Українська державна влада разом з бізнесом повинна з усією відповідальність боротися за національного товаровиробника, за рівні умови його конкуренції на внутрішніх та зовнішніх ринках, і тоді у промисловців і підприємців вистачить сили вийти з нинішньої кризи, працювати на рівні економічно розвинутих країн. Таку думку в ефірі одного з українських телеканалів висловив президент УСПП Анатолій Кінах.
Він висловив тривогу, що вже 37 місяців українська економіка демонструє зниження показників розвитку і по суті знаходиться в стані глибокої рецесії. Падання ВВП за перший квартал 2015р. порівняно з аналогічним періодом минулого року склало 17,2 %, роздрібний товарообіг впав на 25%, експорт знизився на 32%.
«Очевидно, що низька платоспроможність обумовила відсутність попиту на внутрішньому ринку. Отже, всі сили держави мають бути спрямовані на завоювання зовнішніх ринків для вітчизняного виробника, тим більше за умов, коли втрачені традиційні ринки країн пострадянського простору і з 1 січня 2016р. запрацює зона вільної торгівлі є ЄС. Потрібні конкретні державні програми з посилення експортної політики, по суті – відродження промислової політики, оскільки це сфера знаходиться буквально на порозі деіндустріалізації, а також програми імпортозаміщення, підтримки окремих пріоритетних галузей», – переконаний Анатолій Кінах.
Він ще раз застеріг від бездіяльності щодо впровадження глибокої та всеосяжної вільної торгівлі з Євросоюзом. Протягом року з боку ЄС діють безпрецедентні торгові преференції – безмитній ввіз товарів. Однак експорт з України до ЄС зріс лише на 2,6 %, залишившись сировинним. До кінця року треба дуже серйозно та відповідально, на його думку, задіяти програми адаптації господарського комплексу до стандартів Європи, можливості модернізації, виведення наших підприємств на більш конкурентні позиції.
А.Кінах підкреслив, що завдання влади в сфері економіки є дуже і дуже непростими, але ділова спільнота готова працювати пліч о пліч з державними структурами заради виходу з кризи, подальшого економічного зростання. Антикризова рада громадських організацій України підготувала Антикризову програму спільних дій влади і бізнесу, яка містить заходи прямої дії з точки зору зростання виробництва, розвитку малого і середнього бізнесу, передачі управлінських та фінансових повноважень в руки місцевих громад. Залишається виділити пріоритети та втілити програму в життя. «Без прозорого конструктивного діалогу з громадськістю, ефективним зворотнім зв’язком, взаємовідповідальним двостороннім партнерством з бізнесом державі не вдасться вирішити складні реформаторські завдання», – підсумував президент УСПП.
e-finance.com.ua