• Main Page / Головна
 • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
 • Archive / АРХІВ
 • Contacts / Контакти
 • RSS feed
 • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
 • Будівництво російської АЕС в Угорщині становить загрозу національним інтересам України
  2015-09-29 11:06:50

  Через плани Угорщини та Росатома будувати нову АЕС “Пакш-ІІ” українцям може загрожувати небезпека. У першу чергу йдеться про транспортування свіжого та відпрацьованого ядерного палива і радіоактивних відходів територією України з Росії до Угорщини, а також ймовірне радіаційне забруднення у разі серйозних аварій. Про це повідомляється в аналізі оцінки впливів на довкілля від спорудження нової АЕС, підготовленому Національним екологічним центром України (НЕЦУ).

  Проектанти нової АЕС надто оптимістично оцінюють ризик важких позапроектних аварії на “Пакш ІІ”. Атомники запевняють, що такі аварії трапляються один раз на мільйон реакторо-років. Таким чином вони ігнорують ряд серйозних аварій, що вже відбулися за попередні роки використання “мирного атому”. На думку екологів, ризики аварій на угорській АЕС занижені як мінімум втричі. Водночас, розробники проекту уникають оцінки можливості і рівнів радіоактивного і токсичного забруднення води Дунаю у разі важких аварій, а відтак не мають і відповідного плану ліквідації їх наслідків.

  Навіть за умов безаварійної роботи угорської АЕС, існують ризики, не оцінені в достатній мірі. Найбільш суттєвим ризиком для українців є транспортування радіоактивних матеріалів територією України. Протягом 60 років планованої експлуатації АЕС, в Угорщину прямуватимуть потяги зі свіжим ядерним паливом, а в Росію - з відпрацьованим, оскільки це - найкоротший транспортний шлях. Доступ до матеріалів проекту будівництва угорської АЕС українська громадськість отримала завдяки процедурі міждержавних консультацій, яка передбачена Конвенцією про оцінку впливу на навколишнє середовище у транскордонному контексті.[1]

  “Завдяки тому, що Україна є стороною Конвенції Еспо, ми маємо можливість ознайомитися та виявити ризики від небезпечних об’єктів у сусідніх країнах ще на стадії їх проектування, - зауважує Ірина Головко, координатор кампаній НЕЦУ у сфері енергетики. - У даному випадку ми бачимо абсолютну необґрунтованість твердження щодо відсутності ризиків для українців, бо всі необхідні аналізи просто не проводились”

  Сьогодні НЕЦУ також звернувся до Мінприроди та Держатомрегулювання з проханням оприлюднити офіційні коментарі українського уряду щодо проекту “Пакш - ІІ”. Як відомо із матеріалів оцінки впливів проекту, на попередній стадії міжурядових консультацій, від українських офіційних органів ніяких зауважень до угорської сторони не надходило [2]. Міністерство екології та природних ресурсів України 7 жовтня організовує у Києві громадські слухання щодо “Пакш ІІ”. НЕЦУ запрошує усіх небайдужих громадян взяти участь у заході.

  e-finance.com.ua

  Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

  WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

  WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

  OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

  Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

  E-FINANCE.COM.UA
  E-mail: info@e-finance.com.ua

  © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

  © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
  Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

  © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
  When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

  © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

  © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.