Пішохідна частина Поштової пошти досі реконструюється, проте невідомо чи буде вона доступною для маломобільних груп населення. Остаточний план реконструкції площі не оприлюднений. Про це заявили під час круглого столу в Українському кризовому медіа-центрі представники громадських організацій. До маломобільних груп належать люди на візках, родини з маленькими дітьми на візочках, а також люди похилого віку. Цільова аудиторія достатньо велика. За розрахунками Київради, це більше 30% населення. «Якщо ми прагнемо йди до Європи, необхідно впроваджувати норми універсального дизайну хоча б на тих об’єктах, що реконструюються. До цих норм відносяться наявність пандусів, відсутність сходів, перешкод, а також зручні наземні переходи, якими можуть користуватися ці групи населення», – пояснив Олексій Краснощоков, голова ради «Підмога.інфо».
Ксенія Семенова, координатор роботи «Асоціації велосипедистів Києва», зазначила, що цього року має бути закінчена реконструкція пішохідної частини Поштової площі. Вносити зміни до проекту потрібно зараз, щоб не доопрацьовувати його потім та витрачати на це додаткові бюджетні кошти. Поштова площа є транспортним вузлом, у тому числі, і для велосипедистів. Через неї ідуть дороги з центру на Поділ, на Оболонь, до рекреаційної зони на Трухановому острові, на Троєщину. «Для зручності велосипедистів мають бути занижені бордюри та ліквідовані бровки. Велорух не повинен перетинатися з головними напрямками руху пішоходів. Також, площу слід перекрити для руху автотранспорту», – зазначила вона.
Микола Васильцов, заступник директора будівництва шляхотранспортних споруд «Київавтодору», зазначив, що за проектом реконструкції передбачена побудова пандусів, а також ліфтів – для підйому інвалідів.
Щоб усі категорії населення мали безбар’єрний доступ до Поштової площі, не має бути жодних сходів, бордюрів. Спуски у підземні переходи повинні мати пандуси шириною 10 метрів, кут пандусів не повинен перевищувати 4 градуси, тротуар на Володимирському узвозі з боку Дніпра має залишитися. Голова фракції «ДемАльянс» у Київраді Василь Гацько переконаний, що проект реконструкції Поштової площі має бути доступним для громадськості. «Немає нічого кращого сьогодні, окрім оприлюднення всього проекту», – акцентував пан Гацько.
e-finance.com.ua