• Main Page / Головна
  • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
  • Archive / АРХІВ
  • Contacts / Контакти
  • RSS feed
  • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
  • Лише створення умов розвитку економіки призведе до зростання доходів населення
    2016-01-19 15:00:44

    Найважливішим завданням сьогодення залишається підвищення платоспроможності внутрішнього ринку та зростання реальних доходів населення. Для цього треба докласти значних зусиль, бо з  причин   глибокої  девальвації гривні, високої долі імпорту – до 60 % – на внутрішньому ринку, відповідного зростання цін,  тарифів на комунальні послуги  та інфляції (до 43%) українці стали значно біднішими. В Антикризовій раді громадських організацій, Українському союзі промисловців і підприємців переконані, що лише економіка, яка стало розвивається, здатна зупинити бідність, забезпечити зростання добробуту  людей.

    «З зростанням цін на внутрішньому ринку, його фактичним «замерзанням», падінням виробництва за минулий рік на 15,4%, відсутністю результатів у боротьбі із корупцією складається ситуація, яка не сприяє стабільному і відчутному зростанню платоспроможності населення. Навпаки – спостерігається його падіння в рази, що нас дуже турбує. Тому навряд чи допоможуть заклики до роботодавців підвищувати  зарплати, треба зрозуміти причини, через які вони цього ще не зробили, та створити умови для безперешкодного розвитку кожного окремого підприємства, що і стане основою зростання доходів працівників», – вважає президент УСПП, голова Антикризової ради громадських організацій Анатолій Кінах.

    Зменшення ставки єдиного соціального внеску без відповідного зменшення ставки ПДФО навряд чи  сприятиме виведенню заробітних плат з тіні, оскільки  загальне навантаження на фонд оплати праці залишається вельми високим – на рівні 41,5%. Відсутність стимулів для легалізації доходів підприємств, брак можливостей розвитку, наприклад, потреба зменшення облікової ставки НБУ – найвищої в Європі (22%), швидкий і вигідний доступ до кредитних ресурсів тощо, не можуть  призвести до зростання заробітних плат у приватному секторі.  Окрім того, сам бюджет на 2016 рік не відповідає завданням модернізації економіки та розвитку країни. Вирішенню цього завдання треба приділити максимальну увагу, яка лежить в площині якісного вдосконалення податкового законодавства та створення державою умов для ділового розвитку, переконані в УСПП.

    На  думку А.Кінаха, якщо бізнес не отримає позитивних сигналів від держави, що його підтримають, нададуть можливості для модернізації, позбавлять надмірного фіскального тиску, він може ще більше зануритися  в «тінь». Треба виходити с того, що роботодавці більше ніж хтось інший  зацікавлені в гідній оплаті праці своїм працівникам, оскільки вона прямо впливає на  якість продукції,  продуктивність  праці, ступень віддачі людей на виробництві. 

    «Не маючи системного державного сприяння,  бізнес може піти двома  шляхами. Це  або підвищення рівня зарплат шляхом скорочення кількості працівників – що не вигідно ні суспільству, ні підприємству; або подальша практика розрахунків в «конвертах». Очевидно, що обидва варіанти абсолютно неприйнятні для країни, що хоче стимулювати свою економіку, привабити іноземних інвесторів, довести міжнародним партнерам свою ділову спроможність, здійснити  справжні реформи в Україні», – наголошує лідер вітчизняної ділової спільноти.

    Він переконаний, що для початку уряду необхідно розробити чітку програму розвитку реального сектору економіки, докласти зусиль з сприяння експортерам, активізації внутрішнього ринку, зробити все для подолання корупції.  «Як можна планувати підвищення доходів, якщо нині, на жаль, навіть на декларативному рівні повністю  зникли такі поняття, як промислова та інноваційна політика, а також політика створення нових робочих місць? Звідки у компанії з'явиться прибуток в умовах надмірного фіскального тиску, відсутності доступу до  кредиту в банку, «драконівських» норм НБУ щодо експортних операцій? »,– наголошує  Анатолій Кінах.

    УСПП та Антикризова рада громадських організацій закликає владу якомога швидше інтенсифікувати діалог із підприємницьким експертним середовищем на основі розробленої ним Антикризової програми та спільно випрацювати дієву стратегію розвитку ділового та інвестиційного клімату в країні. Це дасть змогу поліпшити ситуацію із працевлаштуванням населення та гідною заробітною платою кваліфікованим спеціалістам, працівникам. 

    e-finance.com.ua

    Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

    WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

    WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

    OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    E-FINANCE.COM.UA
    E-mail: info@e-finance.com.ua

    © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
    Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
    When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.