Прикрою несподіванкою для Львівської залізниці став нещодавній виступ частини колективу державного закладу «Відділкова клінічна лікарня станції Тернопіль», які висловили свою підтримку колишньому головному лікареві закладу страйком під управлінням залізниці у Львові та голослівно звинуватили магістраль у тиску на колишнього керівника лікарні з метою вплинути на рішення щодо подальшої долі земельної ділянки поблизу лікувального закладу.
Оскільки причиною звільнення лікаря колеги вважають його позицію щодо земельної ділянки орієнтовною площею 246 кв.м поблизу лікарні, Львівська залізниця роз’яснила присутнім, що відповідно до Статуту державного закладу «Відділкова клінічна лікарня станції Тернопіль», заклад заснований на державній власності, належить до сфери управління Міністерства інфраструктури України, підпорядкований Укрзалізниці, а в порядку координації діяльності – ДТГО «Львівська залізниця». Відтак проводити будь-які дії з майном закладу може лише землекористувач — лікарня — і проводити ці дії може лише з дозволу уповноваженого органу управління, тобто Міністерства інфраструктури. При цьому залізниця самостійно не приймає жодних рішень щодо розпорядження майном, яке перебуває на балансі лікарні.
Водночас начальник медичної служби Львівської залізниці Володимир Янчинський у присутності колишнього головного лікаря озвучив для представників колективу причину, з якої контракт з працівником було розірвано, а саме — «невиконання умов контракту, яке полягає в незабезпеченні виконання у встановлені строки законних вимог суб’єктів внутрішнього фінансового контролю».
Додамо, що проведення перевірки у відділковій клінічній лікарні станції Тернопіль ДТГО Львівська залізниця передбачалось наказом залізниці від 6 червня 2014 року. Згідно цього документу, правильність нарахування заробітної плати, відповідності тарифікаційних списків та штатних розписів працівників перевіряють у всіх медичних закладах Львівської магістралі після того, як ревізії встановила численні порушення у фінансово-господарській діяльності вузлової лікарні станції Чернівці. Відтак Львівська залізниця категорично спростовує усі закиди щодо тиску на працівника з метою будь-яких дій з земельною ділянкою поблизу лікарні.
Під час круглого столу, ініційованого залізничниками, участь у якому взяли представники ініціативної групи протестувальників та представники ЗМІ, працівники лікарні неабияк здивували залізничників твердженням, що їх медичний заклад вже давно не отримує жодної фінансової допомоги від магістралі, а ремонтні роботи та закупівля обладнання для лікарні здійснюється за особисті кошти колишнього головного лікаря. Про це у своєму виступі розповів і сам організатор пікету. Надаючи ж медикам правдиву інформацію про співпрацю залізниці з закладом, начальник медичної служби Львівської залізниці повідомив, що лише за 2013 рік Львівська залізниця сплатила Тернопільській вузловій клінічній лікарні 1,075 млн.грн. за проведення медичних оглядів залізничників, а також надала допомогу закладу на суму 1 млн. 120 тис. грн. Цьогоріч попри складу фінансову ситуацію магістраль на понад 530 тисяч профінансувала проведення медоглядів та надала закладу допомогу у сумі понад 110 тис.грн.
e-finance.com.ua