• Main Page / Головна
  • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
  • Archive / АРХІВ
  • Contacts / Контакти
  • RSS feed
  • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
  • Підприємці потребують передбачуваної банківської, валютно-курсової політики
    2014-11-11 12:36:49

    Представники Українського союзу промисловців і підприємців зустрілися з керівництвом  Національного банку України,  зокрема, з головою НБУ Валерією Гонтарєвою.  Сторони обговорили проблемні питання політики НБУ та її вплив на здійснення експортно-імпортних операцій, висловили свої зауваження і пропозиції. 

    «Ми хотіли почути чіткі сигнали від НБУ,  що він разом з Кабінетом Міністрів в умовах різкої девальвації гривні працюватиме на підтримку внутрішнього ринку, зокрема – його платоспроможності, а також захищатиме  споживачів – починаючи від адресної соціальної допомоги, завершуючи цілими секторами економіки, які найбільше потерпають від проблем валютно-курсової політики.  Промисловці і підприємці, розуміючи усі соціально-економічні складнощі нинішнього періоду, вимагають  прогнозованої  банківської, валютно-курсової політики, це є запорукою збереження та розвитку бізнесу. Треба зробити все, щоб поступово поновити довіру населення до банківської системи», – переконаний  президент УСПП Анатолій Кінах. 

    Він назвав  найболючіші на даний момент питання, які заважають  підприємцям працювати. Наприклад,  обов’язок  продажу 75% валютної виручки призводить до зменшення привабливості отримання банківських кредитів в іноземній валюті для розрахунків за імпортними операціями через необхідність купівлі іноземної валюти для виконання зобов’язань перед банківськими установами, до скорочення витрат на модернізацію виробництва, що вимагає  зменшення норми  обов’язкового продажу валюти.

    Серед іншого підприємці обговорили з керівництвом Національного банку терміни розрахунків за експортно-імпортними операціями. Згідно з останньою постановою НБУ, влітку цього року було знову встановлено строк розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів не більше  90 календарних днів. Підприємці,  які працюють у галузі машинобудування, скаржаться, що їм  цього замало.   Адже оформлення і проведення платежів під час експорту продукції та закупівель імпортної сировини, матеріалів, обладнання почасти перевищує тримісячний термін. Крім цього, встановлені строки розрахунків за експортно-імпортними операціями знижують конкурентоспроможність  українських експортерів на світовому ринку, наприклад, під час участі у тендерах, де виграють ті постачальники, що запропоновують найбільш вигідні умови продажу продукції, зокрема і відстрочки розрахунків за отриману продукцію.

    Таким чином підприємці зазнають збитків у вигляді програних тендерів, зривів контрактів, коли покупця не влаштовує встановлений строк, а також у вигляді штрафів за запізнення  розрахунків за експортно-імпортними операціями.  Відтак підприємці пропонують збільшити строк розрахунків за операціями з експорту/імпорту товарів з 90 до 180 днів, а для підприємств з довготривалим циклом виробництва (наприклад, для обороно-промислового комплексу, машинобудування)  – до 360 днів. Щодо цієї ініціативи у НБУ пообіцяли дослідити аналітичну складову та порадитися з іншими великими експортерами, щоб дійти спільного знаменника і знайти вирішення проблеми, яке задовольнить ділову спільноту.

    Представники УСПП на зустрічі з керівником НБУ Валерією Гонтарєвою також зауважили, що життєво важливим зараз для вітчизняної економіки є кредитування реального сектору.  Підприємці поскаржилися, що банки систематично отримують рефінансування від НБУ, натомість ніколи не пускають ці гроші на кредитування, а якщо таке і відбувається, то відсоткові ставки за кредитами є занадто високими, що згубно впливає на рентабельність виробництва. В той час як цілком обґрунтованими і здатними реально підтримати економіку, на думку підприємців, є ставки  у 4-5% в національній валюті, 1,5-2,0% - в іноземній. Зараз вітчизняні банки надзвичайно ускладнюють процедуру оформлення  документів та супроводження кредитування, а на їхнє небажання банків кредитувати економіку впливає і нестабільний курс гривні.

    Щодо курсу національної валюти, то підприємці вважають найбільш оптимальним –  11,5-12,0 грн. за долар США, що забезпечить нормальне функціонування компаній, які вкладають значні кошти в свій розвиток та користуються кредитами міжнародних установ та використовують імпортну сировину, матеріали, обладнання.

    Загалом на діловій зустрічі представників НБУ та УСПП було досягнуто домовленості про посилення співпраці між центробанком та представниками ділової спільноти.  Зокрема, перш ніж запровадити ті чи інші заходи регулювання економіки чи змінити нинішні, банк обіцяє консультуватися та узгоджувати свої дії з представниками бізнесу та експертами задля уникнення перепон для здійснення підприємницької діяльності в Україні.

    e-finance.com.ua

    Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

    WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

    WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

    OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    E-FINANCE.COM.UA
    E-mail: info@e-finance.com.ua

    © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
    Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
    When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.