Протягом перших п'яти місяців 2024 року спостерігається помітне зниження конкуренції серед фрилансерів у найбільш популярних спеціалізаціях порівняно з минулим роком. Цю тенденцію підтверджують дані дослідження, проведеного фриланс-сервісом Freelancehunt.
"Війна стала каталізатором змін у багатьох галузях, включаючи український ринок віддаленої роботи", — коментує команда фриланс-сервісу.
За результатами дослідження, проведеного восени 2023 року, спостерігається значний приріст жіночих фрилансерів, їх кількість перевищила чоловічі реєстрації на платформі.
У сферах веброзробки та маркетингу ситуація інша: спостерігається зростання популярності напрямків, пов'язаних з просуванням бізнесу у соціальних мережах та контекстної реклами. Водночас збільшується конкуренція серед спеціалістів, які займаються створенням сайтів, їх технічним супроводом, розробкою інтернет-магазинів та інших веб-проектів.
"Хоча мобілізація та інші фактори можуть впливати на ринок праці, ми зараз не спостерігаємо глобальних змін. Протягом травня-червня 2024 року ми помітили незначне зниження загальної кількості активних фрилансерів на платформі на 12%, що, можливо, пов'язане з сезонними коливаннями", — розповів директор компанії Freelancehunt Валентин Зюзін.
За даними дослідження, попри певні флуктуації, ринок фрилансу в Україні продовжує залишатися активним і привабливим для спеціалістів у багатьох галузях. Індустрія віддаленої роботи продовжує адаптуватися до нових умов, надаючи можливості для професійного росту та розвитку.
e-finance.com.ua