• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Финансисту
 • Бухгалтеру
 • Малому бизнесу
 • Аналитика
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 9 сентября 2005 года
 • Бюро економічної безпеки запрацює у вересні — голова ДФС
  Опубликовано: 2021-07-30 09:45:47

  Бюро економічної безпеки, що запрацює у вересні, має налічувати 4000 осіб, вважає голова Державної фіскальної служби Вадим Мельник, який бере участь у конкурси на посаду глави БЕБ.

  Про це він заявив в інтерв’ю Mind.ua.

  За словами голови ДФС, «боротьба з тінню — це боротьба з криміналом, де застосовуються жорсткі силові методи. У Законі „Про Бюро економічної безпеки України“ закладено два концептуальних аспекти. По-перше, це аналітика, а потім — слідча дія. Аналітики даватимуть рекомендації, як виявити нелегальний бізнес, його локацію, принципи роботи і як його ліквідувати (у законодавчий чи силовий спосіб). По-друге — це знищення системних кримінальних проявів (центри мінімізації, центри скруток по ПДВ)».

  Тобто, пояснює Мельник, «боротьба з економічними злочинами напряму пов’язана з впливом на корупцію, її зменшенням. Корупція квітне там, де можна заробляти тіньові кошти, і вона прикриває тіньовий сектор. Чим більше будемо бити по ньому, тим більше знижуватиметься рівень корупції».

  Мельник повідомив, що «близько 25 бізнес-асоціацій (American Chamber of Commerce, „Укртютюн“, Асоціація легальних виробників алкоголю, Українська зернова асоціація тощо) вже схвалюють нашу концепцію — „від аналітики до дії“. Коли я очолив ДФС, хотів випробувати її, але нас позбавили аналітичних інструментів, залишивши старий алгоритм „розслідування-суд“».

  На думку голови ДФС, БЕБ повинен налічувати 4000 осіб. При цьому він вважає, що колишні податківці теж мають право працювати в новій структурі: «Якщо мова про те, аби не допускати колишніх податківців до роботи в БЕБ, то логічно й не допускати ексспівробітників поліції, СБУ, ДБР, НАБУ. Бо чим вони кращі? Якщо набирати нових людей, питання — кого, з вулиці?»

  На запитання журналіста «А як зробити так, щоб БЕБ не стала корупційною? Підняти зарплати?» Мельник відповів: «Навіть якщо підняти зарплатню до 50 000 грн, це проблему не вирішить. Хабар у розмірі $ 10 000 й більше зробить своє діло. Тут потрібен правильний алгоритм організації процесів — передусім, контроль. Разом із тим важливо, щоб людина розуміла: їй є що втрачати. Нехай ці суми не настільки великі, як хабарі, що пропонують, але вони дають стабільність. Тоді працівник боятиметься втратити таку роботу».

  Инф. finance.ua

  Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

  Новости рубрики:


  Зеленский в США встретился с бизнесменами и адвокатами, призвал инвестировать в Украину  Мясо в Украине осенью подорожает: рассказываем на сколько и почему  Рада разрешила покупать лекарства для тяжелобольных по отдельным договорам  Цена на газ в Европе подбирается к $1000. Украинцам пора готовиться к подорожанию всего?  Запрет на экспорт металлолома даст Украине 85 млрд грн налогов, - эксперт  При формировании цены на руду не должна учитываться логистика, это общемировая практика, - нардеп  Инвестиционные няни. Шмыгаль рассказал, куда хотят вложить деньги инвесторы  Госстат уточнил рост ВВП во втором квартале. Стало лучше – 5,7%. Но все равно плохо  Беларусь впервые импортирует картофель во время сборки урожая. Больше всего из Украины  В Азербайджане для украинских перевозчиков увеличили число разрешений
  САМОЕ ЧИТАЕМОЕ

  22 сен, 15:00

  22 сен, 13:15

  22 сен, 10:30

  21 сен, 14:15

  21 сен, 09:15

  20 сен, 14:00

  E-FINANCE.COM.UA
  Электронная почта проекта: info@e-finance.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388

  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.