Відповідно до підпункту 195.1.3 пункту 195.1 статті 195 Податкового кодексу України (далі за текстом - Кодекс) операції з міжнародного перевезення пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом оподатковуються ПДВ за нульовою ставкою.
Засади організації та діяльності автомобільного транспорту визначені Законом України від 5 квітня 2001 року N 2344-III "Про автомобільний транспорт" (далі за текстом - Закон N 2344), який регулює відносини між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень.
Статтею 1 Закону N 2344 визначено, що: внутрішні перевезення - перевезення пасажирів та/чи вантажів територією України без перетину державного кордону України; міжнародні перевезення пасажирів і вантажів - перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом з перетином державного кордону.
Відповідно до пункту 1 Закону України від 15 квітня 2014 року N 1207-VII "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" тимчасово окупована територія України (АР Крим та місто Севастополь) є невід'ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України.
Отже, операції платників податків з постачання послуг з перевезення вантажу автомобільним транспортом з території ВЕЗ "Крим" на іншу територію України оподатковуються ПДВ за ставкою 20 відсотків.
Щодо порядку складання податкових накладних платником податку, який надає послуги з перевезення вантажів з території ВЕЗ "Крим" на іншу територію України
Відповідно до пункту 201.7 статті 201 Кодексу податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).
Таким чином, на дату отримання коштів від замовника перевезення вантажу чи на дату оформлення документа, який підтверджує факт надання послуги з перевезення вантажу, залежно від того, яка з цих подій відбулась раніше, перевізник складає податкову накладну з нарахуванням ПДВ за ставкою 20 відсотків на весь обсяг наданих послуг з перевезення вантажу.
Зазначена інформація міститься в листі ДФСУ від 09.04.2015 р. N 7556/6/99-99-19-03-02-15.
ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві
e-finance.com.ua