15 грудня 2014 року в мистецькому центрі Palais de Tokyо у Парижі буде презентована виставка «Культура і конфлікт: Ізоляція у вигнанні» міждисциплінарного культурного центру «Ізоляція» (Донецьк). Про це на прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі повідомили Любов Михайлова, засновниця фонду «Ізоляція», та Анна Мєдвєдєва, директор з комунікацій фонду «Ізоляція».
Доля цього унікального мистецького проекту, першого і єдиного в Україні центру сучасного мистецтва, що розташовувався на території заводу в Донецьку, сумна і показова. 9 червня 2014 року територія фонду «Ізоляція» була захоплена найманцями самопроголошеної «Донецької Народної Республіки» для розміщення так званої «гуманітарної допомоги», що надходить із Росії. Зараз території культурного кластеру використовується бойовиками як база підготовки найманців, в’язниця, місце для страт та склад для викрадених автомобілів. В результаті швидкої евакуації фонд втратив безліч художніх творів, матеріали та устаткування. Колись один із найпомітніших мистецьких проектів на Сході України, сьогодні фонд переїхав до Києва та намагається відновити тут свою діяльність і засобами сучасного мистецтва розповідати про ситуацію на окупованих територіях України.
15 грудня платформа культурних ініціатив «Ізоляція» проведе інформаційну виставку «Культура і конфлікт: Ізоляція у вигнанні» в залі Palais de Tokyo в Парижі, яка досліджуватиме тему конфлікту та Сході України і роль культури в умовах війни. На виставці будуть представлені проекти багатьох художників-донеччан, відео-інтерв’ю, аудіо-записи, які висвітлюють особисті історії тих, хто залучений до конфлікту – терористів, громадських активістів, заарештованих художників та представників молодшого покоління донеччан. До експозицій виставки також включені матеріали, що покажуть наскільки яскравими були проекту культурного кластеру в довоєнному Донецьку, та як ця культурна ініціатива продовжує своє життя в столиці.
Palais de Tokyо – це сучасний мистецький центр, який щоденно відвідують від 2 до 6 тисяч глядачів. Організатори сподіваються розглянути питання ролі культури та сучасного мистецтва в умовах війни та сприяти кращому розумінню європейцями конфлікту на Сході України.
e-finance.com.ua