та південних регіонів України. Ця інформація надійшла з офіційного сайту асоціації.

  За даними УЗА, нинішній прогноз базується на середніх погодних умовах за останні 5 років. Головні причини зменшення прогнозу врожаю – скорочення посівних площ, переважно під впливом нестабільної цінової ситуації на світовому ринку та високих витрат на експортну логістику.

  За погодними умовами та очікуваною врожайністю, УЗА прогнозує, що експорт зернових та олійних культур у маркетинговому році 2024/2025 складе 43,5 млн тонн, у порівнянні з прогнозом на 53,2 млн тонн у поточному сезоні.

  Найбільше скорочення прогнозу стосується кукурудзи, очікуваний врожай якої складатиме 25,5 млн тонн, що на 4,1 млн тонн менше, ніж у 2023 році. Експорт кукурудзи також знизиться до 20,5 млн тонн з поточних 26 млн тонн.

  Прогноз УЗА для пшениці на 2024 рік становить 19,1 млн тонн з потенційним експортом 13 млн тонн. Для ячменю передбачається врожай на рівні 4,6 млн тонн з експортом близько 2 млн тонн.

  У 2024 році врожай соняшнику можна очікувати на рівні 13,7 млн тонн, з потенційним експортом до 250 тис. тонн, в той час як переробка на олію оцінюється майже на рівні 13,6 млн тонн. Урожай ріпаку у 2024 році прогнозується на рівні 4,3 млн тонн з експортом до 3,4 млн тонн.

  Серед всіх культур, соя є єдиним напрямом, де аграрії можуть збільшити посівні площі через хорошу прибутковість. Прогноз врожаю сої на 2024 рік становить 5,5 млн тонн, з очікуваним експортом 4 млн тонн.

  У 2023 році Україна зібрала урожай зернових та олійних культур на рівні 82,8 млн тонн, за даними УЗА.

  e-finance.com.ua

  Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

  WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

  WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

  OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

  Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

  E-FINANCE.COM.UA
  E-mail: info@e-finance.com.ua

  © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

  © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
  Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

  © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
  When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

  © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

  © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.