Порядок транзиту товарів
Податкова інспекція Голосіївського району повідомляє, що пропуск через митний кордон України товарів (крім транспортних засобів особистого користування), сумарна фактурна вартість та/або загальна вага яких перевищують зазначені нижче критерії, що ввозяться громадянами на митну територію України з метою транзиту, здійснюється в порядку, передбаченому для підприємств, під письмове зобов’язання про їх зворотне вивезення (транзит) (ч. 2 ст. 379 Митного кодексу України).
Відповідно до ч. 1 ст. 379 Митного кодексу України громадяни мають право ввозити з метою транзиту товари, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 1000 євро, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення, та товари (крім підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України, за умови усного або, за бажанням власника цих товарів чи на вимогу посадової особи органу доходів і зборів, письмового декларування в порядку, передбаченому для громадян.
Нагадуємо, що строки ввезення товарів з метою транзиту встановлюються відповідно до ст. 95 Митного кодексу (ч. 6 ст. 379 Митного кодексу України).
У разі вивезення товарів за межі митної території України в установлені строки грошова застава повертається громадянам (ч. 7 ст. 379 Митного кодексу України).
ДПІ у Голосіївському районі
ГУ ДФС у м. Києві
e-finance.com.ua