• Main Page / Головна
  • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
  • Archive / АРХІВ
  • Contacts / Контакти
  • RSS feed
  • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
  • «Обов’язок подання декларації про майновий стан і доходи» обговорювали на «гарячій лінії»
    2016-02-09 12:30:54

    Нещодавно було проведено черговий сеанс телефонного зв’язку „гаряча лінія” з начальником відділу адміністрування податків з громадян Преснаковою Іриною Іванівною на тему: «Обов’язок подання декларації про майновий стан і доходи».

    Пропонуємо Вашій увазі відповіді на деякі із запитань, які надійшли від платників податків під час сеансу зв’язку "гаряча лінія":

    Запитання 1:
    Куди та в які строки громадянам необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи?
    Відповідь:

    Платники податків зобов’язані подавати декларацію  до 1 травня 2016 року.

     У 2016 році платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2015 року, податкову декларацію можуть подати упродовж всього року.

    Податкова декларація подається  громадянами до податкової інспекції  за місцем реєстрації платника  податку.

    Запитання 2
    Які способи подачі декларації про майновий стан і доходи?
    Відповідь:

    Податкова декларація подається до контролюючого органу в один із таких способів за вибором платника податку:

    - особисто платником або уповноваженою  на це особою;

    - надсилається поштою з повідомленням  про вручення та з описом вкладення;

    - засобами електронного зв'язку  в електронній формі з дотриманням  умови щодо реєстрації електронного  підпису у порядку, визначеному  законодавством.

    При цьому поштове відправлення слід здійснити не пізніше, ніж за десять днів до закінчення граничного терміну подання декларації, а при поданні  в електронній формі – не пізніше закінчення останньої години дня, у якому минає такий граничний термін. 

    Запитання 3:

    Яким чином можна подати декларацію про майновий стан і доходи в електронному вигляді?

    Відповідь: В електронній формі платники податків можуть подати податкову декларацію до фіскальних органів засобами електронної пошти через Інформаційний портал ДФС.

    Для подання податкових декларацій в електронній формі у режимі реального часу (on-line) платнику податків необхідно:

    1. Отримати електронний цифровий  підпис, який безкоштовно видається  Акредитованим центром сертифікації  ключів Інформаційно-довідкового  департаменту ДФС;

    2. Завантажити з сайту Акредитованого  центру сертифікації ключів програмне  забезпечення – „Програмний  комплекс користувача ЦСК”. Встановити  програмне забезпечення на персональному  комп’ютері та виконати необхідні  налаштування допоможе інструкція  користувача.

    3. Авторизуватися за допомогою  особистого електронного ключа  та розпочати роботу.

    Детальніше про подання звітності в електронному вигляді можна дізнатися на веб-порталі ДФС або в Акредитованому центрі сертифікації ключів
     
    Запитання 4:

    Чи має право фізична особа подати уточнюючу декларацію для реалізації свого права на податкову знижку, якщо було виявлено документально підтверджені суми, що не враховані при поданні декларації?

    Відповідь:Якщо були виявлені документально підтверджені суми, що не були враховані при поданні річної податкової декларації, для реалізації свого права на податкову знижку платник податку може подати уточнюючу декларацію до 31 грудня включно наступного за звітним податкового року, оскільки право на податкову знижку надається лише за наслідками звітного податкового року.      

    Запитання 5:

    За якою формою необхідно подавати декларацію про майновий стан і доходи у 2016 році?
    Відповідь: Наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 за № 859 затверджено нову форму декларації про майновий стан і доходи.

    Кількість додатків до нової декларації зменшено з семи до чотирьох. Додатки заповнюються лише при отриманні доходів, які передбачають особливий розрахунок оподатковуваного доходу:

       при отриманні доходів  від двох та більше податкових агентів, згідно з п.п. "є" п. 176.1 ст. 176 розділу IV ПКУ (додаток Ф1);

       по операціях з інвестиційними  активами (додаток Ф2);

       при отриманні іноземних  доходів (додаток Ф3);

       з доходів, отриманих самозайнятою  особою (фізичною особою – підприємцем  та особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність) (додаток Ф4).

    Запитання 6:

    У зв’язку з змінами в Податковому кодексі України, які необхідно застосовувати ставки ПДФО при подачі декларації про майновий стан і доходи у 2016 році.

    Відповідь:Слід враховувати, що до доходів, отриманих у 2015 року, застосовується ставка податку на доходи фізичних осіб:

       - 15 відсотків бази оподаткування –  щодо доходів (крім випадків, визначених у п.п. 167.2 - 167.6 ст. 167 ПКУ), які не перевищують десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року;

       - 20 відсотків, – якщо база оподаткування в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, – до суми такого перевищення. Самозайняті особи застосовують ставку 20 відсотків до частини середньомісячного річного оподатковуваного доходу, що перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати;

       - подвійна ставка податку (30 відсотків) – до доходів, нарахованих як виграш чи приз (крім виграшів, призів у лотерею, грошові виграші у спортивних змаганнях) на користь резидентів або нерезидентів;

       - 20 відсотків – для пасивних доходів, у тому числі нарахованих у вигляді дивідендів за акціями та/або інвестиційними сертифікатами, що виплачуються інститутами спільного інвестування (крім зазначених у п.п. 167.5.2   п. 167.5          ст. 167 ПКУ). Перелік пасивних доходів визначено п.п. 167.5.3 п.167.5 ст. 167 ПКУ, до яких, зокрема, відноситься інвестиційний прибуток, включаючи прибуток від операцій з облігаціями внутрішніх державних позик, у тому числі від зміни курсу іноземної валюти;

       - 5 та 0 відсотків бази оподаткування у випадках, прямо визначених   розділом IV ПКУ, зокрема при операціях з успадкування (дарування) та операціях з продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна.

    Запитання7:

    Фізична особа отримала спадок від батьків. Чи необхідно подавати декларацію про майновий стан і доходи?

    Відповідь:

    Вартість успадкованого майна від членів сім’ї першого ступеня споріднення оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб. Отже, обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається.

    Нагадаємо, нормами підпункту 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 розділу І Податкового кодексу України визначено, що членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені.

    ДПІ у Солом’янському районі ГУ ДФС у м.Києві

    e-finance.com.ua

    Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

    WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

    WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

    OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    E-FINANCE.COM.UA
    E-mail: info@e-finance.com.ua

    © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
    Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
    When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.