• Main Page / Головна
 • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
 • Archive / АРХІВ
 • Contacts / Контакти
 • RSS feed
 • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
 • Український ринок металопрокату: Спад та зміни у структурі експорту
  2024-06-17 13:00:52

  На початку 2024 року ринок металопрокату України зазнав помітного спаду, знизившись майже на 4%. З січня по травень українські металургійні підприємства виробили 2568 тисяч тонн металопрокату, що становить 129,6% від обсягу аналогічного періоду минулого року. Незважаючи на збільшення виробництва, споживання металопрокату в Україні скоротилося на 3,58% у порівнянні з тим самим періодом 2023 року, досягнувши 1 мільйон 360,9 тисяч тонн.

  За даними "Укрметалургпрому", структура експорту також зазнала змін. Частка напівфабрикатів в експортних поставках знизилася до 46,79% у порівнянні з 48,96% у минулому році. Водночас, частка плоского прокату зросла до 40,30% з 30,75% за аналогічний період. Натомість частка сортового прокату зменшилася з 20,29% до 12,92%.

  На внутрішньому ринку обсяги металопрокату знизилися до 1360,9 тисяч тонн, з яких 472,9 тисяч тонн або 34,75% були імпортовані. Для порівняння, у січні-травні 2023 року обсяг внутрішнього ринку становив 1411,4 тисяч тонн, з яких 395,4 тисяч тонн або 28,01% припадало на імпорт. Таким чином, за перші п'ять місяців 2024 року ємність внутрішнього ринку зменшилася на 3,58%, тоді як частка імпорту зросла на 6,74%.

  Структура імпорту залишилася незмінною, з домінуванням плоского прокату (82,07%) над сортовим (16,13%). У 2023 році плоский прокат також переважав (80,45% проти 18,46%).

  Згідно з даними Державної митної служби України, за перші п'ять місяців 2024 року було експортовано близько 1680 тисяч тонн металопрокату, що складає 65,4% від загального обсягу виробництва. У порівнянні, у 2023 році частка експорту складала 48,7%, або 966 тисяч тонн при загальному виробництві 1982 тисяч тонн.

  Додамо, що з початку року Україна виробила 2,4 мільйони тонн сталі, що на 32,76% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Це підняло країну з 23 на 22 місце серед 71 країни-виробника сталі. Це свідчить про зростання виробничих потужностей та конкурентоспроможності української металургії на світовому ринку.

  e-finance.com.ua

  Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

  WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

  WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

  OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

  Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

  E-FINANCE.COM.UA
  E-mail: info@e-finance.com.ua

  © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

  © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
  Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

  © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
  When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

  © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

  © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.