"Зазвичай таким займаються люди не з агентств, а приватні ріелтори, які можуть бути в зговорі з господарями"
У столиці викрили чергову аферу з орендою житла. Люди платять ріелтору і за квартиру наперед, а через кілька днів господарі вказують їм на двері. Експерти кажуть, що ріелтори, працюючи в змові з господарями, сдають одне і те ж житло по кілька разів.
Киянка Марія розповіла, що два тижні тому зняла через ріелтора кімнату на вул. Олійника, 17, повідомляє Gazeta.ua із посиланням на "Вєсті". "Сама житло знайти не змогла, тому звернулася до брокера. Мені назвали адресу, я туди поїхала сама, господиня показала кімнату, ми домовилися про ціну, і я відправилася за речами. Коли повернулася, то на місці була вже ріелтор, за її послуги я віддала 850 гривень. Вона дала нам з господинею по копії договору, попередила, що в разі проблем мене переселять безкоштовно, і пішла. Через два дні господиня повідомила, що їй не підходить мій графік роботи, і попросила з'їхати. Хоча ми обговорювали, те у скільки я буду іти і приходити. Брокер відмовилася допомагати і повертати гроші, сказала, що договір нічого не означає", - розповіла нам Марія.
Володимира Сивоконя з дружиною господиня попросила місяць пожити в іншому місці, тому що приїжджає її син. "Знайшли оголошення на сайті в інтернеті. Ми зняли двокімнатну квартиру на Теремках. Заплатили за два місяці і ще дві з половиною тисячі гривень віддали ріелтору. А через три тижні зателефонувала господиня і попросила кудись переїхати. Мовляв, син з іншого міста їде вирішувати свої питання. А квартира - його. Речі, запевнила, можна залишити. А гроші назад віддавати відмовилася. Думаю, що ми не єдина жертва цієї жінки. Ми знайшли іншу квартиру і знову заплатили ріелтору. Гарантії, що мене і звідси ніхто не виселить, ніякої", - поскаржився Володимир.
Експерти ринку нерухомості кажуть, що такі випадки стали нерідкими. "Я про це чую все частіше і частіше. І колеги розповідають, і клієнти скаржаться, - говорить ріелтор Анастасія Наконечна. - І хоча ріелтори не повинні повертати гроші, але все регулюється порядністю. Я, наприклад, прошу людей, якщо їх щось не влаштуває, повідомити мені про це протягом тижня. Тоді підшукаю їм нову квартиру безкоштовно".
Член Асоціації фахівців з нерухомості Артур Пилипчук теж чув про цю аферу. "Зазвичай таким займаються люди не з агентств, а приватні ріелтори, які можуть бути в зговорі з господарями".
У міліції кажуть, що скарг до них не надходило. "Це не кримінальний злочин, а цивільно-правові відносини. Тому радимо складати правильно договору", - сказала речник столичної міліції Ольга Білик.
А ось юристи вважають, що це не що інше, як шахрайство. "Це однозначно кримінальний злочин - шахрайство. Господарі з ріелторами, схоже, у змові. На жаль, у нас немає структури, яка контролює проблеми з орендою. Я в таких випадках раджу звернутися і в міліцію, і в податкову і повідомити жек про те, що тут здають квартиру. Нехай перевірять, чи платять вони податки", - говорить правозахисник Едуард Багіров. Він радить уважно читати договір, який укладають орендар з орендодавцем. Там не повинно бути пунктів, що дозволяють достроково розривати договір і виставляти людей на вулицю.
e-finance.com.ua