У період з 1 червня 2024 року по 31 березня 2025 року українські банки активно залучалися до фінансування проєктів з відновлення та розвитку енергетичної інфраструктури. За цей час фінансові установи опрацювали 4 086 кредитних заявок від бізнесу на загальну суму майже 84 мільярди гривень. З них вже профінансовано 16,7 мільярда гривень.
Про це повідомляє пресслужба регулятора, посилаючись на результати опитування двадцяти найбільших банків країни. Станом на початок квітня 2025 року, валовий кредитний портфель для юридичних осіб у сфері енергетики, з урахуванням часткового погашення позик, становить 10,1 мільярда гривень.
Лише в березні банки отримали 207 нових заявок на загальну суму 2,27 мільярда гривень. У результаті схвалено 95 заявок на суму 2,28 мільярда гривень, а безпосередньо видано 118 кредитів, обсягом 2,6 мільярда гривень. Ці дані свідчать про зростання активності бізнесу в напрямі підвищення енергетичної стійкості.
Завдяки виданим позикам бізнесу вдалося профінансувати встановлення нових генеруючих потужностей загальним обсягом понад 639 МВт. Найбільше коштів було спрямовано на проєкти з придбання та встановлення газопоршневих когенераційних установок, які забезпечують 260 МВт. Також значне фінансування отримали сонячні електростанції (190 МВт) і дизельні та бензинові генератори (128 МВт).
Проєкти реалізуються по всій території України — загалом у 21 області. Це свідчить про широке географічне охоплення державної та банківської підтримки енергетичних ініціатив бізнесу, спрямованих на зміцнення енергетичної безпеки в умовах війни та ризиків для централізованого постачання.
Утім, фактичні обсяги фінансування поки що значно нижчі за суму заявок. Це пов’язано як із технічними особливостями проєктів (необхідність етапного фінансування, проєктування, закупівель), так і з дублюванням заявок у кілька банків. Частина компаній також відмовляється від банківських кредитів на користь альтернативних джерел фінансування.
e-finance.com.ua