Окрім ухвалення Верховною Радою України пакету антикорупційних законопроектів, вчора вагомою подією також стало підписання Президентом України Закону «Про створення Національної ради з антикорупційної політики». Про це розповів під час брифінгу, організованого в рамках Українського медіа-ценру реформ за підтримки МФ «Відродження» заступник Глави Адміністрації Президента України Дмитро Шимків. «Я не задоволений швидкістю руху реформ, результати компромісів, досягнутих зокрема щодо антикорупційних законів також не зовсім відповідають очікуванням громадськості, проте це політичний процес. Наразі вперше суспільство об’єднується з експертним товариством та державними органами для вирішення тієї чи іншої проблеми, і це – беззаперечний крок вперед», – сказав пан Шимків.
Заступник Глави Адміністрації Президента України наголосив, що судова реформа Міністерства юстиції потребує обговорення, і представники громадськості і АПУ, зокрема Олексій Філатов, вже працюють над відповідними пропозиціями.
Безумовним досягненням, на думку пана Шимківа, є вихід постанови уряду щодо 3G. З його слів, наразі ведеться підготовка умов конкурсу для подання до Кабінету Міністрів до 1 листопада, тендер триватиме 2 місяці, тому при оптимістичному сценарії конкурс буде завершено в перші місяці 2015 року.
Говорячи про результати роботи у напрямку впровадження електронних закупівель, Д.Шимків повідомив: «Сьогодні відбувся Круглий Стіл, вже розроблено технічне завдання проекту електронних закупівель, ряд державних органів підтримало експеримент. Після 2-хмісячного тестування до Кабінету Міністрів буде подано проект для масштабування в рамках країни. Це означає, що будь-яка компанія зможе взяти участь у публічних тендерах на державні закупівлі на суму до 100 тис. грн. для товарів та до 1 млн. грн. для послуг.
Заступник Глави адміністрації Президента України розповів про спільну роботу АПУ та Кабінету Міністрів на чолі з паном Гройсманом над стабілізаційним планом 2015-2017, який є надзвичайно важливим для Інвестиційної конференції, запланованої Президентом України на січень 2015 року.
Д.Шимків також повідомив, що до Національної Ради Реформ увійшло 17 членів, Голова та Секретар, половина складу Ради – представники громадських організацій, експертів, бізнес- об’єднань, рад та асоціацій, органів місцевого самоврядування, тощо. Це, за його словами, підсилить залучення громадськості до розробки та контролю над впровадженням реформ, аналізу ситуації та застосування світової експертизи.
e-finance.com.ua