Національний банк України підтримав ініціативу Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» та дозволив банкам виключати з кола пов’язаних осіб (інсайдерів) керівників відокремлених підрозділів, які не здійснюють значного випливу на управління банком, визначення його кредитної, інвестиційної та облікової політики. Відповідне рішення закріплене у Постанові НБУ № 723 від 17.11.2014, якою внесено зміни до Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні, затвердженої постановою НБУ № 368 від 28.08.2001 р.
У серпні п.р. УКБС ініціював перед НБУ необхідність уточнення у Постанові № 368 критеріїв, за якими банки могли б визначати належність керівників відділень до пов’язаних осіб (інсайдерів). Зокрема, не включати до переліку інсайдерів керівників відділень банку, які хоча і належать за посадою до управлінського персоналу, але здійснюють лише загальний нагляд за операційною роботою підрозділу та не мають значного впливу на управління чи діяльність банку в цілому як суб’єкта господарювання – юридичної особи. Адже назріла нагальна необхідність раціоналізувати невиправдано великий обсяг інформації, що акумулюється банками з розгалуженою мережею відділень і подається до НБУ в рамках контролю за пов’язаними особами (інсайдерами).
В УКБС зазначають, що позитивне вирішення Нацбанком цього питання дозволило удосконалити нормативне регулювання щодо визначення належності управлінського персоналу до числа пов’язаних осіб та узгодити його з міжнародними стандартами.
Зокрема, відповідно до вимог МСФЗ 24 «Розкриття інформації про операції з пов’язаними особами», особа вважається пов’язаною з банком, якщо вона: а) володіє істотною участю або часткою в капіталі банку, що надає такій особі змогу здійснювати значний вплив на банк; г) є членом ключового керівного складу банку чи материнської компанії банку.
Також на підставі пункту 5 МСФЗ 24 провідний управлінський персонал – це ті особи, які безпосередньо або опосередковано мають повноваження та є відповідальними за планування, управління та контроль діяльності суб’єкта господарювання, зокрема, будь-який директор (виконавчий чи інший) цього суб’єкта господарювання.
«Вирішення питання звільнить банки і регулятора від опрацювання значного обсягу зайвої інформації щодо керівників відділень банків, які не впливають на управління банком. А отже, дозволить уникнути додаткових, нераціональних витрат банківської системи, яка на 01.11.2014 має 13,496 млрд.грн. збитків, тоді як ще на початок п.р. мала 1,436 млрд.грн. доходу, – зазначає Генеральний директор Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» Галина Оліфер. – В поточних умовах важливо, щоб НБУ оперативніше розглядав пропозиції банківської спільноти, направлені на удосконалення банківської діяльності відповідно до міжнародних стандартів, а також на скорочення витрат не лише банків, а й самого регулятора».
УКБС: НБУ погодився звузити коло інсайдерів банку
2014-11-24 15:26:48
Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.
WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open. WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch. OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy. Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна. |
Related News / Новини рубрики:
Problematyczne kredyty na Ukrainie: spadek udziału i wolumenu w lutym 2025 r.
![]() Der Einlagensicherungsfonds zahlte im Februar 2025 2,4 Millionen UAH an Einleger bankrotter Banken aus ![]() Growth of Ukrainians' deposits in banks: an increase of 12.7 billion hryvnias in February ![]() Losses of Ukrainian banks from the Russian Federation: over 70 billion UAH for the period from 2014 to 2022 ![]() НБУ впроваджує нові підходи до встановлення офіційного курсу гривні: подробиці реформи з 2025 року ![]() TOP-10 der ukrainischen Banken: Wer hat im Jahr 2024 am meisten verdient? ![]() La NBU a introduit un certain nombre de modifications aux règles relatives aux paiements non monétaires dans la monnaie nationale ![]() Changes in the rules for keeping and disclosing bank secrecy in Ukraine: what awaits the financial sector ![]() Українці дедалі рідше використовують готівку: частка безготівкових платежів сягнула 94,6% ![]() Der Einlagensicherungsfonds hat im Januar 2025 über 134 Millionen UAH für bankrotte Banken gesammelt ![]() |


