• Main Page / Головна
  • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
  • Archive / АРХІВ
  • Contacts / Контакти
  • RSS feed
  • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
  • Інвестклімат в Україні: ми досі в полярній зоні?
    2015-11-04 08:41:59

    На сьогодні всім зрозуміло, що фінансове благополуччя України нерозривно пов’язане з проведенням реформ. Саме від їх реалізації залежить і можливість отримання кредитів іноземних країн, і поліпшення інвестиційного клімату. На думку заступника керівника «Публічного аудиту» Андрія Вігірінського, про останнє наразі говорити не доводиться, адже за критеріями, що є визначальними для міжнародних інвесторів, не те, що не відбувається покращення, а навіть спостерігається динаміка до погіршення умов ведення бізнесу.

    «Днями в Кабміні з неприхованою гордістю зазначали, що Україна в рейтингу Світового банку за легкістю ведення бізнесу піднялася аж на чотири сходинки – з 87 на 83 місце, і це, мовляв, є свідченням впровадження реформ. Насправді покращити свої позиції Україні вдалося за рахунок спрощення процедури реєстрації бізнесу, отримання свідоцтва платника ПДВ. До прикладу, Україні, щоб зареєструвати підприємство, потрібно пройти чотири процедури, тоді як у Німеччині – 9; строк реєстрації в Україні — 7 днів, у Німеччині – 10,5. За іншими ключовими критеріями наша держава до сьогодні пасе задніх», – стверджує фахівець.

    Так, за показником «вирішення проблеми неплатоспроможності» закинув Україну на 141 місце; «отримання дозволу на будівництво» дозволяє перебувати на 140 місці; за «під’єднанням до електромереж» країна посіла 137 місце (приміром, у Польщі — 39-те); міжнародна торгівля – 109; оподаткування – 107; забезпечення виконання зобов’язань – 98 місце; захист інвесторів – 88 (у минулому році – 89-те); отриманням кредитів Україна  19 місце (у минулому році –17-те).

    «Здається, на сьогодні робиться все можливе, щоб міжнародні фінансові групи втратили будь-який ентузіазм для інвестиційної діяльності в нашій країні. Невизначеність із податковою реформою, зволікання з антикорупційною реформою, ручна й вибіркова судова система – це лише декілька факторів, які відбирають будь-яке бажання в інвесторів навіть просто розглядати нашу країну як потенційний майданчик для розвитку свого бізнесу. Більше того, інвестпроекти залишають навіть ті компанії, що раніше визначилися й вирішили працювати в Україні, – розповідає керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб.

    Він наводить приклад Нідерландсько-британської нафтогазової компанії Shell, яка починала процес розробки родовищ нетрадиційних вуглеводнів у Харківській та Донецькій областях, а на минулому тижні остаточно вийшла з цього проекту. Рік тому від інвестиційного проекту в Україні з розробки сланцевого газу на Олеській площі відмовилася американська корпорація Chevron.

    Про те, що все більше зростає невдоволення бізнесменів станом інвестклімату в Україні, свідчать і дані Європейської бізнес-асоціації, яка оцінила індекс інвестиційної привабливості України у 2,55 бала з п’яти можливих. У ІІІ кварталі цього року він знизився на противагу ІІ кварталу на 0,1 бала.

    Три бали – це нормальний рівень, а все, що нижче, має негативне значення. Згідно з отриманими даними, 89 % бізнесменів не задоволені станом інвестклімату в Україні. Топ-менеджери констатують, що рівень боротьби з корупцією не відповідає її розмірам, а реформи, на жаль, втілюються занадто повільно і мляво. Більше половини опитаних бізнесменів не очікують позитивних змін у  IV  кварталі  2015  року. Лише 12   % респондентів вважають, що Україна буде досить прибутковим напрямом інвестування у жовтні–грудні 2015 року.

    «Для того щоб Уряду було справді, чим пишатися, необхідно дбати не тільки про спрощений порядок реєстрації бізнесу, а в першу чергу спростити порядок його ведення, гарантувати інвесторам прозорі правила гри й безпеку для бізнесу, інакше реєструвати буде нічого», – резюмує Гольдарб. 

    e-finance.com.ua

    Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

    WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

    WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

    OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    E-FINANCE.COM.UA
    E-mail: info@e-finance.com.ua

    © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
    Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
    When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.