Оскільки кампанія виборів до українського парламенту розгортається повним ходом, понад мільярд гривень буде витрачено на агітаційні та рекламні цілі. Оскільки у виснаженій війною східній Україні триває нестабільне припинення вогню, люди сумніваються у необхідності непомірних грошових витрат на вибори. Організації «Відкритий діалог» та «Крила Фенікса» започаткували громадську ініціативу, щоб спрямувати рекламні кошти на закупівлю розвідувальних безпілотних літальних апаратів (дронів). Про це розповіли організатори ініціативи в Українському кризовому медіа-центрі.
«Ми вважаємо, що такі величезні витрати на білборди та інші промо-речі – це ненормально. Ми б хотіли, щоб частина з них пішла на підтримку наших військових», – зазначив Павло Кухта, координатор ініціативи. Він закликав політиків не витрачати на білборди гроші зі своїх виборчих фондів, а пожертвувати їх на закупівлю розвідувальних безпілотників для українських військових частин у східній Україні. З 1991 р. видатки на українську армію тільки скорочувалися, і, враховуючи ситуацію на фронті, дрони є однім із найнеобхідніших видів техніки. «У нашої армії немає нічого, тоді як сепаратисти отримують сучасну зброю російського виробництва». Зараз громадська ініціатива збирає інформацію для порівняння видатків на політичну агітацію з обсягом коштів, витрачених на підтримку українських солдатів.
Громадська ініціатива заявила, що дрони дуже затребувані серед українських військових з’єднань. Український уряд не забезпечує солдатів безпілотниками, тому вони змушені звертатися до приватного фінансування, щоб придбати необхідні розвідувальні засоби. «Ми вважаємо, що безпілотники, які діють на коротких відстанях, важливіші та корисніші для наших силовиків, аніж великі дрони», – заявив Кухта. Дрон ближньої дії коштує від 3 до 5 тисяч доларів США, може перебувати у повітрі близько години, і ефективний на відстані до одного кілометра.
Громадська ініціатива «Крила Фенікса» та «Відкритий діалог» сподіваються залучитися підтримкою партії президента Петра Порошенка, яка балотується у парламент, а також інших політичних сил. Неллі Стельмах, представник фонду «Крила Фенікса», сподівається, що кожна українська частина на сході отримає дрон. «У сучасної армії безпілотник має бути у кожному взводі», – зазначила вона. Активісти наголошують, що вони координуватимуть свої дії з Міністерством оборони, для того, щоб бути впевненими, що дрони та військова техніка будуть розподілені вірно та ефективно.
e-finance.com.ua