Кабінет міністрів України ухвалив постанову, яка дозволяє проводити деякі закупівлі без відкритих торгів для задоволення потреб оборони, енергетики та відновлення інфраструктури. Про це повідомляє Мінреінтеграції.
Зокрема, постанова дозволяє здійснювати закупівлі без відкритих торгів для заходів із захисту об'єктів енергетичного, ядерного, вугільного, нафтогазового секторів та залізничної інфраструктури. Це рішення спрямоване на забезпечення безперебійної роботи критично важливих галузей в умовах війни.
Також дозволено проводити закупівлі без відкритих торгів для ремонту та відновлення техніки "Укрзалізниці" в рамках договору про спільну діяльність, спрямованого на зміцнення обороноздатності країни. Цей крок допоможе швидше відновлювати залізничну інфраструктуру та техніку, що є важливим для логістики та мобільності військових і цивільних ресурсів.
Крім того, нові правила дозволяють здійснювати закупівлі без відкритих торгів для будівництва військових споруд, виконання мобілізаційних завдань, завдань територіальної оборони, а також для виконання договорів з обмеженим доступом для потреб Збройних Сил, інших військових формувань, правоохоронних органів, ДСНС та вищих військових навчальних закладів. Це забезпечить оперативність та ефективність у зміцненні оборонних спроможностей України.
Постанова діє під час воєнного стану в Україні та протягом 90 днів після його завершення. Це дозволить оперативно реагувати на виклики, що виникають під час війни, та швидко адаптуватися до змін у ситуації.
Варто зазначити, що у 2023 році Кабінет міністрів також вніс зміни до правил проведення відкритих торгів під час публічних закупівель. Тепер, якщо на торги подано дві або більше тендерних пропозицій, вони проводитимуться з використанням трираундових аукціонів. У випадку подання лише однієї пропозиції, електронний аукціон не буде застосовуватися автоматично, але замовник може прийняти рішення про його проведення.
Додатково була надана можливість участі в закупівлях учасникам, активи яких передані в управління АРМА, та забезпечено можливість проведення Державною кримінально-виконавчою службою закупівель з використанням електронного каталогу. Ці зміни спрямовані на підвищення прозорості та ефективності публічних закупівель в умовах воєнного стану.
e-finance.com.ua