В рамках пошуку шляхів вирішення питання повернення або компенсації активів вітчизняних банків, вилучених внаслідок анексії Криму, Асоціація “Український Кредитно-Банківський Союз” звернула увагу банківських асоціацій – членів Міжнародної Банківської Ради країн СНД та Центральної і Східної Європи на необхідність скорішого розв’язання зазначених проблем.
Зокрема, у рамках зустрічей з представниками міжнародної фінансової еліти з пострадянських та європейських країн, які наразі проходять у Мінську, представниками УКБС звернуто увагу на виклики, що стоять перед банківською системою в умовах сьогодення.
УКБС зауважено, що складний стан фінансового ринку зумовлений суспільно-політичними проблемами, що виникли внаслідок втрати Україною території Криму та військовими діями у східних регіонах.
Це призвело до таких негативних тенденцій, як різка девальвація національної грошової одиниці (понад 60%); відтік депозитів з банківської системи (понад 100 млрд. грн., що більше 25% від залучених на початок року обсяг коштів фізосіб); накопичення проблемної заборгованості (виросла у 1,5 рази) та зростання збитків банківських установ (майже в 7 разів більше, ніж за попередній період минулого року); масове банкрутство банків (у понад 25 банках була введена тимчасова адміністрація, половина з них ліквідується).
Крім втрати частини кредитного портфеля, головними причинами збитків банків є необхідність додаткового формування резервів для покриття кредитного ризику; необхідність докапіталізації та перерахунку валютної позиції, а також зростання цін на фінансові ресурси.
При цьому, експерти УКБС зазначили, що той факт, що українські банки працюють та обслуговують своїх клієнтів, незважаючи на складні умови, є підтвердженням фінансової стійкості та високого професіоналізму банківського менеджменту в Україні.
Водночас, ще однією знаковою подією, яка відбулася в рамках засідання Міжнародної Банківської Ради є обрання Генерального директора Асоціації „Український Кредитно-Банківський Союз” Галини Оліфер на пост заступника Голови цієї поважної міжнародної інституції.
Враховуючи багаторічний досвід роботи у банківській системі, у т.ч. на керівних посадах, бездоганну репутацію та авторитет серед міжнародної фінансової спільноти, кандидатуру п. Оліфер Г.І. було одностайно підтримано учасниками зустрічі.
“Окупація Криму та АТО на Донбасі негативно позначилися на банківському бізнесі України. На даний момент, втрати банків оцінюються приблизно у 80 млрд. грн. (близько 10% загального кредитного портфеля). Тому вирішення зазначених проблем є одним з пріоритетних завдань нашої Асоціації, – зазначила Генеральний директор Асоціації “Український Кредитно-Банківський Союз” Галина Оліфер. – Одночасно, впевнені, що підвищення статусу УКБС у Міжнародній Банківській Раді дозволить використати дані канали співробітництва для знаходження необхідного компромісу при пошуку шляхів компенсації втрат українських банків в рамках міжнародного права”.
e-finance.com.ua