Цементна галузь України є головною ланкою будівельного комплексу держави, відтак саме від успіхів наших цементників залежить і прогрес у розвитку вітчизняного будівельного комплексу. Про це заявив, вітаючи учасників VI міжнародної конференції «Цементна промисловість: найкращі практики, перспективи розвитку» президент УСПП Анатолій Кінах. За його словами, дана галузь є в числі найперспективніших в Україні, її продукція користується стабільним попитом, відтак потребує всілякого сприяння у вигляді створення зручних умов ведення бізнесу, а також відповідного контролю якості.
«У 2014 році ЄС надав Україні безпрецедентні автономні преференції і на більшість українського експорту у ЄС мита були знижені до нуля. По суті Європа відкрила свої ринки без жодних умов для наших товарів. Утім, за підсумками минулого року, приріст експорту в ЄС склав лише 2,6%. Тобто наші виробники цими преференціями скористатися не змогли, у більшості через тривалий процес стандартизації і отримання всіх відповідних документів та дозволів. В той же час вже з першого січня 2016р. наші з Європою ринки стануть відкритими повністю, тож ми маємо уже зараз демонструвати стовідсоткову готовність до нових умов роботи», – зазначив президент УСПП.
Для гарантування успішності розвитку промисловості у нових умовах та успішної інтеграції на ринки ЄС потрібно розробляти та виконувати програми адаптації технічних регламентів і стандартів по конкретних галузях – будівельній, зокрема. Водночас Анатолій Кінах відзначив високу готовність саме цементників до роботи на європейських ринках – більшість підприємств цієї галузі пройшли відповідні перевірки, стандартизували свою продукцію та отримали потрібні сертифікати європейського зразка. На думку Анатолія Кінаха, для окремих галузей, які будуть не готовими до відкриття ринку, Україна могла б просити певних виключень.
«Угода передбачає, що сторони мають право вносити корективи за окремими пунктами, там, де немає можливості вийти на зручні для нас терміни. Адже перейти на роботу за світовими правилами, дійсно, дуже витратно, це займає багато часу. 2016 рік несе нам чимало викликів – це і втрати надходжень до бюджету, які раніше ми мали у вигляді ввізного мита на європейські товари, і посилення конкуренції на ринку», – зазначив президент УСПП.
Анатолій Кінах наголосив, що принциповим питанням у ході інтеграції України у ЄС має бути якість експорту, переважання у ньому саме частки товару з високою доданою вартістю. Він зауважив, що попри високу якість нашої цементної продукції, обсяги її експорту надзвичайно низькі, це пояснюється завантаженістю іноземних ринків продукцією власного виробника.
Самі ж цементники за підсумками минулого року констатують певне зниження обсягів виробництва своєї продукції, у порівнянні з 2013 на – на 12%. Потужності нашої цементної галузі величезні, вони цілком задовольняють внутрішній попит і мають запасний ресурс – наприклад, потужності клінкерного виробництва завантажені на 40%. Відтак, перспективна галузь потребує підтримки та сприяння держави, щонайперше – посилення боротьби з величезними обсягами контрафактної продукції, яка заполонила внутрішній ринок країни після запровадження мораторію на перевірки підприємств та зниження рівня державного контролю якості.
e-finance.com.ua