• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Финансисту
 • Бухгалтеру
 • Малому бизнесу
 • Аналитика
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 9 сентября 2005 года
 • Україна заарештувала 12 млрд грн активів російського олігарха Михайла Фрідмана
  Опубликовано: 2022-05-17 14:45:14

  За клопотанням Офісу генпрокурора заарештовано активи російського олігарха Михайла Фрідмана в Альфа-банку на понад 12,4 млрд грн. Про це повідомила генеральна прокурорка Ірина Венедиктова.

  "Це цінні папери кіпрських компаній, афілійованих із бізнесменом, які були на рахунках у банку", – говорить генпрокурорка.

  Раніше також за клопотанням прокурорів Офісу генпрокурора було заарештовано 469 млн грн коштів з рахунків в Альфа-банку, які вже готувалися до виведення до Росії, додала Венедиктова.

  "Зокрема з легалізацією особливо не "заморочувалися". Наприклад, оформили удаваний правочин, за яким за космічну суму придбали фірму з копійчаним статутним капіталом", – нагадала генпрокурорка.

  Після першого арешту рахунків Михайло Фрідман заявив, що інформація про нібито виведення активів з Альфа-Банку (Київ) або легалізацію активів, щоб уникнути негативних наслідків від санкцій, не відповідає дійсності.

  За словами Венедиктової, рух коштів у російському напрямі розпочався за кілька тижнів до війни та активізувався з початком повномасштабного вторгнення. Фрідман та підконтрольні йому бізнесмени використовували банк та кіпрські компанії, щоби вивести кошти з-під можливих санкцій та інших примусових заходів.

  "Однак були впіймані за руку під час легалізації активів на 1,1 млрд грн прокуратурою, БЕБ та Нацполіцією у взаємодії з Держфінмоніторингом, Нацкомісією з цінних паперів та фондового ринку та Державною податковою службою України", – сказала генпрокурорка.

  НБУ у квітні погодив болгарського ексміністра фінансів Симеона Дянкова на посаду довіреної особи Альфа-Банку (Київ), якій буде повністю передано право голосу щодо акцій підсанкційних акціонерів банку, чия репутація була визнана небездоганною.

  Дянков отримає також право будь-яким чином брати участь в управлінні банку та, за погодженням з НБУ, брати участь у загальних зборах та розглядати звіт наглядової ради банку.

  Раніше, у березні, НБУ визнав акціонерів Альфа-Банку Михайла Фрідмана (32,86%), Германа Хана (20,97%), Олексія Кузьмичова (16,32%) та Петра Авена (12,4018%) такими, які втратили бездоганну ділову репутацію, і позбавив їх права голосу в банку.

  Роман Брыль

  ЛIГАБiзнесIнформ

  Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

  E-FINANCE.COM.UA
  Электронная почта проекта: info@e-finance.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388

  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.